PDA

Zobacz pełn± wersję : Pytanie o cwiczenia na dolne partie klatki piersiowej



kolmen16
10-11-08, 20:37
Mam pytanko! Jakie znacie dobre cwiczenia na dolne rejony klatki piersiowej oprocz pompek na poreczach i skosu w dol na lawce?? Pytam bo nie mam mozliwosci robic skosu w dol ani pompek na poreczach. DoradĽcie co¶:pray:

lifebonus
10-11-08, 20:48
Hmm, to moze zdac egzamin zapewne.
Kladziesz sie na lawce, bierzesz sam gryf bez obciazenia (na razie) oburacz, nachwytem (szerokosc ramion - jak do wyciskania francuskiego - pozycja musi byc ta sama z tym ze w ruchu koncowym cwiczenia -> ramie i przedramie do siebie 90 stopni). Jak zalapales ta pozycje, to teraz opuszczasz sztange do ziemi (tak jakbys chcial ja polozyc za glowe), jak poczujesz lekki bol w stawach od razu ciagnij sztange do pozycji wyjsciowej -> z czasem sie rozciagniesz, dolozysz obciazenie (pamietaj o zachowaniu katu prostego podczas 'kladznia' oraz 'podnoszenia sztangi'.

kolmen16
11-11-08, 15:16
Troszke nie rozumiem o co chodzi. Mozesz dac jakies obrazki albo cos

grzela
11-11-08, 16:14
jesli dysponujesz ławk± do wyciskania lezac (płasko) to podłóż co¶ stabilnego pod ławeczkę (tak aby uzyskac skos ujemny) i po kłopocie

kolmen16
11-11-08, 19:27
A ile stopni powienien miec skos dolny mniej wiecej

hardworkOUT
11-11-08, 19:56
no na oko jakos zeby byl skos w dol a nie 5 stopni nizej od lawki prostej...

jakby ci ktos napisal ze 27,4 stopnie to bys chyba nie kombinowal zeby tyle bylo

lifebonus
11-11-08, 19:58
Tak to mniej wiecej wyglada:
http://i38.tinypic.com/294mn2h.jpg
Zrob te cwicznie najpierw bez obciazenia zeby zalapac ocb, a potem jak sie rozciagniesz i wprawy nabierzesz mozesz dorzucic zlomu.

LeBron23LBJ
11-11-08, 21:09
pierwszy raz widze takie cwiczenie

lifebonus
11-11-08, 21:31
W mojej silowni ulubione cwiczenie murzynow przy robieniu klaty :D Na motyle tez dziala.

slim shady
11-11-08, 21:42
masz talent plastyczny :)

hardworkOUT
11-11-08, 21:45
hmm niemoge skminić w jakim stopniu to cwiczenie działa na dolna czesc klatki

lifebonus
11-11-08, 21:46
Staralem sie jak tylko moglem, hehe.

P.S. HardworkOUT zalezy jak ja scisniesz przy tym cwiczeniu. Ja jak je robilem to mialem wrazenie ze mi sie klata nieco do gory podnosi. Ale widzialem kolesi czesto ktorzy konczyli klate tym cwiczeniem.

hardworkOUT
11-11-08, 22:06
wez na chlopski rozum.

zaczynasz mniej wiecej jak od francuza. rece ida za glowe cos podobnego do przenoszenie hantli w poprzek lawki. i dzila podobnie. rozciagniecie całej klatki i przy powrocie do pozycji wyjsciowej pracuja ci w najwiekszym stopniu 3 glowne miesine; piersiowy wiekszy ( mniej dolna i srodkowa czesc , wiecej gorna ) i piersiowy mniejszy ktory odpowiada za twoje wrazenie podnoszenia klaty do gory( takie wrazenie raczej nie odpowiada za budowe dolnej czesci klatki ). zebate w fazie pozytywnej mniej pracuja , wiecej w negatywnej ( chociarz one z rozbudowa dolnej czesci klatki nie maja wiele wspolnego ) . jak mowilem w glownym stopniu rozciaga klatke co sie ma nijak do budowy dolnej czesci. tak jak no przy wyciskaniu plasko z zatrzymaniem na komende - tez pracuje dolna czesc piersiowego wiekszego ale nie w takim stopniu aby rozbudowac ta czesc klatki takim cwiczeniem.

chyba ze sie myle to mnie wyprowadz z bledu.


Ale widzialem kolesi czesto ktorzy konczyli klate tym cwiczeniem. - a to jak sie ma do reszty ?


p.s. nie odbieraj tego jako atak. no offence.

lifebonus
12-11-08, 13:55
Ja czuje jak mi sie klata podnosi do gory jak je robie - wniosek - podnosi sie od dolu nie od gory.
Zadne offence. Jak potrafisz wyjasnic ocb w tym cwiczeniu dokladnie, to sie przyda wszystkim mysle.

przemek_yo
12-11-08, 15:04
jak sie na tio patrzy to jak przenoszenie wyglada, czyli bardziej gora klaty, no i motyle wiadomo, ale tu nie o tym mowa

hardworkOUT
12-11-08, 17:56
Ja czuje jak mi sie klata podnosi do gory jak je robie - wniosek - podnosi sie od dolu nie od gory.

nie.

nie czujesz ze ci sie podnosi do gory, tylko jakby ci sie podnosila do gory.
wg. twojego rozumowania jezeli by sie podnosila do gory to na dole musialaby opadac ( absurd ). co sie jeszcze bardziej przemawia za tym ze nie jest to cw na dolna czesc klatki ;) ale ze niema czegos takiego jak 'opadania i unoszenie' klatki wiec argument sie nie liczy.

jak wczesniej pisalem jest to ciwczenie prawie ze analogiczne do przenoszenia. co za tym idzie rozciaga klatke. wczesniej napisales ze widujesz gosci wykonujacych to cwiczenie jako ostatnie. wiesz dlaczego ? dlatego ze takie cwiczenia jak przenoszenie hantli i to 'cos' ma za zadanie rozprowadzic napompowana w czesci miesnia krew po jego calosci. wiec logiczne ze cwiczenie jako ostatnie. najpierw zapewnie wyciskanie sztangi/hantli i ta koniec to. logiczne.

jak rozciagasz np brzuch poprzez zwykly mostek to tez wieksza czesc rozciagania czujesz w gornych partiach miesni brzucha, mniej w srodkowych najmniej w dolnych. tez mozna wysnuc wniosek ze miesnie brzucha 'podnosza sie' w gornej czesci a 'opadaja' w dolnej.