PDA

Zobacz pełną wersję : Troszke przytyc..



p_narozny
30-10-08, 16:40
Jestem nowym uzytkownikiem forum, wiec witam wszystkich pieknie:P

Sprawa jest taka, cwicze juz sobie na silowni jakis czas, ponad rok (wczesniej trenowalem wiele sportow, wiec moj organizm jest przyzwyczajony do wysilku), wyniki nawet w porzadku, moj orgaznim szybko reaguje na cwiczenia fizyczne, wiec nigdy nie mialem problemow z rzezba, sila zas to dla mnie rzecz drugorzedna..

Moj wzrost to 183cm, waga 88-90kg. Cwicze 3x w tygodniu (po treningu zawsze biegam, 5 min, oraz robie brzuszki), oraz raz w niedziele, tylko biegam + brzuch + co tam mi sie nawinie;)

Nigdy nie siegalem po zadne odzywki itd itp.

Jednak chcialbym przybrac troszke, troszke tzn 3-5kg. Jesli chodzi o diete to tak, stosuje takowa, na ile sie znam na tym. Duzo bialek, rybka po treningu, ograniczam slodycze, duzo owocow, nie jem fast foodow etc.

I tak wbil mi sie do glowy pomysl zakupienia odzywki. Interesuje mnie jak juz pisalem wyzej ok 5kg beztluszczowej masy ciala. W takim wypadku rozumiem, ze powinienem zasiegnac po odzywke bialkowa?
Znalazlem w necie takie cos: Nutrisport 90+ Protein - 2.5kg.
Czy dla takiego efektu jaki ja oczekuje, taka odzywka wystarczy? Raczej nie chce Gainerow, gdyz wyczytalem, ze moze po nich isc troche w brzuch, a brzuch to dla mnie priorytet jesli chodzi o silownie.

Jeszcze jedna wazna dla mnie sprawa, czy po takiej odzywce moze popsuc sie cera? Zawsze z tym walczylem, dosc dluzo za mlodu mialem tradzik a i teraz czasem cos tam sie pokaze. Czy jest ryzyko powiekszenia tej dolegliwosci gdy wezme taka na przyklad odzywke bialkowa?

Pozdrawiam:)

Sosna91
30-10-08, 20:03
Jeśli chodzi o cerę to teoretycznie nie powinno, sam też walczę z pryszczami i było ok ale po zjedzeniu 1kg Gainera737 na twarzy troszkę mi wyskoczyło ale szybko sie dośc uporałem gorzej jednak z plecami gdyż na plecach wyskoczyło mi ich dużo dużych na barkach, może tez od gryfu jak kładę na plecy ale nie mniej jednak przed Gainerem ich nie mialem, Kazdy organizm reaguje inaczej wiec ty może ich nie bedizesz mial ja mam cerę lubiacą niespodzianki wiec moze dlatego. Jesli chodzi o Gainera to mysle ze po zakupieniu 3kg powinnienes przytyc ok 2-4kg bo ja po 1kg przytylem 2kg.

polo
30-10-08, 20:27
nie bierz 737 to najgorsze gówno. jesli chodzi o cene i jakoś to gain bolic

hulk11
30-10-08, 21:22
z tego co ja wiem.. po sobie i z teori troche.. moglbys walnac sobie jakis cykl.. masoweczke oczywiscie..ja mialem jeden cykl bardzo dobry na samym poczatku.. whey mass gain firmy hiteca.. carbo no i monochydrat kreatynki..i bardzo ladnie mi weszlo 3.5 kg.. polecilbym Ci wlasnie taki cykl..
co do pryszczow itp to zalezy od organizmu.. kazdy reaguje inaczej.. ja naprzyklad nie mam z tym problemow..zero pryszczy itp:)

p_narozny
30-10-08, 22:52
dzieki za odp, ale nie jestem zainteresowany cyklami:) w ogole wyznaje zazsade zeby cwiczyc bez wspomagaczy, bo jestem zadowolony z efektow, sily itd, chce tylko kilka kg;) jesli chodzi o gainery to raczej nie sklaniam sie ku temu. czy zapodajac sobie sama odzywke wysokobialkowa (serwatka?:)) jako uzupelnienie diety (raczej rozsadnej) pozwoli mi przybrac kilka kg? no i jak wlasnie taka czysto bialkowa dieta dziala na cere? pozdrawiam

grzechu-82
30-10-08, 23:52
ja masz dietę w miarę ok to dokup sobie jakieś białko, a jeden cykl na krecie nic by nie zaszkodził jak wcześniej nie brałeś żadnych supli to przy dobrej diecie i po cyklu na mono złapiesz parę kg masy

p_narozny
31-10-08, 00:11
Tzn co proponujesz? Najpierw kreatyne a potem bialko? Czy zamiast bialka kretynke? Mowie, jak zlapie 5kg to bedzie dobrze, dbam raczej o diete (PIWKO NIGDY NIE SZKODZI JEDNO:D) a moj organizm reaguje dobrze. A co z cera, jesli chodzi o kreatyne? Wiesz cos? Jak reaguje?

