PDA

Zobacz pełną wersję : Krav Maga czy Muay Thai?



kamikadze51293
22-10-08, 19:32
witam..

Zastanawiam sie pomiędzy krav magą a muay thai... co jest lepsze? skuteczniejsze?żeby powalić przeciwnika,do obrony na ulicy??

prosze o radę...

S!d!
22-10-08, 21:01
Moim zdaniem Krav Maga poniewaz jest to sztuka samoobrony , Krav mage ma techniki reczne , nozne i walka w parterze chwyty;) Masakryczne polaczenie moim zdaniem ;))

S!d!
22-10-08, 21:13
ZObacz jakto wyglada ;) jak dla mnie cos pieknego .

http://pl.youtube.com/watch?v=Uf0fmeYtDVc&feature=related

tm7
22-10-08, 21:49
Krav Maga ewentualnie bjj

S!d!
22-10-08, 22:18
Krav Maga ewentualnie bjj


Dokladnie .

MhL
23-10-08, 14:32
Mysle nad rozpoczeiem kursu Krav Mag`i, ale nie mam czasu zbytnio. Moze w wakacje, lub ferie zimowe.

kamikadze51293
23-10-08, 15:12
dobra zieki.. W sobote jade sie dowiedzieć dokladniej..

a mniej wiecej ile kosztuje miesiac treningu krav magi? tak cena orientacyjna?

Hasos
23-10-08, 17:30
Niema cen orientacyjnych. U mnie 100zł.

Boruta
25-11-08, 11:08
witam..

Zastanawiam sie pomiędzy krav magą a muay thai... co jest lepsze? skuteczniejsze?żeby powalić przeciwnika,do obrony na ulicy??

prosze o radę...

Muay thai. Kravat ma sens jako uzupełnienie dla osoby juz umiejącej walczyć.

Rynju
25-11-08, 11:11
bjj albo muay thai. Krav maga to glownie obrony w wytuacjach ekstremalnych. Lepiej Ci wyjdzie jak potrenujesz co innego tak ze 2 lata i dopiero sie zapiszesz na krav mage

adonis18
25-11-08, 11:38
Moim zdaniem Krav Maga poniewaz jest to sztuka samoobrony , Krav mage ma techniki reczne , nozne i walka w parterze chwyty;) Masakryczne polaczenie moim zdaniem ;))
widze że pojęcie macie ziomale że hoho ;)
1. KM to nie sztuka walki tylko SYSTEM walki tak jak combat czy sambo
2. w wersji cywilnej jest oparta na samych odruchach czyli zasłaniasz sie ręką jak ktoś chce ci przypie*****ć
3. bez silnych podstaw w innych sztykach/sportech walki JEST DO DUPY!!!
jak chcesz ćwiczyć pod kątemsamoobrony najpierw naucz się szybko biegać. potem boks/kickbox i judo/zapasy a po kilku latach dopiero KM czy Combat
i nie wiem ku*wa kto wam bajek naopowiadał że możecie gołymi rękami obronić się przed wprawionym nożownikiem. powtarzam jeszcze raz NIE MOŻECIE zginiecie w kilka sekund a czy w to wierzycie to już wasza sprawa
elo

skajłoker
25-11-08, 17:34
mercedes czy bmw:D?? to wsyzstko jeden chuj heh zalezy jaki trener bo to najwazniejsze pozdro

Rafauu
25-11-08, 18:45
krav maga bardzo dobrze dziala na ulicy, sprawdzilem ;d

skajłoker
25-11-08, 21:51
a muay tha i nie?? przeciez tez sa kopnięcia uderzenia rękami i łokciami róznica jest taka ze w krav madze sa jescze dwignie ( techniki chwytane)

wil-qu
26-11-08, 00:07
dla pracowników ochrony polecam krav mage, przydaje się w pracy :)

