PDA

Zobacz pełną wersję : Woda mineralna



pey
18-10-06, 00:23
Ilość wypijanej wody zależy od klimatu, rodzaju pracy, aktywności ruchowej, spożywanych posiłków, wieku, stanu zdrowia.
Dietetycy zalecają, aby dziennie wypijać co najmniej 2 litry płynów, w tym 1-1,5 litra wody mineralnej. Ułatwia ona trawienie, wspomaga przemianę materii, dostarcza wielu ważnych makroelementów i mikroelementów. Ich dobrym źródłem może być właśnie naturalna woda mineralna. Zawarte w niej minerały, w łatwo przyswajalnej i zjonizowanej formie, mogą korzystnie wpływać na zdrowie i uzupełniać niedobory niektórych składników mineralnych w diecie.
Trzeba jednak pamiętać, że zbyt wysoka zawartość niektórych minerałów może być przyczyną ich kumulacji w wątrobie lub nerkach, a to z kolei sprzyja rozwojowi niektórych chorób. Na przykład zbyt wysoki poziom sodu bywa powodem nadciśnienia tętniczego i uszkodzenia nerek.
Dlatego do częstego spożycia najbezpieczniejsze są wody o średniej mineralizacji.
Skład wód mineralnych bywa różny. Większość dostępnych w sklepach zawiera 200-500 mg mikroelementów na litr wody. Można też kupić wody wysokomineralizowane, zawierające nawet do 4000 mg mikroelementów na litr. Te jednak nie zawsze i nie dla każdego są odpowiednie. Jeśli więc chcemy pić wody wysokozmineralizowane, lepiej poradzić się lekarza.

Warto też, nim wybierzemy wodę, którą stale lub często mamy zamiar pić, zapoznać się ze składem i ilością minerałów, jakie zawiera dana marka.

Kto chce np. wzmocnić kości i ustrzec się próchnicy, niech wybiera wodę z fluorem i większymi ilościami wapnia. Wapń działa też korzystnie na procesy krzepnięcia krwi i pracę mięśnia sercowego. Wody z większą ilością magnezu polecane są osobom z zaburzeniami układu nerwowego, mającym trudności z zasypianiem.

resmedica

Bryan
22-10-06, 18:03
:cool:

Karacho
25-10-06, 12:50
ja prawie zawsze przed treningiem pije ok 1l wody mineralnej i w czasie treningu ok 0.5 Niechce mi sie pic ale pije tak jakos mam :P heh

bejnar
01-11-06, 15:53
woda napewno jest dobra podczas treningów ale nie należy przesadzać bo wysiądą nery. chlop który usłyszał że trzeba dużo pic pił dzienie do 20l przez spory czas az mial coś z nerkami

pey
01-11-06, 16:40
normalne ze nerki nie wytrzynują takiej ilości...ale nie przedsadzajmy~Kto tu bedzie pijl 20 litrów dziennie ? mówimy tu niewielkich ilościach...

bajtek
01-11-06, 16:56
ja na początku myślałem że picie wody podczas treningu w większych ilościach, to jest nie potrzebne. ale jak chodziłem do kumpla na siłke to wypijalem ok 2, 2-5 litórw wody. też mi sie nie chciało pic ale mówił ze trzeba, noi święta racja :) bo wyglądam o wiele lepiej niż przedtem :/

bejnar
01-11-06, 16:59
Kto tu bedzie pijl 20 litrów dziennie ?

Pewnien chłop co mieszka obok w bloku, jak się dowiedział że woda dobrze wpływa na mieśnie pił non stop prawie hehe, nawet jak psa wyprowadzal to z butelką wody wychodzil :D hehe smiesznie to wyglądalo

pey
01-11-06, 23:41
można sie uzależnić od picia wody ale chyba tylko w okresie wiosennym i letnim:)

otarod
01-11-06, 23:45
Ja pije na treningu ok 1,5l wody pije ją małymi pojedynczymi łykami. Wystarcza mi to,oczywiście latem zwięszam pobór na wodę ale nie przesadzajmy.

pey
01-11-06, 23:52
no tak nie trzeba przesadzać

bejnar
02-11-06, 22:13
w ciągu dnia tez należy pić ale zaznaczam nie chlać litrami :P


Ja pije na treningu ok 1,5l wody pije ją małymi pojedynczymi łykami

prawidłowo bo jak zaczniesz pić więcej to będziesz się czuł opity i gorzej trening będzie szedł

dexter37
06-11-06, 12:24
woda aby była niegazowana i mineralna ja na trening zabieram 0,5 l i mi starcza ale pije do 5l w dzień

pey
06-11-06, 13:13
utrzymujesz te 5 litrów także w sezonie zimowym?

gr-x
10-11-06, 22:42
duże ilości wody są niezbędne przy diecie wysokobiałkowej i przy stosowaniu kreatyny( zwłaszcza mono - gdzie zaleca się spożywanie co naj mniej 5l)

P4l4d7n
10-11-06, 22:51
Podczas treningu polecam gazowana wode. Kiedy jestes zmeczony pomaga duzo bardziej od niegazowanej.

gr-x
10-11-06, 23:00
gazowana na trening no nie wiem - brzuch ci się tylko na buzuje od tego gazu.
chyba że masz na myśli lekko gazowaną.

Kacper
15-12-06, 23:41
Od siebie dodam jeszcze, że:

Osobom majacym stresujacy typ zycia polecm Magnezina - woda mineralna z magnezem.

