PDA

Zobacz pełną wersję : Trudne początki, co i jak...



adas666
19-10-08, 22:33
Witam, mam 18 lat 70 kg 183. zaczynam ćwiczyć, chce kupić wielofunkcyjną ławkę podaje link allegro, to nie raklama http://www.allegro.pl/item460255092_super_lawka_olpran_25kg_obciazen_gry f_135cm.html Dobry pomysł?
większe ciężary jakoś skombinuje jakby co, mam do dyspozycji jeszcze hantle...zastanawiam się nad odżywkami typu np kreatyna? Czy ktoś mógłby mi coś poradzić? dobry pomysł z ta ławeczką? jakie odżywki?
Z góry Dzięki

hardworkOUT
19-10-08, 22:48
"jakie odżywki?" - zadne

slim shady
19-10-08, 22:58
zamiast odzywek sama dieta powinna Ci wystarczyc (zajrzyj do działu dieta podwieszone)

co do sprzętu to gry zakrutki skołuj około 180 cm napewno wieksze obciazenie, przewaznie te ławeczki napchane tymi na nogi i rozpietki mało stabilne sa

Hasos
19-10-08, 23:05
Rozpoczęcie treningów musisz zrobić z głową. Jeżeli odrazu na klate weźmiesz 50kg, masę odżywek to skończy się kontuzją, zniechęceniem albo jeszcze po koks sięgniesz. Skoro chcesz kupić ławkę to się domyślam ,że chcesz trenować w domu. Ale najpierw wykup sobie kwartalny lub półroczny karnet na siłownię, pójdziesz, poznasz poprawne wykonywanie ćwiczeń, będziesz mógł zapytać się innych osób o różne sprawy:) Potem możesz zacząć kompletować sprzęt. Jednak lepiej chyba chodzić na siłownię bo wtedy będziesz chciał się spotkać z kolegami i nie będziesz opuszczał treningów, a w domu głowa zaboli i już odpuszczasz;) Odżywki narazie odpuść, ułóż podstawy diety i coś tam działaj. Kulturystyka nie każdemu się podoba bo to sport z dużymi wymaganiami. Najpierw dieta i na siłownię sie zapisz w celu poznania prawidłowego wykonywania ćwiczeń.Rozpoczęcie treningów musisz zrobić z głową. Jeżeli odrazu na klate weźmiesz 50kg, masę odżywek to skończy się kontuzją, zniechęceniem albo jeszcze po koks sięgniesz. Skoro chcesz kupić ławkę to się domyślam ,że chcesz trenować w domu. Ale najpierw wykup sobie kwartalny lub półroczny karnet na siłownię, pójdziesz, poznasz poprawne wykonywanie ćwiczeń, będziesz mógł zapytać się innych osób o różne sprawy:) Potem możesz zacząć kompletować sprzęt. Jednak lepiej chyba chodzić na siłownię bo wtedy będziesz chciał się spotkać z kolegami i nie będziesz opuszczał treningów, a w domu głowa zaboli i już odpuszczasz;) Odżywki narazie odpuść, ułóż podstawy diety i coś tam działaj. Kulturystyka nie każdemu się podoba bo to sport z dużymi wymaganiami. Najpierw dieta i na siłownię sie zapisz w celu poznania prawidłowego wykonywania ćwiczeń.






Co do ławki, ja mam York'a i jestem zadowolony. Na allegro lepiej nie kupuj, najlepiej w sklepie zobaczysz czy stabilna itp.

adas666
20-10-08, 16:19
Dzięki za rady:D ale z siłownia to raczej nic z tego, mieszkam w mały mieście, wprawdzie jest siłownia ale troche niebezpieczna* może dlatego że jest darmowa. dlatego w domu wole poćwiczyć...a co do ławeczki to znalazłem w miarę, z wystarczającym obciążeniem http://www.allegro.pl/show_item.php?item=461231428
nie mam wyjścia musze kupić przez internet bo gdzie indziej? mam wszędzie za daleko..;/

Vizor
20-10-08, 16:48
Heh też mam taki sam kłopot ze sprzętem jak Ty :D Ale ja zrobie ławeczke, co prawda prymitywną ;) ale będzie. I do tego gryf kupie jakiś prosty i obciążenia zrobie cementowe. Wszystko wyjdzie bardzo tanio, na początek wystarczy, a jakby mi sie znudziło to nie będzie straty 500 zł ;) tylko jakieś 60 :D w miiarę upływu czasu jak mi sie spodoba to kupie sobie profesjonalny sprzęcior. Tak samo Tobie radze. Wiele nie stracisz ;P

Hasos
20-10-08, 16:50
No może i będzie dobra. Brakuje sztangi łamanej do modlitewnika ale narazie bez niej da się obejść. Jeszcze zespawaj sobie metalowe stojaki i przykręć do ściany ,że np. jak przysiady albo bary będziesz ćwiczył to będzie wygodniejsze. I ciekawe jak tam z techniką stoisz, ale powodzenia:)

adas666
20-10-08, 17:00
Znaczy ja chodziłem na siłownię z 6 mies tylko z 2 lata temu, mniej więcej wiem co i jak robić ale wiadomo pod okiem doświadczonego zawodnika najlepiej by było... Dlatego napisałem że jest niebezpiecznie bo tam bywałem;)

Zgadzam się z Tobą Vizor najlepiej by było zrobić tak jak Ty. Ta ławeczka wyjdzie mnie 600 sama przesyłka 90zł. Najgorzej jak kupie, a po jakimś czasie nie będzie mi sie chciało ćwiczyć wtedy heh.. matka powie "a nie mówiłam"...
Dzięki:)

Hasos
20-10-08, 17:09
Będziesz mieć motywację ,żeby mama patelnią nie uderzyła w głowę hehe:P
Ale ta ławeczka wielofunkcyjna także OK, może być.

slim shady
21-10-08, 19:17
trzymaj m0ojego arta jak zrobic ławeczke http://www.e-kulturystyka.info/showthread.php?t=13618
jak potrzebujesz wiecej sprzetu to masz jeszcze arty w dziale sprzęt do siłowni, i czemu znowu ten gryf taki krotki w tym linku co dałes na allegro??