PDA

Zobacz pełną wersję : nauka ciosów



.Smile
11-11-08, 00:32
otóż, na mojej siłowni postawili worek treningowy. Chciałbym się trochę podszkolić w szybkości uderzeń i sile (mój lewy prosty jest żałosny :D). Nie mam pojęcia jak zacząć, jestem w tych sprawach zielony. Posiada ktoś jakiś art, film video lub jakieś własne doświadczenia ze swoich pierwszych kroków? Stawiam sogi, pozdro.

Hasos
11-11-08, 12:16
Samemu ciężko się nauczyć. Pozatym u mnie też lewy jest słaby ale prawy jest dobry a jak mam prawy prosty dobry to lewy prosty nie potrzebny;)

feelthekick
11-11-08, 13:39
szybkie, lekkie ciosy lewą pięścią - to da ci refleks, no i troche "obycia" z lewą ręką.
Dobra jest tez kominacja jebniecie prawym + lekki, ale szybki cios lewym.
pozdro

pan.wiesiu
11-11-08, 13:59
jak juz wielu slusznie na tym forum zauwazylo najlepiej zaczac w klubie lub pod okiem jakiegos doswiadczonego boksera. ale jesli nie masz takiej mozliwosci zacznij od prostych kombinacji: lewa, prawa, l,p, sierp, l,p, hak.

poszukaj (lub zakup) swietne, moim zdaniem, instruktarze basa ruttena.

pozdrawiam;
wiesiek

DiscoKing
12-11-08, 10:51
Ogólnie to chłopaki nie ogarniacie za bardzo boksu. Sam z podręczników nie nauczysz sie boksować.. Jeżeli nie chcesz lub nie masz możliwości nauki w klubie. To możesz tylko postukać sobie w worek dla własnej satysfakcji bo twoje ciosy będą bardzo mijać sie z poprawnym wykonaniem.

patryk1336
12-11-08, 16:09
czemu nie ogarniaja ja mysle ze poprostu chlopak chce troche ponapiepszac w worek a zabardzo niewie jak sie do tego zabrac popatrz sobie na necie ruzne filmiki i duzo mozna sie nauczyc no wiadomo nienaczysz sie nic na perfect ale sile udezenia poprawisz itp zawsze to cos :) a jak tak niewiesz jak to poprostu se poudezaj troszke na rozgrzewke rece nogi i wszystko niema co tam sie uczyc zlych nawykow pozdrawiam :)

.Smile
13-11-08, 15:52
ej, ja przecież nie napisałem że chce się nauczyć boksować w stopniu profesjonalnym. Po prostu chce odstresować a przy tej okazji się czegoś nauczyć. Wszystko ;p

przemek_yo
13-11-08, 17:52
to podejdz do tego wora i napier..alaj ile masz w rekach :D:D:D:D pozdro

Piła69
01-12-08, 12:27
Jeżeli chodzi o wykonywanie ciosów prostych to po pierwsze łokcie blisko tułowia nie możesz mieć rąk jak ma ustawiony pospolity strach na wróble,po drugie ciosy wyprowadzasz z gardy,więc ręce przed twarzą na wysokość oczu,lewa ręka delikatnie wysunięta od prawej,ustaw je tak abyś nie miał dużej luki pomiędzy rękami po to aby ktoś nie wsadził Ci prostego w kinola. Po trzecie ciosy proste wyprowadzasz w linii prostej,droga ręki do celu i jej powrót ma być wykonany tak samo,nie może Ci po ciosie opadać w dół tylko ma wrócić jak najszybciej do gardy. Po czwarte musisz się wyluzować, nie nawalaj jak maszyna tylko dynamicznie. Po piąte przy każdym uderzeniu masz wprawić ruch barków, lewy prosty lewy bark skręca się do przodu i wraca do pozycji pierwotnej wtedy kiedy robisz powrót ciosu. Po szóste postawa nóg lewa noga z przodu prawa cofnięta, rozstawienie nóg na poziomie barków. Po siódme przy oddaniu ciosu wydech przy powrocie wdech. Ale mimo wszystko najlepiej jakby Ci ktoś najpierw pokazał,a później żebyś pamiętał o tych wszystkich zasadach ale to wymaga samokontroli. To powinno Ci pomóc i jeżeli będziesz się tego pilnować to nie nauczysz się złych nawyków,a wyrobisz sobie siłę i szybkość wykonywania ciosów. Pozdro;)

Boruta
01-12-08, 15:15
Problem w trym, ze bez nadzoru trenera, który nie tylko wyjasni jak masz uderzać, ale i skoryguje błędy możesz nawet sobie krzywdę zrobić. Naprawdę radzę zdobyc podstawy w klubie, a potem sobie można odstesowywać. Bez tego radzę dywan i trzepak. :)

47
01-12-08, 16:22
to racja! ja sobie po 4 miesiach nauki i to pod okiem trenera wybilem palec... teraz lekko go wykrzywie na czyms i pyk znow wybity :(

DiscoKing
03-12-08, 18:40
Bo jesteś kaleka i tyle :P

Piła69
03-12-08, 23:08
Zdolniacha ;D