Dexter1900
17-12-06, 16:52
Każdy mówi co innego ja tez piję wodę podczas treningu ale nie gazowana około 0.5litra :D

MILAN
31-12-06, 16:50
A ja pije kubusie :D:D:D

Apropo treningu, to ja podczas nic nie pije, teraz dopiero sie o tym dowiedziałęm :lol:

FraZ
03-01-07, 13:30
To wkoncu na treningu, przed czy po?:P Myslicie ze 1l wciagu dnia + 1,5l na treningu + 0,5l na kolacje jest dobrym rozwiazaniem?

damiano
04-01-07, 00:29
ja pije niegazowana bo po gazowanj niezle sie be...a :grin:

La_MaJa
04-01-07, 19:02
tak apropo,pozwolicie ze sie wtrące..:D napewno zauważyliscie,ze są wody mineralne i źródlane..?pewnie wiekszosc z was to wie,ale napisze dla tych co nie wiedzą,ze woda mineralna jest bardziej wartościowa w zw mineralne jak sama nazwa wskazuje od wody źródlanej. Zawiera wiecej przyswajalnych makro i mikro elementów, wiec ja osobiscie bardziej polecam:)

grzesiek k
16-02-07, 20:50
ja lubię tą i tą :grin:

rocky_balboa
19-02-07, 20:32
ciekawy temat wczesniej go chyba przeoczyłem :evil:
2l na dzien to nie za mało?
ja pije przed treningiem moze 3-4 szklanki wody(z sokiem czy herbata) to jest juz 1l (niecały) potem na treningu 1.5-2 to jest juz razem 2.5-3 litrow a po treniolu conajmniej 500ml to 3 litry. no ale ostatnio sikam jak pijany :D
a wode pije mineralna Aqua niegazowaną 2l o smaku cytrynki :lol:

Robalo
19-02-07, 20:45
Ja to jakos nie lubie wody, gazowanej to juz wogle ale po treningu jest lepsza np od herbaty lzejsza dobra przed treningiem, ale mówicie że dobrze jest pic w trakcie treningu czy raczej poczekać do końca ???

rocky_balboa
19-02-07, 20:59
wiekszosc moich kumpli pije w trakcie, zresztą jak wykonuje mocne cwiczenia(duze ciezary) i sie zmecze troche to dusza sama podpowiada "PIJ"

Czaja
19-02-07, 21:54
Ja w czasie treningu wypijam 1,5 l niegazowanej wody z dużą ilością mikroelementów.

Punisher
19-02-07, 22:38
wode pije mineralna Aqua niegazowaną 2l o smaku cytrynki :lol:
Nie dobra ta jest fuuuj jakaś sztuczna. Na początku smakuje ale potem już blee.
A pijecie zimną czy ciepłą?

rocky_balboa
20-02-07, 09:57
czemu nie dobra? po prostu dodali smak ;p moja jest sam raz, nie ocieplam jej a przed treningiem czasami daje do lodówki albo pod okno w kuchni ;p

rafalkomando
20-02-07, 12:27
ja zimnom, ciepał wydaje mi sie niedobra chociasz to ta sama woda, a kranówe pijecie?

grzesiek k
20-02-07, 15:46
ja jak nie mam soku lub mineralnej to jasne że ciągnę kranówę :grin: lubię bo źimna

rafalkomando
20-02-07, 16:07
ale kranówa chyba nie zdrowa jest/

grzesiek k
20-02-07, 18:24
wiesz ja nie mieszkam w miescie tak że wode mam swoją :grin: i jest dobra :grin:

rafalkomando
20-02-07, 19:27
aha hehe spoko, ja tam kranówe pije mysle ze mi nie zaszkodzi jakos specialnie

grzesiek k
20-02-07, 20:35
no ale wiesz jaka ta woda jest w miastach nie ma to jak na wsi :grin: :lol: swoja polska czysta :razz: :mrgreen:

rafalkomando
20-02-07, 22:46
no fakt :lol: :lol: :lol: :mrgreen:

a łuu !!
21-02-07, 01:40
Ja piję 1,5 l wody niegazowanej, tak jak ktoś wcześniej pisał - łykami.
Co do wód to wiele artykułów przeczytałem i ... tak średnio. Jedni piszą to, a inni tamto, np.:
:arrow: Woda gazowana zakwasza organizm, szczególnie te wysoko gazowane, ale również pomaga/przyspiesza wchłanianie pierwiastków.
:arrow: Niektórzy wybierają wodę niegazowaną dla bezpieczeństwa - nie ufają bąbelkom :neutral:
:arrow: Pojawiają się też twierdzenia równoważące, tego typu, że ani jedna woda ani druga większego złego wpływu na organizm nie ma :wink:

I tak każdy wypije to, co lubi :grin:

grzesiek k
21-02-07, 19:27
najlepiej jest pić wodę mineralną nie gazowaną

rocky_balboa
21-02-07, 19:48
no kurwa kolumb z ciebie, taki post kazdy jebus moze napisac, moze napisz dlaczego niby ;p ? bo ja dzis piłem gazowana i normalnie mi sie cwiczylo ;p

grzesiek k
23-02-07, 17:55
:shock: oj Boże pobaw się swoim może ci ulży jak masz oczywiście czym
Pisze tak bo tak słyszałem a czemu tak jest to huj wie :lol: