PDA

Zobacz pełną wersję : Dieta na masę (do oceny i poprawy)



Punchline
05-11-08, 16:31
16lat, 70kg wagi, 175cm wzrostu

I posiłek ŚNIADANIE :
płatki owsiane z mlekiem,
twaróg,
garść orzechów włoskich,
II posiłek SZKOŁA:
2 grahamki/kromki pełnoziarniste z masłem, serem żółtym, szynką, warzywami (pomidor, ogórek, papryka),
1 grahamka/kromka pełonziarnista z twarogiem,
III posiłek OBIAD:
I tu w zależności jaki obiad mama ugotuje.
IV posiłek PRZEDTRENINGOWY:
2 jaja kurze,
1 worek ryżu białego ,
V posiłek POTRENINGOWY:
banan,
tuńczyk,
kasza gryczana/jęczmienna z warzywami,
VI posiłek KOLACJA:
twaróg,
jogurt.

Proszę o ocenę i poprawę. Pozdrawiam gorąco

Rynju
06-11-08, 15:05
daj ilosci

Punchline
07-11-08, 17:36
I posiłek ŚNIADANIE :
płatki owsiane z mlekiem 200ml
twaróg 50g
garść orzechów włoskich,
II posiłek SZKOŁA:
2 grahamki/kromki pełnoziarniste z masłem, serem żółtym, szynką, warzywami (pomidor, ogórek, papryka),
1 grahamka/kromka pełonziarnista z twarogiem,
III posiłek OBIAD:
I tu w zależności jaki obiad mama ugotuje.
IV posiłek PRZEDTRENINGOWY:
2 jaja kurze 2 sztuki
1 worek ryżu białego 100g
V posiłek POTRENINGOWY:
banan 1 sztuka
tuńczyk 75g
kasza gryczana/jęczmienna z warzywami 100g
VI posiłek KOLACJA:
twaróg 50g
jogurt 75g

Myślę jeszcze o dodaniu do diety Omegi-3. 1 rano i 1 wieczorem?

Rynju
09-11-08, 13:22
I posiłek ŚNIADANIE :
płatki owsiane z mlekiem 200ml
twaróg 50g
garść orzechów włoskich,
II posiłek SZKOŁA:
2 grahamki/kromki pełnoziarniste z masłem, serem żółtym, szynką, warzywami (pomidor, ogórek, papryka),
1 grahamka/kromka pełonziarnista z twarogiem,
III posiłek OBIAD:
I tu w zależności jaki obiad mama ugotuje.
IV posiłek PRZEDTRENINGOWY:
2 jaja kurze 2 sztuki <-- minimalnie 3 jaja daj i ten posilek 1 godzine przed tren.
1 worek ryżu białego 100g
V posiłek POTRENINGOWY:
banan 1 sztuka<-- banan daj bezposrednio po treningu
tuńczyk 75g<-- tunczyka puszke daj razem z kasza jakos do 45 minut po zakonczonym treningu
kasza gryczana/jęczmienna z warzywami 100g
VI posiłek KOLACJA:
twaróg 50g
jogurt 75g<-- klepiej zjesc wiecej twarogfu

Myślę jeszcze o dodaniu do diety Omegi-3. 1 rano i 1 wieczorem?


Prosze bardzo

Punchline
09-11-08, 15:58
Dzięki PIT pomogłeś :) Od jutra będę stosował dietkę, dzisiaj jeszcze mogę sobie pozwolić na wszystko :D Pozdrawiam! SOG

monohydrat
09-11-08, 18:00
Dieta taka sobie.
Sniadanie- wiecej twarogu, mleko 0,5%, 2 cale jajka
Szkola- wywal to maslo, reszta moze byc
Obiad- popros mame o piers z kurczaka, udko, kawalek wolowiny (ugotowane) i kasze
Przedtreningowy- unikamy tluszczu, bo spowlania wydzielanie sie tlenku azotu. 1/3 wegli prostych, 2/3 wegli zlozonych, czyli 40 gram ryzu bialego i 80 gram ryzu brazowego/paraboiled + mieso (jesli masz kase), od biedy zamiast miesa daj 3 bialka jaj i serek wiejski ligt (jak najmniejsza zawartosc tluszczu)
Potreningowy- jeden banan to za malo, tym glikogenu nie uzupelnisz, wiec w domy zjedz 100 gram ryzu bialego + tunczyk, jesli w oleju to odlej caly
Kolacja- twarog 100 gram i ten jogurt (light)