p_narozny
31-10-08, 10:17
Powiem Wam, ze czytanie o metodach, skutkach itd kusi jak cholera. Wiec nasuwa mi sie pytanie. JESLI zdecyduje sie na polaczenie powiedzmy bialka/gainera z kretyna czy cos (cykl tak?;) - mniejsza w konkretne suplementy, chodzi o troche masy, pozniej dokonam konkretnego wyboru), to czy przy intensywnej ilosci cwiczen na brzuch da sie go utrzymac wyciachanego? Czy jednak jest to karkolomne zadanie? No i jakie dzialanie na cere mialy u was suplementy?????:) Pozdrawiam

ciacik
31-10-08, 21:22
Ja mysle ze mono bys mogl sobie zjesc:) A gainer czy bialko no to powinienes juz sam wiedziec czego ci w diecie brakuje:) Ja tam po odzykach nie mialem wiekszych problemow z cera. Ale jak chcesz to podczas cyklu mozesz jakies witaminki zjec. Np cynk bo pomaga na cere:)

u.waw.pl
31-10-08, 21:31
Ćwicz dalej, przykładaj się do treningów i daj sobie na razie spokój z suplami.

p_narozny
31-10-08, 22:17
U.WAW.PL: Dlaczego? Uzasadnisz jakos?:))

u.waw.pl
31-10-08, 22:37
Chudniesz, więc jest ok, później będzie o wiele trudniej i wtedy sięgnij po suple.

p_narozny
31-10-08, 22:41
Gdzie chudlem?:D Ja nie chce schudnac tylko przybrac troszke:) Nie duzo, do 5kg, suchej masy ciala. mam 183cm wzrostu,89kg wagi, jestem raczej wyrzezbiony, jak mi kobitka zrobi fote to wrzuce w odpowiedni dzial, ale CIUTKE bym chcial wiecej:) warunek: krata na brzuchu ma ciagle byc widoczna..

u.waw.pl
31-10-08, 22:58
Pomerdało mi się, jest już późno, idę spać, jutro Ci napisze

p_narozny
31-10-08, 22:58
Kolorowych:)

Minias
01-11-08, 03:14
takie rzeczy to tylko w erze ;) a na serio to jesli ćwiczysz brzuch odpowiednio to nie rozumie czemu ma Ci się zalać? Nawet jesli jesz gainera z białkiem. Ile razy w tygodniu machasz brzuch?

p_narozny
01-11-08, 10:24
Nie powiem ile bo zaraz kazdy mnie zj..bie ze za czesto;D A na serio, systematycznie po kazdym treningi silowym moim malym systemem. Czyli 4x w tygodniu (w tym w nd robie tylko przebiezki, rowerek no i brzuszki wlasnie)..
Nie wiem czemu, dmucham na zimno bo to wazne dla mnie:) Duze maja byc bary klatka i rece.. plecy... ale nie brzuch, po prostu dbam oto:) Myslalem moze ze przyrost masy moze byc za duzy by na biezaco trzymac wyrzezbiony brzuch. Jak to bylo u Was w trakcie brania suplementow? Pozdrawiam

Rickey
01-11-08, 18:00
Z tego, co wiem to brzuch można katować codziennie, bo to jest taka partia mięśni, których nie spalisz.
Jeśli ćwiczysz regularnie to nie masz się czego obawiać i możesz robić cykl z krety i gainera/białka. Po takim cyklu nie bedzie aż takich kosmicznych przyrostów masy... Zresztą w brzuch ci sie może odłożyć, jeśli byś jadl gainera i nie ćwiczył.
Pozdro!!

p_narozny
01-11-08, 18:08
Tzn jakich kosmicznych przyrostow nie bedzie? I dlaczego??;) Interesuje mnie 3-5kg miesni, mam 183cm i waze 89kg, pozdrawiam