Street Fighter
26-11-08, 00:42
spadlem 2 razy z krzesła jak to wszystko przeczytałem :pPxDDXD ;P jak umiesz boksować co nieco to idz na krav ihmoooo style chwytanie sa lepsze na ulicy od styli udezeniowych... nie każdy puras potrafi walczyc w parteze ale kazdy obczaja walke w stojce ... Sporo zależy tez od trenera i klubu najlepiej popytaj znajomych -,- nie liczy sie sztuka walki a człowiek xD baju baju ;)

Boruta
26-11-08, 15:40
krav maga bardzo dobrze dziala na ulicy, sprawdzilem ;d
Niestety ale nie sprawdziłeś. Tzn wierzę, że sobie poradziłeś, ale to o niczym nie świadczy. Radzą sobie ludzie którzy niczego nie ćwiczyli, albo ćwiczyli rzeczy które byś za przydatne nie wziął. Nawet siatkarz może znokautować z liscia, ale nie czyni to z siatkówki działajacego stylu walki. Ulica nie jest żadnym sprawdzianem z dwóch powodów. Po pierwsze nie wiadomo co umie przeciwnik, moze być zupełnym leszczem, albo dobrym zawodnikiem. Po drugie ocenę zaburzają inne czynniki (np alkohol, stan zdrowia, zmęczenie, etc). Styl mozna oceniac na podstawie walk międzystylowych i analizy jego zawartości.
Kravat wypada tutaj słabo. Przede wszystkim dlatego, ze nie uczy walczyć. Jesli ktos juz ma t aumiejetność, czy to z innego stylu, czy naturalną, może coś mu Kravat dać, ale jesli nie, to tylko straci czas.

Hasos
29-11-08, 13:09
Tutaj się nie zgodzę ,że Krav Maga jest słaba. Większość styli to style sportowe tj. pod zawody. Style na zawody generalnie mają dużo ograniczeń aby było maksymalne bezpieczeństwo. Pewnego dnia czytałem jakąś gazetę Muscle, SdW czy coś podobnego i był artykuł ,że policjant na cywilu chyba w USA zobaczył jakiś napad wyjął broń obezwładnił agresowa ( nie zakół w kajdanki) i odłożył broń i CHYBA został zastrzelony czy pobity. Stało się tak ponieważ na treningach instruktor po obezwładnieniu mówił STOP->Odłóż broń. I poprostu podświadomie to zrobił ( ja np. tak mam z zamykaniem domu jak wchodzę, gaszeniem światła ,że nie myślę czy to zrobić czy nie tylko samo jakoś to się robi). Wracając, jeżeli na treningu np. BJJ robisz dzwignię i odklepie to odrazu puszczasz i podobna sytuacja może mieć miejsce na tzw. ulicy. KM nie uczy jakichś fikuśnych przerzutów, dźwigni tylko poprostu znasz słabe miejsca człowieka i to wykorzystujesz. Zapewne każdy ma swój ulubiony cios w danej SW, być może tak będzie ,że walcząc ustawisz się i będziesz czekał aż będziesz mógł swój ulubiony/najlepiej wykonywany cios zadać i wtedy możesz zostać znokautowany. Nie mowię co jest najlepsze ale KM wydaje się być najbardziej uniwersalny ponieważ niema tam skomplikowanych kombinacji tylko proste sprawy.

Boruta
29-11-08, 15:23
Bzdura. Zawody sportowe to podstawa wyszkolenia w walce.
A na ulicy zawodnik Bjj po prostu łamie rękę.

Hasos
29-11-08, 16:49
Nie sądzę, na treningu nigdy nie trenuje się do złamania ręki tylko do LEKKIEGO bólu i wątpię aby zawodnik BJJ mógł zastosować techniki chyba ,że już zawodnik leży po nokaucie to wtedy można coś działać:D A tak to oprócz duszenia nic nie ma, bo BJJ przecież w parterze jest.

pimols
29-11-08, 18:11
nom na ulicy nie ma odklepywania robi ci dzwignie lamie ci reke i potem moze bic cie huj*m po czole bo ze zlamana reka kwiczysz i lezysz;p

Hasos
29-11-08, 18:51
Wiesz co? Nie sądze aby tak łatwo dało się złamać rekę przez dźwignię. Moim zdaniem najczęsciej nokauty są poprzez uderzenia w głowę,prodę a nie przez dźwignie.

