PDA

Zobacz pełną wersję : Klasyczny split dla odmiany. Prosze o sprawdzenie.



wukio
01-11-08, 20:00
Postanowiłem dla odmiany pobawić się troszkę splitem po dwóch cyklach na fbw. Celem jest masa. Jestem w trakcie cyklu na mono + do tego jakiś gainer zawsze.

A oto plan:

I.
Klatka:


Wyciskanie sztangi na ławce skośnej głową w dół 4s- 8,7,6,5
Wyciskanie hantli skos głową do góry 4s- 10,8,8,6
Rozpiętki na płaskiej 3s- 10,10,10

Biceps:

Podciąganie podchwytem 3s- max
Uginanie z hantlami (supinacja) 4s- 8,6,6,6


II.
Plecy:

Podciąganie szerokim nachwytem 4s- max w serii łączonej z kapturami (4s- 15,15,12,10)
Wiosłowanie sztangą 4s- 8,8,6,6
Martwy ciąg 4s- 6,6,5,4

Triceps:
Francuskie sztangą leżąc 4s- 10,8,8,6
Pompki w podporze tyłem z obciążeniem 4s- 10,10,10,10
(nie mam poręczy do dyspozycji)

III.
Nogi:
Przysiad ze sztangą 4s- 8,6,5,5
Wysoki step z hantlami 4s- 8,8,6,6
Wspięcia w staniu 4s- max

Barki:
Wyciskanie sztangi sprzed głowy 4s- 10,8,6,6
Wyciskanie hantli siedząc 4s- 8,6,6,6
Unoszenie hantli bokiem w górę 3s- 9,9,9


Moim priorytetem w klatce jest aktualnie jej dolna część stad pierwsze ćwiczenie. Przy nogach proszę o nie radzenie mi martwego na prostych, nie wiem czemu, ale to ćwiczenie mnie nie kopie.

Pozdrawiam i proszę o jakieś ewentualne porady.

@Edit: Zapomniałem powiedzieć o brzuchu. Robię ABS w domu ;)

hardworkOUT
01-11-08, 21:21
plan ok. zmienilbym tylko barki.



Wyciskanie sztangi sprzed głowy 4s- 10,8,6,6 - zamiast tego push press


Unoszenie hantli bokiem w górę 3s- 9,9,9 - jako 2 cwiczenie


Wyciskanie hantli siedząc 4s- 8,6,6,6 - unoszenie w opadzie.


reszta ok

wukio
01-11-08, 21:46
A czym tak właściwie różni się wyciskanie sprzed głowy od push press? Pracą nóg?

hardworkOUT
01-11-08, 22:15
mniejsza kontuzjogennoscia i duzo wieksza praca miesni.

wyciskasz sprzed glowy siedzac - napiecie w ledzwiach jest bardzo duze, zakladam ze nie robisz na smienszej suwnicy tylko klasycznie na wolnych ciezarach wiec ruch jest do czola nie nizej. w push press wybijasz z klatki - duzo wiekszy zakres ruchu. praca nog tez jest ale w duzo mniejszym stopniu niz praca plecow. nie jest to odczuwalne podczas cwiczenia ale w dosc sporym stopniu sa zaangazowane plecy glownie za utrzymanie rownowagi. kolejna sprawa ze push press w wiekszym stopniu angazuje akton boczny i przedni niz wyciskane sprzed glowy.

wukio
01-11-08, 22:19
Chodzi nam o to samo ćwiczenie. Nie miałem zamiaru robić tego siedząc, a o tym co napisałeś wiem :) chciałem robić 1 ćw. z tej strony http://www.kulturystyka.pl/atlas/naramienne.asp#1 a to to samo co Twoje 'push press' :) inna (zamienna) nazwa :)

hardworkOUT
01-11-08, 22:40
to sie dogadalismy :)

to z linku sie rozni od push press tym ze robisz na mniejszych ciezarach bo nie masz wybicia z nog. wlasciwe podchodzi to cwiczenie pod military press.