PDA

Zobacz pełną wersję : Pytanie do mojego treningu



wojciech
25-10-08, 17:25
Czesc.

Sparwa wyglada tak, ze dostep do silowni mam tylko w 2 dni w tygodniu tzn. w pon i pt. W srode mam treningi w kosza, na ktore chce chodzic, to tez nie bede mogl cwiczyc w ten dzien silowo. Diety specjalnej nie mam, bo po prostu narazie nie moge. Jem raczej zdrowo, warzywa, owoce, nabial.

Narazie cwicze na mase, z tym ze narazie nie cwicze bicepsow i tricepsow. Mam tam jakies 37cm i sa nieproporcjonalne do klatki, dlatego narazie na niej sie kupiam. Nie wiem czy to dobrze bo cwicze ja 2 razy w tygodniu dosyc ostro. Robie tez plecy i barki. Wiem ze sa to duze partie i ze raczej nie powinienem cwiczyc barkow z klatka, ale czasowo sie nie wyrabiam. Zamieszcze moj plan:

Pon: klatka + barki + brzuch
4x (12,10,8,6) lawka prosta z progresja w ciezarach
4x (12,10,8,6) lawka skosna z progresja w ciezarach
4x (12,10,8,6) na takiej maszynie co wypycha sie tak jak na lodce (nie jest to zbyt meczace)
4x 10 rozpietki na laweczce prostej
__

4x10 unoszenie sztangi nad glowa
4x10 unoszenie hantli nad glowe z przed klatki

brzuch - obwod stacyjny na brzuch

Pt: klatka + plecy + brzuch
4x (12,10,8,6) lawka prosta z progresja w ciezarach
4x (12,10,8,6) lawka skosna z progresja w ciezarach
4x (12,10,8,6) na takiej maszynie co wypycha sie tak jak na lodce (nie jest to zbyt meczace)
4x 10 rozpietki na laweczce prostej
__

4x (12,10,8,6) sciaganie drazka do karku z progresja w ciezarach
4x (12,10,8,6) na wyciagu siedzac do brzucha dociagajac uchwyt, z progresja

brzuch - stacje

Jak widac klatke robie w pon i pt tak samo, nie wiem czy to nie za duzo. Powinienem to inaczej rozlozyc? Moze inne cwiczenia? Bede wdzieczny za pomoc.

Wzrost: 178
Waga: 80

pozdrawiam wojciech

Młody
25-10-08, 21:57
skoro grasz w kosza to może popytaj jakiś kolegów z kosza jak ćwiczą. Bo pewnie masz mnustwo ćwiczeń aerobowych więc myślę że ciężko by Ci było masy nabrać a jakieś ćwiczenia mogłby komplikować Twoją grę porozmawiaj o tym ze swoim trenerem ?

Cielu7
25-10-08, 22:46
a moze by inny system w te 2 dni możesz robic tak

ten 4 tyg
1: wyciskanie lezac
2: przysiady ze sztanga z przodu
3: wspiecia na palce ze sztanga
4; wyciskanie od czubka glowy
5: wioslowanie ze sztanga
6: waskie wyciskanie lezac
7: przyciaganie drazka wyc gornego podchwytem

ten po 4 tyg i tak na zmiane
1: przyciaganie drazka srednio szeroko do klaty
2: wyciskanie sztangielek na skosnej lawce 30stopni
3: przysiady ze sztangielkami - idzie tez w boczne bary(podkladki pod piety)
4: unoszenie sztangielek przodem (chw molotkowy)
5: wioslowanie sztangielka jednoracz (rowne odpoczynki pomiedzy stronami L-P)
6: przenoszenie sztangielki lezac
7: uginanie ramion ze sztanga NACHWYTEM

wojciech
26-10-08, 12:02
Młody, teraz juz nie gram tak jak kiedys. Klub sie skonczyl, polskie realia. Aczkolwiek zamilowanie pozostalo, a sroda to jedyny dzien kiedy moge jakos sensownie potrenowac, cieszyc sie gra. tzn jest sala, sa ludzie. Teraz to sa tylko tak jakby przygotowania do rozgrywek szkolnych (trening raz w tygodniu) wiec raczej nie mozna tu mowic o jakichs cwiczeniach aerobowych.

Cielu, dzieki wielkie za ten plan. Niestety nie bede mogl go wykorzystac poniewaz poki co nie chce cwiczyc nog, mialem ostatnio troche problemow z kolanami. (koszykarska przypadlosc). Moglbys sprobowac ulozyc cos bez nog? bede wdzieczny.

Wlasciwie to taka moja pierwsza przygoda z silownia. Chodziłem wczesniej ale niesystematycznie, teraz od wrzesnia nie opucilem zadnego zaplanowanego przeze mnie treningu :) Narazie nie biore zadnych odzywek i chyba w ogole nie mam zamiaru ich brac, moze po roku, dwoch. Narazie rosne bez tego.