PDA

Zobacz pełną wersję : Wyciskanie sztangi z za karku



Lordunio
21-10-08, 22:35
Witam!
Czy jest jakaś różnica, czy będę ją wyciskał w siadzie, czy na stojąco?
W siadzie, strasznie boli mnie dół pleców, szczególnie jak odkładam ciężar, natomiast jak stoję nic mi nie jest.

Hasos
21-10-08, 22:43
W siadzie bardziej 'izoluje', ja wole na stojąco i łatwiej sztangę brać.

wukio
21-10-08, 23:00
Widocznie źle siedzisz. Weź na przykład modlitewnik, tylko usiądź na odwrót (albo inna ławkę, o którą możesz się oprzeć plecami), oprzyj się o niego górą pleców i nie wypinaj brzucha przez cały czas trwania powtórzenia, tylko staraj się trzymać tułów równo.

Różnica miedzy wyciskaniem w staniu a wyciskaniem w siadzie jest taka, że jak stoisz to używasz też innych mięśni (np nóg), a jak siedzisz to same barki + triceps.

hardworkOUT
21-10-08, 23:15
w staniu lepiej - mniejsza kontuzjogennosc + pracuje duzo wiecej miesni - duzo bardziej od nog jak kolega wyzej napisal pracuja plecy zeby utrzyymac stabilnosc. jak wyciskasz na stojaco to sproboj military press albo push press

Lordunio
21-10-08, 23:18
Czyli wychodzi na to, że lepiej na stojąco? :D
Wielkie dzięki :)

Tylko co to jest: military press i push press?

Lordunio
21-10-08, 23:25
Nie mogę edytować:

Ok znalazłem w necie :)
To robić te ćwiczenia zamiast wyciskania z za karku?

Tzn na barki robię:
Wyciskanie z za karku, podciąganie sztangi wzdłuż tułowia i hantelką na boki.
Jakaś zmiana?
Co proponujecie?

hardworkOUT
22-10-08, 00:01
zrob w 1 tydz push press , unoszenie na boki, i unoszenie w opadzie albo odwrotne rozpietki na maszynie

w 2 tydz walnij military press podciaganie wzdloz tulowia i unoszenie w opadzie

3 tydz mozesz dac high pull ( jako ze jest to najbardziej lajtowe cw z grupy push press military press high pull ) i do tego unoszenie w pochyleniu bocznym w serii laczonej z unoszeniem na boki na wyciagu

wil-qu
22-10-08, 00:24
hantelką na boki w opadzie tułowia ;)

Młody
22-10-08, 11:48
nie rób żadnego wyciskania z zza karku. Jest to nienaturalny ruch stawy strasznie dostają po dupie.

Lordunio
22-10-08, 19:39
To lepiej wyciskać z przed głowy?

Malyheh
22-10-08, 19:47
duzo lepiej, przyjemniej i fajniej;)

Młody
22-10-08, 20:48
wchodzi na co innego a najlepjej wyciskanie hantelkami :D Zaczynaj zawsze wielostawowe przód bok tył

Rafauu
22-10-08, 21:40
jak lykasz cos na stawy i jesz w miare regularnie galaretki i robisz dobrze technicznie zza karku to spokojnie mozesz robic...

Młody
22-10-08, 22:55
aha jak się coś wzmacnia to należy to świadomie osłabiać ? Tymbardziej że to wcale nie jest żadne rewelacyjne ćwiczenie.