PDA

Zobacz pełną wersję : brak treningu



janusz123
27-10-08, 20:21
mam pytanie, chodzi mi o taką sytuacje. Załóżmy że ktoś cwiczy na przykład 2 lata, wyrobi mu sie siła i ogólnie mięsnie. Następnie nie bedzie trenował. Moje pytanie brzmi następująco czy jego siła znacznie spadnie po paru latach bez treningu i jeśli bedzie sie zdrowo odrzywial czy zachowa sylwetke z lat treningów?

przemek_yo
27-10-08, 20:26
po latach ... jaka perspektywa ;p nic sie samo nie zrobi, nie ma treningow nie ma efektow ;) wiadomo ze przez jakis okres czasu bedzie widac ze cos sie robilo, ale po latach... ;)

Symu
27-10-08, 20:37
nawet powiedzialbyum po miesiącach siła spada, z sylwetka jest troche lepiej.

janusz123
27-10-08, 21:58
to w takim razie co sie dzieje z miesniami, kurczą sie jak nie ma treningu czy co? 0o

przemek_yo
27-10-08, 21:59
tłuszcz np

janusz123
27-10-08, 22:03
zamieniaja sie w tłuszcz ???

Symu
27-10-08, 22:42
Zależy.....Ćwiczysz organizm pochłania dużą ilośc energi a jak przestajesz i dostarczasz tyle samo energi to otłuszczasz sie.

Co do mięśni to to co robimy na siłowni jest trochę wbrew organizmowi. Twój organizm nie potrzebuje zbyt wielu mięśni bo jest to dla niego energochłonne i nienaturalne ale w pewnych warunkach musi się przystosować i ty stwarzasz te warunki na siłowni (trening na extremalnych ciężarach), a on się przystosowuje (rosną mięśnie). Przestajesz ćwiczyć to i on przestaje potrzebowac mięśni. Oczywiście jest jeszcze jeden czynnik który wplywa an ich zanik - dieta!!!

Przy odpowiedniej diecie możesz spowolnić spadek mięśni a przy nieodpowiedniej przyspieszyć go.......tyle

janusz123
27-10-08, 22:46
troche lipa myślałem że pare lat potrenuje a potem bede do starości juz przypakowany...;/

Wy całe życie chcecie trenowac?

Symu
27-10-08, 22:48
taaa... sport na całe życie

slim shady
27-10-08, 23:03
chyba jest coś takiego jak pamięć mięsni, ja bede ćwiczył dopóki bede dawał rade :D

janusz123
27-10-08, 23:37
Pamięć mięsni na czym te zjawisko polega??

slim shady
27-10-08, 23:41
W wyniku ćwiczen rośnie liczba włókien mięśniowych. Jak przestajesz cwiczyc ich rozmiar maleje ale nie ilośc, Po powrocie do ćwiczeń szybciej więc nabierasz "masy" gdyż liczba włókien i tak już jest większa a istniejące włókna łatwiej ulegają powiększeniu. Nie wymagają też wzmocnienia ścięgna i wiązadła wzmocnione poprzednim treningiem.
Tak więc przez pewien czas po powrocie do ćwiczeń odzyskiwanie masy mięsniowej idzie dosyć łatwo.

wukio
28-10-08, 09:38
troche lipa myślałem że pare lat potrenuje a potem bede do starości juz przypakowany...;/

Wy całe życie chcecie trenowac?


dobre xD

Malyheh
28-10-08, 10:26
Chyba, że masz genetyke dobrą to do starości możesz być "przypakowany". Znam takiego gościa, który ma ponad 50 lat, a ciało jak kulturysta. Nie żartuje;)

przemek_yo
28-10-08, 15:11
do starosci przypakowany... nie wiem kto Cie do trumny wepchnie potem ;p