PDA

Zobacz pełną wersję : Na skróty do siły



Voice666
25-10-08, 16:55
Zwolnij.

Budowanie wielkich mięśni jest rzeczą, na której zależy wielu, wielu z nas. Najprościej to osiągnąć zwalniając tępo gdy opuszczamy ciężar.
Opuszczanie ciężaru angażuje tylko połowę włókien w naszych mięśniach w porównaniu do fazy gdy podnosimy hantle czy sztangę. Powolne opuszczanie ciężaru powoduje sytuację, w której włókna są dłużej w fazie napięcia co sprzyja wzrostowi mięśni i siły.

Odpowiedni odpoczynek.

Dłuższe przerwy między seriami sprzyjają produkcji testosteronu, który pobudza mięśnie do wzrostu, w czasie gdy krótsze przerwy pobudzają wzrost samych hormonów co sprawia, że mięśnie "myślą", że bycie dużym jest normalne. Najlepszym wyjściem jest mieszanie/mixowanie przerw między seriami tak żeby nasze ciało budowało i dbało o duże mięśnie.

Różnorodność.

Nie ma na świecie perfekcyjnego planu treningowego. Każdy plan jest na tyle dobry na ile organizm się jeszcze do niego nie przyzwyczaił. Dobrym zwyczajem jest zmiana każdego planu treningowego co 6 tygodni. Nieskończone urozmaicanie treningu jest bardzo wskazane, zmiana ilości serii i powtórzeń, tak samo jak tempo, obciążenia.
Wszystkie te zmiany nie pozwalają mięśniom spocząć na laurach.

Naśladowanie Niemców.

German volume traning polegający na robieniu dziesięciu serii po dziesięć powtórzeń z 90 sekundami przerwy między seriami. trening ten "zabija" mięśnie, zmuszając je do odbudowy silniejszych i mocniejszych.
Wybrać należy ciężar, którym zrobimy 20 powtórzeń bez przerwy i zwiększać ciężar tylko wtedy kiedy uda nam się zrobić dziesięć serii bez porażki.

Mam nadzieje, że komuś się to przyda.
Zródło: Men's Fitnes

PanAntek
25-10-08, 20:04
Dobrym zwyczajem jest zmiana każdego planu treningowego co 6 tygodni.
hmm co 6tyg.? dlaczego ? nie lepiej gdzies co 2-3miesiace?

Malyheh
25-10-08, 20:58
Chyba nie. Wszędzie gdzie czytałem to właśnie co 6 tygodni;)

Voice666
25-10-08, 22:59
Dokładnie, trochę czytałem na ten temat i w większości pojawia się właśnie 6 tygodni. Więc coś w tym musi być.

hardworkOUT
26-10-08, 01:12
zalezy od predyspozycji i od planu. nie jest zadna regula ze 6 tygodni ani 2-3 miesiace.

Voice666
26-10-08, 09:58
Głównie chodzi o to żeby zmieniać plan w momencie gdy mięśnie przyzwyczajają się do niego, żeby trening miał sens.

Hasos
26-10-08, 10:23
Wg. mnie 6 tyg to za mało aby zmieniać plan, przecież każdy trening i tak się od siebie różni, pod troszkę innym kątem wyciskamy itp. 6 tyg to za mało, ja uważam ,że 4-6 miesięcy to dopiero trening coś da i można zmieniać.

Voice666
26-10-08, 10:27
Sprawdzałeś to na własnej skórze??

hardworkOUT
26-10-08, 11:35
Wg. mnie 6 tyg to za mało aby zmieniać plan, przecież każdy trening i tak się od siebie różni, pod troszkę innym kątem wyciskamy itp. 6 tyg to za mało, ja uważam ,że 4-6 miesięcy to dopiero trening coś da i można zmieniać.


4- 6 miesiecy bez przesady. 2.5 max 3 mies gora na 1 cykl. sproboj ciagnac np heavy duty przez 4 miesiece ( nie mowiac juz o 6 ).... po gora 2 miesiacach gwarantuje ci przetrenowanie.

PanAntek
26-10-08, 14:03
heavy duty?

moze powiesz cos wiecej co to za trening?

hardworkOUT
26-10-08, 14:50
napisze pozniej krotki art o tym planie w dziale trening ( zeby tutaj nie smiecic), akurat w piatek go skonczylem.

S!d!
26-10-08, 15:07
napisze pozniej krotki art o tym planie w dziale trening

Czekam z nie cierpliwoscia ;))

grzela
26-10-08, 16:07
Program ten wymyślił Mike Mentzer

Poczekajmy na art Hardwrkout'a -ogólnie bardzo intensywny trening wykorzystujacy tzw wstepne zmęczenie.