pimols
30-11-08, 10:38
kazda sztuka jest dobra tylko tzreba dluzej chodzic jesli dobry typ z bjj sprowadzi cie do parteru to moze zlamac ci reke bez problemu sprawdz;p ale masz racje od uderzen w glowe jest najczesciej nokaut;p

adonis18
30-11-08, 11:38
kazda sztuka jest dobra tylko tzreba dluzej chodzic jesli dobry typ z bjj sprowadzi cie do parteru to moze zlamac ci reke bez problemu sprawdz;p ale masz racje od uderzen w glowe jest najczesciej nokaut;p
nie radze schodzić do parteru bo możeswz zebrać kopy na morde zanim sie zorientujesz. nigdy nei wiesz czy typ nie jest sam a życie uczy że cwaniaki w dresach żadko kiedy są sami. 1,2 ci zaczepia a 3 czeka za rogiem. róbcie wszystko żeby nie znaleść sie na glebie
a odnośnie KM to coraz wiecej ludzi ćwiczy poza siłka coś jeszcze. myślicie że każdy da wam sie zaskoczyći trafić w nos jaja czy szyje? tak jsk pisałem wcześniej systemy są dobre ale jak mają silne podstawy w sztukach/sportach walki. gdybym ja miał zaczynać coś ćwiczyć do samoobrony to na bank wybrałbym BJJ a nie KM
elo

Boruta
30-11-08, 14:29
Nie sądzę, na treningu nigdy nie trenuje się do złamania ręki tylko do LEKKIEGO bólu i wątpię aby zawodnik BJJ mógł zastosować techniki chyba ,że już zawodnik leży po nokaucie to wtedy można coś działać:D A tak to oprócz duszenia nic nie ma, bo BJJ przecież w parterze jest.
Sugeruje abyś nie zabierał głosu jeśli o czymś pojecia nie masz. Na ulicy dźwignia służy do łamania kończyn i tyle.

Wiesz co? Nie sądze aby tak łatwo dało się złamać rekę przez dźwignię. Moim zdaniem najczęsciej nokauty są poprzez uderzenia w głowę,prodę a nie przez dźwignie.
ROTFL! Wiesz co to jest nokaut w ogóle? Nokaut to utrata przytomności dźwignia nie powoduje utraty przytomnosci a złamanie kończyny. Czaisz róznicę?

nie radze schodzić do parteru bo możeswz zebrać kopy na morde zanim sie zorientujesz. nigdy nei wiesz czy typ nie jest sam a życie uczy że cwaniaki w dresach żadko kiedy są sami. 1,2 ci zaczepia a 3 czeka za rogiem. róbcie wszystko żeby nie znaleść sie na glebie.
Jak najbardziej można schodzić do parteru.

Vizor
30-11-08, 14:50
Sorry że sie wtronce ale nie chce nowego tematu zakładać. Mam zamiar zacząć chodzić na jakieś szyuki walki,ale nie wiem od czego zacząć. Nie chce czegoś w stylu samoobrona tylko atak :D Co polecacie na atak ?? Oglądałem ostatnio na YT k1 i boskie jest XD,ale to mieszanka chyba jest różnych sztuk. To co będzie dobre ? Co polecicie ?

Pozdro

adonis18
30-11-08, 17:02
Boruta - mylisz ciągle walke na macie/ringu czy jakąś sportową z huliganką czy jakąkolwiek inną partyzantką. wydaje ci się że jak podbije 4 dresików to poturlasz się z 1 i wykończysz go dźwignią, potem z 2 z 3 a na koniec z 4 a w tym czasie reszta będzie stala i się gapiła czekając na swoją kolej? za dużo filmów ziomuś
kuzyn opowiedział mi historyjke swojego kumpla. spory chłopak i świetny zawodnik podobno sztangista zapaśnik i kickbokser. na jakimś festynie wyskoczył na solo ze skinem. skasował go 1 prostym. była chwila spokoju aż znalazł się kolejny. wyszli kulturalnie nikt im nie przeszkadzał ale tym razem poległ. dlaczego? bo próbował blokować kopnięcie z glana w udo blokiem do lokicka. efekt - złamany piszczel i do tej pory napieprza go noga jak biegnie. morał: nie wszystko z maty możesz przenieść na ulice. możesz się z tym zgadzać albo i nie - twoja sprawa. życze ci tylko żebyś nigdy nie musiał przyznać mi racji.
elo

