PDA

Zobacz pełną wersję : co myslicie o takim treningu



grzela
04-11-08, 20:06
co myslicie o treningu dawnych strongmenów by Chad Waterbury

http://img396.imageshack.us/img396/8927/chadjs3.png

grzela
04-11-08, 20:08
Zauważcie że nie ma cwiczeń na biceps i triceps

hardworkOUT
04-11-08, 21:13
hmmm

ciekawy trening nie widzialem go jeszcze. pierwsza mysl - nowe, trzeba przetestowac. druga mysl nie wiem czy bym wyrobil :)

system taki jak lubie tzn pod haslem trzymaj sie podstaw. wyciskania na klatke , wioslowania, siady i ciagi - wszystko to co najlepsze.

ciekawe jest rozlozenie sil podstaw najpierw na 80% 10x3,4,5 potem na 60-70% 5x10 hmm. watpliwosci mam czy bym wyrobił 5x10 przy 1 min przerwach.

z ciekawosci policzylem na 1 treningu ciagow musialbym targac na 80% jakies 225.5 10x3 - nie wyobrazam sobie przy przerrwach 1 min .

kurde, dales mi do myslenia grzela musze przeanalizowac za i przeciw bo chetnie bym przetestowal.

to jest system na 24 dni tak jak wkleiles czy jest to jakas wycinka calosci ?

zastanawialem sei nad celem treningu, napisales ze strongmanów to logiczne ze glownie silowy , ale moim zdaniem calosc zamyka sie w masowo/silowo/wytrzymalosciowy - silowo na % od ciezarow, masowo na ilosc reps , wytrzymalosciowo na ilosc serii i przerwy.


"Zauważcie że nie ma cwiczeń na biceps i triceps" - dipsy na triceps. za to nie widze nic na barki.

grzela
05-11-08, 16:00
To jest całość ( 24 treningi co drugi dzień)


Masz racje co do celu treningu.Autor nie oddziela planów typowo masowych i siłowych, uważa, że jedno powinno iść w parze z drugim.

Poza tym twierdzi aby zapomnieć o tym że kazdą partię mięśniową nalezy trenować tylko raz w tygodniu.Autor przywołuje powiedzenie kulturystów z lat 80 - tych : Stymuluj, ale nie niszcz! Istnieje limit wysiłku, który możesz zaaplikować swoim mięśniom danego dnia.Nie trenuj do załamania

Mój kumpel trenował tym programem (dodam na marginesie że trenuje od ponad 7 lat systematycznie i jest sporych rozmiarów:) ) i bardzo go chwalił-dzięki niemu przełamał stagnacje i odzyskał chęć do treningu.
Zmodyfikował do troszkę dodając trening bicepsu i tricepsu do dnia w którym trenujemy górę ciała.


Adres strony http://www.t-nation.com/free_online_article/sports_body_training_performance_bodybuilding/antibodybuilding_hypertrophy_program

Phobos
05-11-08, 17:30
na triceps owszem jest...

Trening wydaje się bardzo intensywny. Wątpie czy bym wyrobił, napewno nie na dzień dzisiejszy!

grzela
05-11-08, 17:50
mówisz o dips'ach- oczywiście pracuje triceps ale również klata, obręcz barkowa.

Chciałem to podkreślić gdyż wielu "poczatkujacych kulturystów" w swoich planach umieszcza trening "łapy" jako priorytet i ładuje trening na mięsnie ramienia niemal codziennie:)

Dla mnie tez ,jak na razie, trening zbyt ciężki. może za jakiś czas ,gdy będę miał zastój lub będę szukał czegos nowego, wypróbuje ten trening
Głownie przerażają mnie przerwy między ćwiczeniami

hardworkOUT
05-11-08, 18:02
ciekawe, moze sie skusze jak skoncze obecny zobaczymy.

Sosna91
05-11-08, 19:55
a mógłby ktoś napisać taki plan co na gorze i dodać własnie biceps i napisać po polsku?

hardworkOUT
05-11-08, 20:49
grzela, od poniedzialku jestem zdecydowany zaczac ten trening. jak mowilem dales mi nim do myslenia - ciekawie sie zapowiada. tylko mam kilka spraw

gdzie Twoim zdaniem wcisnac cos na barki i biceps ?

barki mysle ze w 1 dzien wg planu gdzie jest WL i wioslowania. a biceps Twoim zdaniem gdzie najlepiej ? ja myslalem nad zamienieniem chin ups na zwykle uginanie ze sztanga , wiec moze tam ? hmm chyba ze barki zamiast w 1 dzien tez tuaj od dipsow i chin ups ?

licze na Twoja opinie.

jeszcze jedno. rozumiem ze niema progresji w seriach dobieram np 80% maksa i jade 10x3 tak?


spodobal mi sie ten plan bardzo, nawet myslalem nad zakupieniem zwyklej krety ( suple u mnie to rzadkosc ) olimpa mega caps na ten cykl 24 dni :)

Sosna91
06-11-08, 15:37
W tym planie ćwiczy sie co drugi dzień? tak? i mógłby ktoś napisac go po polsku?

grzela
06-11-08, 19:37
Hardworkout, jesli chodzi o mnie to biceps i barki dodałbym (nic nie wyrzucając) do 1 i 5 dnia itd.

I tak w 1 dniu robiłbym 5x3 80% CM zarówno dla bicepsu jak i dla tricepsu
w 5 dniu 2x10 60% CM

Ale zaznaczam iz nie jestem ekspertem w tym systemie, systemy treningowe sa po to aby je modyfikować pod siebie:)

Jak dla mnie ten trening jest zbyt "nowatorski".Jak zaczniesz ćwiczyć tym systemem to zdaj relacje.

Sosna91
06-11-08, 19:51
a czy uważacie że taki trening jest dobry dla kogoś kto ćwiczy dopiero 4miesiąće?

grzela
06-11-08, 19:56
Znalazłem inny plan tego systemu

Nie wiem czy dobrze zrozumiałem ale np
w 1 dniu robisz serie po 5 powtórzeń ciężarem którym jestes wstanie zrobić 7 powtórzeń. Następnie, w kolejnym dniu w którym wykonujesz te same ćwiczenia (czyli co 8 dni) starasz się zwiększyć cięzar o 2.5%. Trening ten oferuje wieksza game ćwiczeń:)
http://img300.imageshack.us/img300/8451/chad2hf2.png

grzela
06-11-08, 19:58
a czy uważacie że taki trening jest dobry dla kogoś kto ćwiczy dopiero 4miesiąće?

To jest trening dla zaawansowanych:)

Sosna91
06-11-08, 19:59
tzn ze powininiem go brac, ale jesli np daje rade nie mam zakwasow ani nic? bo plan ktory mam 4 dniowy robie i nie czuje zmeczenia, no jedynie gdy robie brzuszki to tak a normalnie owsze miescnie mam slabsze juz pozniej ale daje rade,

hardworkOUT
06-11-08, 20:17
dzięki grzela, zaczne od poniedzialku. zastanowie sie jeszcze gdzie wrzucic biceps i barki zeby mi najlepiej podchodzilo, chcialem uslyszec co Ty o tym myslisz.

kreatyny jednak nie kupuje szkoda 60 zl :)

w poniedzialek po treningu zdam relacje jak poszlo.

narazie jestem pewny ze front squats zamienie na siady ze sztanga na barkach.

grzela
07-11-08, 18:18
Ja też preferuje przysiady ze sztanga na barkach( prawdę mówiąc oba te ćwiczenia angażują te same partie mięśni-więc jak kto woli:)).

Co do kreatyny to, jesli o mnie chodzi , najlepszy jest monohydrat(najzwyklejszy z olimpa). Ale też raczej unikam suplementów
tak na marginesie-gdzieś przeczytałem ze organizm w normalnych warunkach wchłania ok 1-2g kreatyny i pompowanie w niego 10g mija się z celem a nawet jest szkodliwe.Ale ile w tym prawdy nikt nie wie-ile ludzi tyle opinii:).
Moge powiedzieć jedno:ja czułem pompkę po monohydracie-być moze był to efekt placebo:)

luo
07-03-09, 12:32
no no ciekawy planik ale ja bym chyba niewyrobil... moze za jakies pol roku sprobuje, jestem ciekaw jak wyjdzie u hardworkout'a

lukasz231
07-03-09, 13:18
Co do kreatyny to z tego co ja wiem organizm potrzebuje ok 2g kreatyny. Część wytwarza sam,a część trzeba dostarczyć z pożywienia. To co się dostarczy ponad te 2g pomaga w rozwoju mięśni,ale oczywiście wszystko z umiarem i przemyślane.