PDA

Zobacz pełną wersję : Potas, magnez + Glukozamina



Sid93
28-10-08, 18:53
Witam!

Mam stosunkowo małe doświadczenie z siłownią, bo dopiero półroczne. Ale poza łapaniem masy, chciałbym się skupić na zdrowiu. Myślałem nad kupnem magnezu z potasem, bo często miewam skurcze. I glukozaminy, aby chronić stawy i budować dodatkową chrząstkę stawową.

W związku z tym mam kilka pytań:
Jakie produkty polecacie? Czy lepiej kupić oddzielnie magnez i oddzielnie potas, czy wszystko w jednej tabletce? Kupować produkty, które bierze się raz dziennie, czy lepsze są te, co się bierze kilka razy w ciągu dnia? Jaką glukozaminę wybrać?
Może możecie mi polecić inne produkty, przeciwko skurczom i do ochrony stawów?

Interesują mnie konkretne nazwy produktów, ale każdy post będzie miło widziany.

pey
02-11-08, 20:09
Czy lepiej kupić oddzielnie magnez i oddzielnie potas, czy wszystko w jednej tabletce?
- nie ważne czy osobno czy razem, ważne jest prawidłowe stosowanie i orientowanie się w dziennym zapotrzebowaniu. Nigdy za dużo i nigdy za mało...

Kupować produkty, które bierze się raz dziennie, czy lepsze są te, co się bierze kilka razy w ciągu dnia?
- nie wiem za bardzo czy pytasz o produkty spozywcze czy o suplementy diety, więc tak: organizm tyle co potrzebuje wchłonie i wykorzysta, resztę wydali w moczy i ...no:) Nie da się wziąść czegoś co bedzie działało w organiźmie przez kilka/kilkanaście dni - jak pisałem wyżej, dzienne zapotrzebowanie jest najważniejsze - musisz poprostu spisać sobie i trzymać się jednej wersji.

Jaką glukozaminę wybrać?
- jesli chodzi o firmę to nie ma w sumie znaczenia bo każdy ją robi tak samo - liczy sie teraz cena. Poczytaj w jakich produktach spożywczych sie znajduje glukozamina i wrzuć takie do dziennego jadłospisu.

Może możecie mi polecić inne produkty, przeciwko skurczom i do ochrony stawów?
- glukozamina, kisiel, galaretki, galarety (robione z rosołu lub gotowe kupowane), mleko, komplet witamin, chrząstki z kości, ogólnie mięso i warzywa - jak widzisz wszystko jest wazne - pomyśl więc o diecie, gdzie znajdą się warzywa i owoce.