Boruta
30-11-08, 17:50
Boruta - mylisz ciągle walke na macie/ringu czy jakąś sportową z huliganką czy jakąkolwiek inną partyzantką. wydaje ci się że jak podbije 4 dresików to poturlasz się z 1 i wykończysz go dźwignią, potem z 2 z 3 a na koniec z 4 a w tym czasie reszta będzie stala i się gapiła czekając na swoją kolej? za dużo filmów ziomuś
kuzyn opowiedział mi historyjke swojego kumpla. spory chłopak i świetny zawodnik podobno sztangista zapaśnik i kickbokser. na jakimś festynie wyskoczył na solo ze skinem. skasował go 1 prostym. była chwila spokoju aż znalazł się kolejny. wyszli kulturalnie nikt im nie przeszkadzał ale tym razem poległ. dlaczego? bo próbował blokować kopnięcie z glana w udo blokiem do lokicka. efekt - złamany piszczel i do tej pory napieprza go noga jak biegnie. morał: nie wszystko z maty możesz przenieść na ulice. możesz się z tym zgadzać albo i nie - twoja sprawa. życze ci tylko żebyś nigdy nie musiał przyznać mi racji.
elo

Dziecko drogie. Jak "podbije 4 dresików" to tak samo będzie jak się będziesz w stójce bawił. Więc chyba sam się za dużo filmów naogladałeś. Żaden styl nie uczy walczyć z kilkoma. Można sobie z nimi poradzic kiedy spełnione sa trzy warunki: przeciwnicy nie potrafią współpracować, są duzo od nas słabsi i ma sie szczęście. Za jedno czy parter czy stójka.

adonis18
30-11-08, 18:24
dziecko drogie to do mnie stara mówi to primo
a secundo to nie pier*ol bo jeśli masz jakiekolwiek pojęcie o temacie to sam dobrze wiesz że stójka zawsze daje większe pole manewru np: jak widzisz że nie dajesz rady kasujesz kogo się da i przebijasz do ucieczki
jak już chcesz na forum dyskutować to nie obrażaj i ARGUMENTY jakieś podawaj bo ja nie wierze w to że ktoś będzie ode mnie słabszy czy że będe miał szczęście.
i jak najbardziej są style które uczą WALKI Z KILKOMA - po prostu brak ci elementarnej wiedzy o sztukach walki. słyszłeś może o chociażby formach kata? z czego się wzieły, co?? doucz się i otwórz szerzej oczy a przede wszystkim zmień podejście bo teraz przyjmujesz postawe typowego zadufanego w sobie początkującego ktory raz gdzieś wygrał jakieś zawody i myśli że jest twardy i najmądrzejszy. życze ci żebyś się kiedyś brutalnie nie rozczarował.
pozdro
elo
a i jeszcze jedno: nie oglądam filmów

Hasos
30-11-08, 19:08
Weź Boruta nie roźmieszaj mnie, chyba nigdy na ulicy nie biłeś się:) Widziałem nawet jak BJJowiec walił i typ na ziemi leżal to on nie robił żadnych dźwini tylko ładował kopy na głowę i tyle bo nikt mądry nie będzie robił dźwigni...
Ale temat to Krav Maga czy Muay Thai także masz rację:twisted:

pimols
30-11-08, 21:16
popiersze jak podbija do ciebie 4 dresikow to polecam zapisanie sie na lekkoatletyke i spierdalanie bo to nie am sensu ani w stojce ani w parterze bo to nie chuck noris ze 1 sie bije reszta patrzy i pokoleji wybija;p

