PDA

Zobacz pełną wersję : Proszę o jakieś propozycje i porady.



HuGsoN
17-10-06, 23:16
Witam wszystkich. Jest to mój pierwszy post :P więć może napiszę coś nie w porządku.
Więc, mam 16 lat, ważę 115 kg i mam 194 cm wzrostu. Na siłownię chodzę od 1 roku, po tym jak mnie pobili i tata kupił mi ławeczkę i graty :P W bicepsie mam 40 cm, w klacie 126, ale gnębi mnie jedna sprawa, mianowicie mam za dużżżo masy ( nadwagę ), czy jest jakiś sposób na to, żeby to wszystko jakoś zamienić ? domowym jedzeniem, bez HMB i innego świństwa. Co muszę jeść ? Czy coś dołączyć do siłowni. A co do ćwiczeń to tak:
- pon klata
- wt biceps
- śr odp
- czw klata
- pt biceps
- sob brzuch

Plus po każdym skończonym treningu robię 4 serie po 15 razy brzuszków.
Wyciskam 80 kg 5 razy, 6 serii + 18 kg na rękę wyciskanie sztangielek ( 6 serii).
Na biceps gryf łamany 30 kg 6 razy + 18 kg na rękę modlitewnik wszytko 4 serie.
Dodam jeszce, że serie na klatę zaczynałem od ledwo 30 kg.

Próbuję od 2 tygodni wziąść się ostro za brzuch ( zwalenie sadła ) ale nie mam jakoś pomysłu na ćwiczenia i serie, proszę o pomoc.

Czy w ostateczniści zdecydować się na jakieś suplementy itp. rzeczy ?
Czy HMB działa i po jakim czasie widać efekty ?


Pozdrawiam Mateusz :P

PS. Może moj trening wygląda prymitywnie, ale jak są odpowiednie warunki i odpowiednie ciężary to można osiągnąć sukces. Patrz to co napisałem wyżej.

krzychuool
18-10-06, 09:39
- pon klata
- wt biceps
- śr odp
- czw klata
- pt biceps
- sob brzuch
co to ma być w ogole za trening?
Gdzie tric, bary, plecy, kaptury, nogi...? Gdzie tyś taki plan znalazł? Odpowiednie plany masz w dziale trening.

bez HMB i innego świństwa.hmb to nie jest żadne świństwo, to normalny suplement, sterydy to jest ŚWIĂ?STWO :wink:
a na brzuch proponuje a6w :mrgreen:

mapet
18-10-06, 11:02
Chyba już z 10 razy to było pisane, nie da rady spalić tłuszczu z brzucha robiąc brzuszki.
Musisz ułożyc sobie dietę redukcyjną i robić ćwiczenia aerobowe. Co do HMB to na pewno nie zauważysz efektów.
I tak jak pisał poprzednik znajdź sobie dobry trening.

LUKI
19-10-06, 16:09
To jest dzial dieta, wiec lec z tym do treningu. Ale widac ze z dieta jestes w plecy wiec najpierw dieta, potem trening a na koncu suple.

Nie da rady j/w napisal budowac mase i palic smalec. Daj diete z minimalnym bilansem ujemnym i obserwuj. Jak nie bedziesz widzial efektow to dorzuc aeroby, musisz kombinowac. A zeby wyprzedzic Twoje pytanie na temat diety to odrazu napisze : poczytaj troche forum

Magnum
21-10-06, 12:59
Witam. Co prawda nie jestem kulturystą i na siłowni też cwiczę nie zbyt długo, jednak trenuje inne sporty siatke, bieganie, pływanie i wydaje mi się że tekim planem nic nie zdziałasz bo ćwiczysz bezpośrednio tylko dwie partie mięśni (bica i klate) to jest co najmniej dziwne... Radze jak stwierdzili moi poprzednicy zmienic plan treningu i co do diety.. to raczej odchudaj sie a nie buduj masy... bo masz jej w nadmiarze. Do tego proponuje jeszcze BIEGAĆ i PŁYWAĆ bo to doskonale spala tłuszcz i kształtuje sylwetke. Pozdrawiam :)

u.waw.pl
21-10-06, 15:32
W żadnym wypadku nie możesz biegać, w Twoim przypadku to bardzo ryzykowne. Przy tej masie możesz dość łatwo uszkodzić stawy. &#379eby zacząć biegać musisz zrzucić z 15 kg.

Pozdrawiam