PDA

Zobacz pełną wersję : Siłownia szkolna



pacos
01-11-08, 23:02
Nie mam żadnego planu, przed wakacjami ćwiczyłem jakieś 4 miesiące w domu hantlami, drążkiem i pompkami w domu a od początku roku szkolnego chodzę regularnie we wtorki i w piątki na siłownie szkolną. Mamy tu do dyspozycji ławeczkę płaską z regulacją na skośną głowa w górę, sztangę, modlitewnik, sztanga łamana, duuużo hantli, maszyna do rozpiętek w siadzie, drążki, wyciąg z linką do przyciągania w siadzie płaskim, drążek wyciągu górnego, maszyna do ściągania kolan w siadzie i do robienia odwrotnego ruchu.. oraz suwnicę na nogi.

Nie mam żadnego planu, chodzę to ćwiczę na wszystkim, staram się zrobić wszystko dwa razy, mam na to około godziny.

Mam 188cm, 73kg, 16lat.
Na ławce biorę na klatkę około 58kg, atlas 77.


Czy takie ćwiczenie ma jakiś sens? chodze już od dwóch miesięcy i jestem zadowolony, wiadomo, samopoczucie lepsze po siłce itp. Może mi ktoś chociaż powiedzieć co ćwiczyć najpierw, co w drugiej kolejności itp.. jak to wygląda z seriami u mnie, robię na ogół 2x16powtórzeń

przemek_yo
01-11-08, 23:13
zawsze lepiej cokolwiek robic niz nic ;) takie cos co Ty uprawiasz jest dobre na poczatek, ale jak bedziesz chcial pociagnac ten wozek dalej to trzeba bedzie nad planem jakims pomyslec ;) wez znajdz sobie plan ogolnorozojowki i jedziesz, pozdro

pacos
01-11-08, 23:28
Patrzyłem na ten ogólnorozwojowy też ale wydaje mi się, że tak jak ja cwiczę, to troche chyba jest intensywniejszy od ogólno i chyba lepiej dla mnie żebym już raczej tym jechał aż do ułożenia planuprawdziwego(o ile da sie ułożyć plan dwudniowy)..

mrozikhg
02-11-08, 08:43
no dwu dniowego troche nie bardzo.. szkoda ze nie masz wf w poniedzialek i w piatek to bys sobie robil trzeci trening w srode w domu

Rafauu
02-11-08, 09:15
kto powiedzial ze plan dwu dniowy jest gorszy od 3 dniowego?... jestes z siedlec bo my mamy taka sama silke :D??

pacos
02-11-08, 09:30
Nie, jestem z Kielc.
Zawsze myślałem, że plan dwudniowy jest mało efektywny..
Mam wf w poniedziałek i dwa wfy w środę na których mocno można sie zmęczyć ale podczas zajęć raczej nie chodzimy na siłke, tylko w skrajnych przypadkach. W piątek po siłowni, wieczorem chodzę też na halę.

przemek_yo
02-11-08, 11:47
z Kielc? gdzie nas silownie chodzisz? <ziomek> :)

pacos
02-11-08, 14:11
Mam siłownię w szkole-Słowaku. A co, też z Kielc jesteś?

Voice666
02-11-08, 17:30
No to tak.
Zastanów się co chcesz osiągnąć. Przede wszystkim masa, ciężki trening, efekty.
Dwa dni też dają radę.
Dobierz ćwiczenia na każdy dzień treningowy i jazda.

przemek_yo
02-11-08, 17:33
Słowacki, koło kadzielni? :)

pacos
02-11-08, 19:24
Tak, koło kadzielni.

Ćwiczę na wszystkim po kolei, robie jakby dwa kółka na wszystkim. Jednak za priorytet stawiam klatkę, jej poświęcam najwięcej czasu.