Boruta
30-11-08, 21:24
Weź Boruta nie roźmieszaj mnie, chyba nigdy na ulicy nie biłeś się:) Widziałem nawet jak BJJowiec walił i typ na ziemi leżal to on nie robił żadnych dźwini tylko ładował kopy na głowę i tyle bo nikt mądry nie będzie robił dźwigni...
Ale temat to Krav Maga czy Muay Thai także masz rację:twisted:

Na ulicy walczyłem setki razy, moi uczniowie tez całkiem sporo. To czy ktos stosuje techniki kończace, czy ground and pound to jego wybór. Oczywiscie o ile ma techniki z których moze wybierać.
Nie kompromituj sie ignorancją.

Boruta
30-11-08, 21:30
dziecko drogie to do mnie stara mówi to primo
a secundo to nie pier*ol bo jeśli masz jakiekolwiek pojęcie o temacie to sam dobrze wiesz że stójka zawsze daje większe pole manewru np: jak widzisz że nie dajesz rady kasujesz kogo się da i przebijasz do ucieczki
Daje takie samo.



jak już chcesz na forum dyskutować to nie obrażaj
Słucham?



i ARGUMENTY jakieś podawaj bo ja nie wierze w to że ktoś będzie ode mnie słabszy czy że będe miał szczęście.
Twoja wiara to Twoja sprawa.




i jak najbardziej są style które uczą WALKI Z KILKOMA
Żaden styl nie uczy.



po prostu brak ci elementarnej wiedzy o sztukach walki.
ROTFL! Sprawdź sobie synku z kim rozmawiasz. :)



słyszłeś może o chociażby formach kata?
Oczywiscie, ale temat dotyczy walki, nie kata.



przyjmujesz postawe typowego zadufanego w sobie początkującego
Kiedy ja byłem poczatkujacym, to Ciebie jeszcze rodzice w planach nie mieli.

adonis18
30-11-08, 22:21
Daje takie samo.



Słucham?



Twoja wiara to Twoja sprawa.



Żaden styl nie uczy.



ROTFL! Sprawdź sobie synku z kim rozmawiasz. :)


Oczywiscie, ale temat dotyczy walki, nie kata.



Kiedy ja byłem poczatkujacym, to Ciebie jeszcze rodzice w planach nie mieli.
tak masz racje
kończe pisać w tym temacie bo nie wiem czy mam sie śmiać czy płakać
pozdrawiam wszystkich
elo

Hasos
30-11-08, 22:37
Na ulicy walczyłem setki razy, moi uczniowie tez całkiem sporo. To czy ktos stosuje techniki kończace, czy ground and pound to jego wybór. Oczywiscie o ile ma techniki z których moze wybierać.
Nie kompromituj sie ignorancją.

No ale pomyśl załóżmy ,że już leży na ziemii zanim przymierzysz się do dźwigni mija kilkanaście conajmniej sekund i jeżeli w tym czasie przeciwnik nie wstanie tzn. ,że już niema co walczyć a jak wstanie to już nie zrobisz raczej. Jeżeli to ty leżysz to wtedy możesz w gardę go brać i próbować coś działać ale napewno nie atakować dźwignią bo to niema sensu...

Boruta
30-11-08, 22:43
nie wiem czy mam sie śmiać czy płakać


Wziąć za trening.



No ale pomyśl załóżmy ,że już leży na ziemii zanim przymierzysz się do dźwigni mija kilkanaście conajmniej sekund
Nie mija żadne kilkanascie sekund. Idziesz od razu do techniki.



i jeżeli w tym czasie przeciwnik nie wstanie tzn. ,że już niema co walczyć a jak wstanie to już nie zrobisz raczej.
Wybacz, ale ten text jest bezsensu.



Jeżeli to ty leżysz to wtedy możesz w gardę go brać i próbować coś działać ale napewno nie atakować dźwignią bo to niema sensu...

Jak robienie krzywdy przeciwnikowi jest dla Ciebie bez sensu, to nadstaw drugi policzek.

