PDA

Zobacz pełną wersję : Silownia czy zapasy



Pietrek1226
06-11-08, 21:40
Witam.Mam takie pytanie co bedzie lepsze.
BJJ+silownia czy BJJ+ zapasy
Mam maly problem bo teraz silownia wychodzi mi 2 razy w tyg i niewiem czy wogole sie to oplaca i czy nie lepiej by bylo w te dwa dni na zapasy chodzicc.

Hasos
06-11-08, 22:37
To zależy jakie masz warunki fizyczne. BJJ+ zapasy= parter+ stójka, ale siłownia da fundament w postaci siły ważnej do BJJ.

slim shady
06-11-08, 23:25
ja bym wybrał siłownie bo jest podstawą do sztuk walki, zapasu jako takie masz w BJJ

patryk1336
07-11-08, 16:56
fakt faktem silownia daje sile , ale ja osobiscie uwazam ze lepiej cwiczyc 2 sztuki walki bo wtedy zwinnosc lepsza jest technika koordynacja ruchów sam osobiscie cwicze silownia +sztuka walki no ale orgaznim jest cięzki i wogle spompowany po silowni i niema takiego ruchu poprostu spraring wyglada jak by sie z miskiem walczylo. wolniejsze ruchy są i wogle. Chyba ze silownia rekreacyjnie male ciezary spokojne treningi to czemu nie. zawsze przy 2 sztukach walki wiecej sie nauczysz. zalezy co chcesz osiągnac jaki cel. Musisz sam zadecydowac co chcesz osiągnac pozdro

slim shady
07-11-08, 22:09
do sztuk walki musisz miec podstawy w posatci siły i masy,

patryk1336
08-11-08, 10:05
ale na treningach wyrobi sobie lepszą siłe niz na siłowni moze niebędzie w stanie tyle podniesc na klatke czy przysiad czy ciąg ale napewno sily na tyle nabieze ze da rade zucic nie jednego zawodnika jak sie trafi kloc sporo ponad 100wa to poteznej sily i tak musial by uzyc kturej razem ze sztukami walki tak szybko niezbuduje takie jest moje zdanie.

Pietrek1226
08-11-08, 20:04
Tylko czy te dwa dni silowni w tygodniu wogole cos dadza.A jezeli juz chodzic na ta silownie to robic chyba takie miesnie ktorych sila jest najbardziej potrzebna.Mogli byscie podac jakies dobre cwiczenia na plecy,nogi i miesnie ktore sa jeszcze potrzebne.I jaka odzywke procz kreatyny do sztuk walki.

patryk1336
08-11-08, 20:32
podstawą są napewno nogi . a na siłe nóg najlepsze są przysiady, na plecy, Martwe Ciągi jezeli ciągów niechcesz to podciąganie na drązku na szeroko nadchwytem i podchwytem na szerokosc barków na zmiane. ale ja bym Tobie proponował trening ogulno rozwojowy poszukaj tego na forum jest masa. poprostu wszystko pobudzasz kazda partie tylko nie maksymalne ciezary tylko jakies 50-60% i lecisz nic innego niepozostaje bo ciwczyc nogi bo do sztuk walki sa potrzebne to jest bez sensu , takie jest moje zdanie , pozdrawiam :) ps co do odzywek to cos weglowodanowego na energie szukaj , mysle ze moze carbo bedzie dobre. pozdrooo

Pietrek1226
09-11-08, 09:46
Dzieki wszystkim za odp.Daje sogi

feelthekick
09-11-08, 19:55
Mysle, ze BJJ + siłka, silka da Ci budowę i wyglad a BJJ wiadomo ;]

Boruta
25-11-08, 10:57
zapasy

yoshimitsu
23-02-09, 12:22
typowy trening kulturystyczny przeszkadza w sportach walk ,bjj+ zapasy i dodatkwo troche ciwiczen na silowni np stacje, na zapasach masz sporo ciwiczen silowych i wytrzymalosciowych a od silowni to zesztywniejesz ,pozatym w sztukach walk bardziej sie liczy szybkosc wytrzymalosc technika i najwazniejsze timing ,jak w danym czasie wykonasz dany ruch to ci sila nie potrzebna
pozdro

magic_key
23-02-09, 20:15
wg. mnie silownia nie jest wcale podstawa sztuk walk, tylko dodatkiem.
na twoim miejscu pochodzilbym chwile na same zapasy, a potem bym dodal 2/3 dni silki

Symu
23-02-09, 22:19
Czytałem keidyś fajny wywiad z jednym z zawodników MMA i na pytanie czy potrzebna jest siłowni odpowiedź była "Stanowczo tak". Z resztą zobaczcie jak wiekszosc zawodników jest zbudowana, takiej sylwetki nie robi się na treningu SW.

slim shady
23-02-09, 22:41
z palca sobie nie wyssałem, że siłka jest podstawą do sztuk walki, spotykam duzo bokserów i innego typu fighterów i wszyscy chodzą na siłke, oczywiscie jak robisz to amatorsko mozesz odpuscic siłke, widziałem ze w sekcji mma w moim miescie do treningow wlicza się siłownia, tak naprawde przy wszystkich sportach trening siłowy odgrywa ważną role ( piłka nożna,biegi, skok o tyczce itp) jak czytałem treningi medalistów z olimpiad zawsze sie znajdował

Prezydent_1c
23-02-09, 22:55
Zapasy + BJJ moim zdaniem najlepsza opcja. Siła jest ważna ale to będziesz ją robi na zapasach bo tam konie silne i przy okazji uczysz się już dobrych nawyków do walki.

guildwars
20-03-09, 03:30
Zapasy + BJJ moim zdaniem najlepsza opcja. Siła jest ważna ale to będziesz ją robi na zapasach bo tam konie silne i przy okazji uczysz się już dobrych nawyków do walki.

bo ja wiem czy takie silne konie , bardziej chyba wytrzymalosc szybkosc sprawnosc

Blinek20
21-03-09, 22:41
Jak nie możesz chodzić na siłownie to chociaż w domu coś rób pompki ,podciągania na drążku a jeżeli chodzi co wybrać to zależy czy ładnie chcesz wyglądać i się dobrze bić