Rickey
01-11-08, 18:13
No np. takich przyrostów rzędu 8-10 kg. W gruncie rzeczyto co osiągniesz na cyklu jest zależne od ciebie, czyli: dobra dieta, trening.
Ale wątpie, żebyś na jednym cyklu wyciągnąl tak z 5 kg. 3kg jest osiągalne, ale na pewno nie będzie to w 100% czysta masa.
Pozdro!!!!

p_narozny
01-11-08, 18:16
Dietka bedzie, nie ma to tamto, plus kreta i bialczeczko... No czas pokaze:) Licze ze bialko skonczy mi sie po miesiacu okolo a krety styknie na 6 tygodni spokojnie, spisze osiagi i wymiary przed i po, zobaczymy co z tego wyjdzie, pozdrawiam;)
Na przyrost masy rzedu 8kg nie liczylem, nawet nie chce tyle:D 3-5kg miesni bedzie dobrze, w koncu po cyklu nie przestane cwiczyc:) Pozdrawiam

ziomek2116
01-11-08, 18:52
Jeśli można to wrócę kilka postów wcześniej dotyczących cery...
Od 6 klasy podstawowej, aż do dzisiaj ( 2 klasa technikum ) mam ogromny problem z trądzikiem młodzieńczym ( czytaj z pryszczami ). Odziwo po wzięciu 3 kg gainera Gain Bolic paradoksalnie cera poprawiła się.
Żeby było śmieszniej po urozmaiceniu diety w większą ilość białego sera wyskakują mi jak cholera :(. NA KAŻDEGO to działa INACZEJ ! Spróbuj, a zobaczysz jak działa na Ciebie.

Pozdrawiam

p_narozny
01-11-08, 20:07
Ano sprubuje sprubuje, mlodzieniaszkiem to nie jestem juz, mam 24 lata, ale coorwa... Ryzyko jest.. Trzymac kciuki;>

mrozikhg
02-11-08, 09:09
jak bedziesz kupowal serwatke to tylko nie kupuj ostrowii:D

p_narozny
02-11-08, 15:16
Za ostrowie raczej podziekuje;) Chyba zdecyduje sie na ON Whey Gold Standard 100%, do tego kretynka z Vitalmaxa. Czy do tego bialka glutamina jest naprawde potrzebna? Pozdrawiam:)

Rickey
02-11-08, 16:36
Jeśli masz kasę to jak najbardziej możesz dorzucić do tego cyklu glute.
Pozdro!!

pan.wiesiu
02-11-08, 16:50
brzuchem sie nie martw, bo nie da sie go cwiczyc za czesto ;)
jak juz koniecznie nie chcesz zadnych wspomagaczy (chociaz w tym wieku spokojnie mozesz i kreatyne i gainery) dopiesc sobie dziete. mieso, nabial, jaja, mieso, nabial, jaja, mieso itd...
no, a pryszcze.... tutaj to tylko dziewczyna ci pomoze ;)

powodzenia

p_narozny
02-11-08, 18:40
Hehe, no sprubuje tak raczej, jak wyzej napisalem:) byc moze z glutamina... dieta swoja droga..
Wiesiu: a co to znaczy 'w tym wieku'??:D

pan.wiesiu
02-11-08, 20:29
Hehe, no sprubuje tak raczej, jak wyzej napisalem:) byc moze z glutamina... dieta swoja droga..
Wiesiu: a co to znaczy 'w tym wieku'??:D

tzn. przyjacielu, ze w wieku maks. 22-24 lat przestajesz rosnac i (teoretycznie) jestes fizycznie dojrzalym mezczyzna, tak wiec rozsadna suplementacja nie powinna ci zaszkodzic (pod warunkiem, ze nie masz jakichs przeciwskazan, np. niewydolnosci organow wewn).
stanowczo odradzam np. kreatyne paronastoletnim szczylom, ktorzy lapia sie za zelastwo i moga sobie krzywde przez to zrobic (najmlodszy "paker" na tym forum ma bodaj 11lat)

pozdr

p_narozny
02-11-08, 20:33
Anooo Panie Wiesiu, podpisuje sie obiema rekami pod tym...:) Gdybym mial wybierac miedzy BCAA a Glutka jako dodatkiem do kretki i bialka, to co bardziej wskazane? I z jakiej firmy? Jutro moze pojutrze zamowie(: Pozdrawiam

p_narozny
03-11-08, 09:49
Odswierzam ciupke bo chce zamowic towar dzis;)
Do dobrego bialka i kretki, tych co wyzej.. glutaminka czy bcaa? I dlaczego jesli mozna, pozdrawiam...:)