Hasos
30-11-08, 22:50
Chodzi mi o to ,że jak przeciwnik leży na ziemi to jak nie wstanie to ja nie widzę sensu dalszej walki a jak leży i widać ,że chce wstawać to pare kopów na głowę, korpus i to jest o wiele skuteczniejsze od dźwigni bo nie trzeba się przymierzać do techniki, i nie przekonasz mnie ,że atakowanie dźwignią to dobry pomysł bo tak poprostu nie jest. Dźwigni można użyc w defensywie ale nie ofensywie.

Boruta
30-11-08, 23:19
Jak leży to sie nie zastanawiasz co bedzie robił, tylko walczysz do końca. Czy to bijesz, czy dusisz, czy dźwigniujesz. Kopy mozesz stosować jesli nie poszłeś za nim do parteru (chyba że kolana).
Przekonywać Cie zamiaru nie mam, nic mi z tego nie przyjdzie. Po prostu stwierdzam fakt wynikajacy z doswiadczeń tysięcy ludzi.

skajłoker
01-12-08, 16:41
boruta słaby z ciebie trener współczuje twoim uczniom ze im taką ciemnote wciskasz.....

Boruta
01-12-08, 23:12
ROTFL!!!! Akurat moi uczniowie całkiem sporo sukcesów na koncie mają i na trenera nie narzekają. Część z nich całkiem wysoko doszła tez wcześniej w innych stylach (medalisci MP, czarne pasy, etc).
No ale anonimowy internauta juz mnie podsumował. Hahahaha.

Prezydent_1c
02-12-08, 13:06
Panowie wy nie wiecie co mówicie :) To że gościu leży na ziemi nie koniecznie oznacza w walce 1vs1 ze jest stracony. Przykładem jest tysięce walk UFC w których sedzia prosi jednego z zawodników o wstanie bo nic się nie dzieje bo atakujący (ten który stoi) jakoś nie może magicznie dojśc do tych waszych kopów itp. (zdarzylo sie tez tak ze ten lezący znokałtował stojącego kilka razy) :) I ogólnie jeśli przeciwnik się wywraca zazwyczaj leci z nami i wtedy g&p maniana do zastosowania. Te wasze kopy piekne na głowe to można dopiero wtedy zastosowac jak się gośc poślizgnął lub po uderzenie nie wie nic i się zasłania beznadziejnie tylko....
ps. ja podpisuje się pod postami boruty ....

skajłoker
02-12-08, 15:52
to pochwal sie jaki klub prowadzisz bo napsiałes ze nie ma różnicy jak atakuje 3 napastników czy jesteś w parteze czy stójce mnie trener uczył inaczej...robie stójke i nie moge dac sie zagonić do środka zeby być otoczynym dlatego ejstem w ciagłym ruchu ro bie wjazd w półdystans serja odskok itd a jak zejde w parter tak jak ty móisz to będe sie tazałz jednym a drugi mi wyjebie buta na twarz pozdrawiam a i boruta wiesz co mawiał bruce lee?? ze nie wazne jaki masz kolor pasu bo on słuzy tylko do zwiazania spodni..

patryk1336
02-12-08, 16:06
ja wybral bym muay thai :P krawka to jest moze i skuteczna ale na konkretnych noobow i niby tam latwe do opanowania itp ale 2 letni krawka co zrobi dla 2 letniego oczywiscie w obu przypadkach starzem goscia od muay thai dostanie jednego low kicka i niema go takie jest moje zdanie teraz zobaczymy co reszta powie :)

Boruta
03-12-08, 00:34
to pochwal sie jaki klub prowadzisz bo napsiałes ze nie ma różnicy jak atakuje 3 napastników czy jesteś w parteze czy stójce mnie trener uczył inaczej...robie stójke i nie moge dac sie zagonić do środka zeby być otoczynym dlatego ejstem w ciagłym ruchu ro bie wjazd w półdystans serja odskok itd a jak zejde w parter tak jak ty móisz to będe sie tazałz jednym a drugi mi wyjebie buta na twarz pozdrawiam a i boruta wiesz co mawiał bruce lee?? ze nie wazne jaki masz kolor pasu bo on słuzy tylko do zwiazania spodni..

