PDA

Zobacz pełną wersję : kontuzja barku



Janeczek
29-10-08, 19:20
Siema, mam problem zwiazany z bolem barku. Dzisiaj na wuefie koles dal nam poj**** gre ze trzeba rzucac pilki od siatki zamiast ich odbijac i chyba przesadzilem z tym rzucaniem, bo jak biore na klate 37kg to nie moge wy3mac tak mnie boli bark:/ w ogole nie moge go obciazac bo strasznie boli. Macie moze rade na to zeby bol minal w jak najszybszym czasie bo nie chce miec duzej przerwy w treningach (max 2 tygodnie). Czy da cos branie Arthrostopu?

hardworkOUT
29-10-08, 19:26
moze dac moze nie dac nigdy nie wiadomo czy pomoze.

wiadomo odpuszczasz treningi az przestanie bolec a nie 2 tyg

Janeczek
29-10-08, 21:16
a trening rehabilitacyjny to tylko w ramach rozgrzewki czy wziac 50% maxa?

hardworkOUT
30-10-08, 00:21
ja bym odpuscil calkiem

napewno nie 50% maksa. zalezy jak cie boli jak juz cie tak cisnie to pomachac mozesz ale sama sztanga

stmaciek
30-10-08, 09:01
Też miałem problem z lewym barkiem. Mi pomogło dobre rozgrzewanie go przed ćwiczeniami, później samą sztangą-bez nakładania niczego. Dorzucałem potem małe ciężary-powoli, stopniowo. Jak wyczułem, że przy 20kg już naprawdę ciśnie, to się cofałem do 15. No i oczywiście zawsze rano i wieczorkiem też rozgrzewałem bark. Przeszło po tygodniu, forma nie spadła ;)

Janeczek
05-11-08, 17:51
kurde rehabilituje ten bark ale jakos bol nie przechodzi, staram sie go jak najmniej obciazac, moze jakas masc albo cos? I czy taka masc na stawy dziala bo to raczej bol stawu a nie miesnia

tom
05-11-08, 17:55
nie trenuj wogole za kilka dni powinno przejsc

pamietaj zeby przed kazdym treningiem dobrze rozgrzac wlasnie te stawy

kamil1141
05-11-08, 20:47
nie cwicz bo jeszcze cos ci sie stanie poważniejszego i dopiero bedziesz miał.

bld
05-11-08, 21:00
j/w przestan cwiczyc to przestanie bolec. Tez mialem kontuzje barku, zrobilem 2 tyg przerwy i bol ustapil. W moim wypadku to byly 2 tyg w Twoim moze byc nawet miesiac, zalezy od organizmu.

stmaciek
07-11-08, 13:00
No troche długo. Najlepiej udać się do lekarza, zrobić rentgen stawu(czy coś się nie przestawiło). Na stawy można próbować odnovit-odbudowuje tkankę chrzęstną, która mogła się zetrzeć-jednak nie ma co się truć bez opinii lekarza.

Voice666
07-11-08, 13:10
Odpuść treningi na jakiś czas, postaraj się o plastry lub maść rozgrzewającą. Jak u ciebie z rozciąganiem? Pokombinuj, rozciągaj nie obciążaj barku. I ostrożnie bo możesz przesadzić.
Odpocznij parę dni.

adonis18
07-11-08, 13:17
tylko przerwa ci uratuje ziom