PIT chlopie jak ty mozesz byc modem dzialu dieta??

Rynju
09-11-08, 18:11
monohydrat nie sprowadzaj ryzu bialego do cukrow prtostych! Patrz na IG, co do treningu to podczas powinno sie spozywac odzywke bialkowo weglowodanowa a nie tylko po bo uzupelnianie aktualne daje 8% wyzsze efekty niz bez tego. Jeden banan to malo ale lepsze to niz nic, lepiej by zjadl tuz po niz po pol godziny. Poki ma otwarte okienko anaboliczne do 45 minut po treningu moze naladowac w sibeie ryzu bialego bo w tedy on pasuje i bialka na maksa czyli jakos do 40g. Juz nie bede pisal ze najlepiej to by wygladalo gdyby obiad mama mu robila duszony, do popicia oliwe z oliwek a lepiej nawet olej z pestek winogron bla bla bla. Trzeba bylo poprzesatwiac to tak by z tych prodktow ktore sobie wybral bardziej przypominalo to diete wiec nie czepiaj sie tak od razu.

monohydrat
09-11-08, 18:22
ryz bialy to juz wegle proste wskazuje na to wysoki IG. Ja np rozgotowuje go troche, dzieki czemu IG jest jeszcze wyzsze. Z tego co ja wiem to podczas treningu powinno sie spozywac wode, nie wiem skad wytrzasnales to o tej odzywce, chyba, ze ktos chce sie pozygac. Zgodziles sie przeciez z opcja, ze jako potreningowy ma jesc kasze, a to przeciez totalny bezsens.

Rynju
09-11-08, 20:17
art. ktory czytalem byl o badaniach ze wyrzuty glukozy podczas wysilku daja lepsze efekty niz sam posilek po treningowy z cukrow, a jeszcze lepiej laczyc z bialkiem
a czemu niby w posilku potreningowym ma nie byc weglowodanow ?

monohydrat
10-11-08, 14:21
gdzie ja napisales, ze w posilku potreningowym ma nie byc weglowodanow??!!

Rynju
11-11-08, 00:06
Zgodziles sie przeciez z opcja, ze jako potreningowy ma jesc kasze, a to przeciez totalny bezsens.

Chyba ze dla Ciebei kasza to nie dobre zrodlo wegli zlozonych

monohydrat
11-11-08, 00:56
Te ziomek po treningu to sie je wegle proste... Kasza to dla mnie bardzo dobre zrodlo weglo zlozonych. Moglbys przestac sie kompromitowac. Domyslam sie, ze to nie brak wiedzy, ale jakas zwiecha jesienna i stad takie brednie piszesz. Na pocieszenie dodam, ze ja kiedys klocilem sie z wykladowca, ze liczba pi ma wymiar... ale to juz inna historia. Pozdrawiam

Rynju
11-11-08, 16:14
posilek potreningowy na samych bananach a potem bialko i tyle ??!! Hehe dziwne
ja bym radzil tuz po treningu dac wysokie stezenie cukrow prostych (np. 2 banany+winogrona, choc sam polecam kroplowke - oczywiscie nie 5% bo jej to trzeba by od groma wypic) potem jakies 30 min po treningu bialko 40g + wegle zlozone wlasnie ta potreningowa kasza :)

monohydrat
11-11-08, 19:07
ja nie moge wez ty poczytaj lepiej moje posty...