PDA

Zobacz pełną wersję : dysproporcje bicepsów



Jama
22-10-08, 22:33
witam. Mam taki problem. Otóż cwiczę z różnym skutkiem jakiś czas, ale od sierpnia cwiczę regularnie, no i mam taki problem, gdyż mam bardzo dużą dysproporcję między bicepsami. Otóż prawy jest dużo mniejszy i słabszy, a lewy jest większy i dużo mocniejszy. w czasie cwiczeń lewego dużo dużo bardziej pompuje niż prawego. No i mam troche lipę bo lewy już mógłbym cwiczyc większymi cięzarami, a prawy niewyrabia. Jestem praworęczny i zawsze myślałem ze prawą powinienem miec mocniejszą a tu się okazuje że jednak nie. Może mi ktoś coś poradzic?? Z góry dziekuję :pray:

bld
22-10-08, 22:48
spruboj wiekszosc cwiczen robic sztanga a nie hantlami, wtedy mniejwiecej obie rece beda tak samo pracowac

Młody
22-10-08, 22:54
bld co Ty za głupoty wypisujesz ? Ćwicz hantlami zaczynaj od słabszej ręki ile da rade prawa tyle rób lewą po pewnym czasie powinno się wyrównać. Jak będzie ćwiczył gryfem to chyba logiczne że mocniejsza ręka będzie mocniej pracowała od słabszej czyli dysproporcja będzie się powiększała.

Jama
23-10-08, 00:33
no własnie z tym jest problem, bo lewa jest o h*j silniejsza i wytrzymalsza i dużo więcej mogę nią robic i duzo lepiej technicznie, a prawą za dużo nienawymiatam ;/

Jama
23-10-08, 13:58
dzięki za fachową poradę, daję sogi :)

Jama
24-10-08, 12:36
sory ze post pod postem, ale nie mogłem wykminic jak tu dac opcje zmień. TAkie pytanie jeszcze, bo teraz mam problem bo cwiczyłem więcej na sztangach, hantelki ograniczałem do 1 cwiczenia, ew 2. Mógłby mi ktoś poradzic jakie cwiczenia wykonywac?? ile powtórzen itd.

wukio
24-10-08, 12:55
http://www.kulturystyka.pl/atlas/ramiona.asp#biceps Tutaj masz dużo ćwiczeń.

Jama
24-10-08, 16:56
dzięki, ale chodziło mi bardziej o konkretną poradę, o optymalne cwiczenia, bo znam ten atlas.

hardworkOUT
24-10-08, 18:15
jak Arnold jestes, tez mial dosc spora dysproporcje ;)

Jama
24-10-08, 22:26
no niestety dla mnie to żadna pociecha, bo zamiast iśc do przodu, bd teraz stał i czekał na prawą rękę, a swoją drogą głupi byłem że wcześniej się nie spytałem o to, mogłem tego uniknąc. A może mi ktoś powiedziec czy całkiem zrezygnowac z cwiczeń gryfem i przeżucic się na hantelki, czy mogę np robic modlitewnik gryfem i 2 cwiczenia hantelkami??