Przepraszam, ale czy ja rozmawiam z kimś nienormalnym? Nie chodzi mi tu o poglady, ale żeby czyjś podpis przeczytac to chyba wystarcza minimum inteligencji.

skajłoker
03-12-08, 18:24
nienormalny to ty jesteś równie dobrze ja mogłem sobie wpisać Jan Kowalski karate shotokan np..skad mialęm wiedziec ze to twój akurat

Prezydent_1c
03-12-08, 21:50
Spokojnie panowie :) skajłoker tutaj juz nie chodzi o to czy boruta to boruta ... Proponuje zakończyć dziwną rozmowę minutą ciszy :)

Hasos
04-12-08, 21:55
Spokojnie panowie :) skajłoker tutaj juz nie chodzi o to czy boruta to boruta ... Proponuje zakończyć dziwną rozmowę minutą ciszy :)

Ja mówiłem o sytuacji ulicznej bo o taką się rozchodziło chyba.
Oczywiście ,że jeżeli razem z nim lecimi na parter to wtedy można dzwignię robić, duszenia. Ale w sytuacji gdzie on się wywraca bo zachaczył o coś itp. to wtedy nie można przecież dźwigni robić tylko trzeba ze stójki atakować.

Hasos
04-12-08, 21:56
ja wybral bym muay thai :P krawka to jest moze i skuteczna ale na konkretnych noobow i niby tam latwe do opanowania itp ale 2 letni krawka co zrobi dla 2 letniego oczywiscie w obu przypadkach starzem goscia od muay thai dostanie jednego low kicka i niema go takie jest moje zdanie teraz zobaczymy co reszta powie :)
Low kick może służyć do tego aby została odsłonięta garda i wtedy na głowę jakieś ciosy bo wątpię ,że lowem można KO zrobić:)

Prezydent_1c
04-12-08, 22:13
Wspomniałem o jednej w "magicznych" sytuacji kiedy gość się wywraca jakos dziwnie(wtedy jest narażony na buta itp.- ale upadki też się ćwiczy). A jeżeli kopnąłbyś graplera low kick'iem to prosisz go niemalże żeby Cię obalił ... I teraz żeby to nie było znowu nie oparte na faktach co mówie przykładem może mi posłużyć po raz kolejny UFC i jakakolwiek walka grapler - striker wiele low kicków nie ma w takich walkach (wybrałem ufc żeby nie było że wybieram mniej znane organizacje lub gości którzy nie umieją walczyć). Na treningach mma mysle ze obalanie po low kicku to standart - u mnie w miescie przynajmniej tak jest ...Co do low kick'a ogólnie zgodze się że ręce mogą opaśc niektórym i dobre ogólnie uderzenie do wciągnięcia przeciwnika do ataku ale zdecydowanie nie na graplera.

Hasos
04-12-08, 23:21
UFC a codzienność to 2 różne światy.

Prezydent_1c
05-12-08, 15:20
Tutaj już ty tak sądzisz i to powiedziałeś. Wiele osób ćwiczących się nie zgodzi chociaz wiadomo uderzenia glową i kop w worek moze byc dla kogos techniką sztandarową :)

Boruta
17-12-08, 03:38
nienormalny to ty jesteś równie dobrze ja mogłem sobie wpisać Jan Kowalski karate shotokan np..skad mialęm wiedziec ze to twój akurat
Nie kompriomituj sie człowieku do reszty.



Ja mówiłem o sytuacji ulicznej bo o taką się rozchodziło chyba.
Oczywiście ,że jeżeli razem z nim lecimi na parter to wtedy można dzwignię robić, duszenia. Ale w sytuacji gdzie on się wywraca bo zachaczył o coś itp. to wtedy nie można przecież dźwigni robić tylko trzeba ze stójki atakować.

Też można.

wątpię ,że lowem można KO zrobić:)
Można. Oczywiscie nie w sensie utraty przytomności (chyba, ze z bólu, albo gdy głowa nisko), ale w sensie wyeliminowania z walki jak najbardziej.