PDA

Zobacz pełną wersję : słabsza lewa strona



Clip
17-10-08, 22:29
cwicze od 9 miesięcy (5 ogólnorozwojówka, 4 trening na mase).
Problem jest taki że lewą stronę mam wyraznie słabszą od prawej, najlepiej widoczne jest to przy cwiczeniach na biceps (jest on też wyraźnie mniejszy).
Biceps robię raz w tygoniu (razem z klatką)
- Uginanie ramion gryf prosty 12, 10 ,8
- Hantle na siedząco 12,10,8
- hantle z łokciem opartym o ławkę skośną ustawioną prawie pionowo 12,10,8
- modlitewnik (taki z ciężarem mocowanym na zawiasie - nie sztanga) 12,10,8,6

Wszystkie serie z wyjątkiem pierwszej robię w zasadzie na maksymalnych obciążeniach - przerwy 2-3 minuty

Co zrobić żeby podgonić trochę lewą stronę?

pozdr.

Clip

Phobos
17-10-08, 22:53
cwicze od 9 miesięcy (5 ogólnorozwojówka, 4 trening na mase).
Problem jest taki że lewą stronę mam wyraznie słabszą od prawej, najlepiej widoczne jest to przy cwiczeniach na biceps (jest on też wyraźnie mniejszy).
Biceps robię raz w tygoniu (razem z klatką)
- Uginanie ramion gryf prosty 12, 10 ,8
- Hantle na siedząco 12,10,8
- hantle z łokciem opartym o ławkę skośną ustawioną prawie pionowo 12,10,8
- modlitewnik (taki z ciężarem mocowanym na zawiasie - nie sztanga) 12,10,8,6

Wszystkie serie z wyjątkiem pierwszej robię w zasadzie na maksymalnych obciążeniach - przerwy 2-3 minuty

Co zrobić żeby podgonić trochę lewą stronę?

pozdr.

Clip




Ogólnie to każdy ma jedną stronę lepiej rozwiniętą od drugiej. Trening ze sztangielkami niweluje dysproporcje.
Ćwiczysz 9 miesięcy... widzę, że nie masz pojęcia o treningu skoro masz 4 ćwiczenia na biceps, w sumie 13 serii...
Jeśli twoim celem jest masa to polecam:
uginanie ramion ze sztangą 8,6,6
uginanie ramion ze sztangielkami z dokręceniem 8,8,8 lub 8,6,6

...dwa ćwiczenia w zupełności wystarczą.

Clip
17-10-08, 23:20
Ogólnie to każdy ma jedną stronę lepiej rozwiniętą od drugiej. Trening ze sztangielkami niweluje dysproporcje.
Ćwiczysz 9 miesięcy... widzę, że nie masz pojęcia o treningu skoro masz 4 ćwiczenia na biceps, w sumie 13 serii...
Jeśli twoim celem jest masa to polecam:
uginanie ramion ze sztangą 8,6,6
uginanie ramion ze sztangielkami z dokręceniem 8,8,8 lub 8,6,6

...dwa ćwiczenia w zupełności wystarczą.

tak naprawde to ławke skosną dorzuciłem 3 tygodnie temu wczesniej robiłem sztangę, hantle na siedząco i modlitewnik.
Prawda jest taka że dopiero po 4 cwiczeniach jestem naprawdę zmęczony.
Pytanie jednak było jak nadgonić lewą stronę?
Skoro przez 4 miesiące dorobiłem się dysproporcji to jakoś nie wierzę żeby odjęcie jednego czy dwóch cwiczeń coś tu pomogło, myslałem raczej o dorzuceniu np. dwóch cwiczeń tylko na lewą rękę w jakiś inny dzień tygodnia z ciężarem np. 75%

Phobos
17-10-08, 23:36
tak naprawde to ławke skosną dorzuciłem 3 tygodnie temu wczesniej robiłem sztangę, hantle na siedząco i modlitewnik.
Prawda jest taka że dopiero po 4 cwiczeniach jestem naprawdę zmęczony.
Pytanie jednak było jak nadgonić lewą stronę?
Skoro przez 4 miesiące dorobiłem się dysproporcji to jakoś nie wierzę żeby odjęcie jednego czy dwóch cwiczeń coś tu pomogło, myslałem raczej o dorzuceniu np. dwóch cwiczeń tylko na lewą rękę w jakiś inny dzień tygodnia z ciężarem np. 75%




ehh, szkoda że sporo osób zabiera się za ten sport bez żadnej wiedzy...
Skoro po czterech ćwiczeniach jesteś "zmęczony" to zastosuj dwa i używaj dużych ciężarów - takich abyś wykonał 8,6,6 powtórzeń i ani jednego więcej.
Na pytanie jak nadgonić dysproporcje już odpowiedziałem poprzednio.
Odjęcie dwóch ćwiczeń na biceps nie ma nic wspólnego z twoimi dyspr.
W twoim przypadku dwa ćwiczenia na biceps wystarczą. O dorzucaniu ćwiczeniach na dane ramię zapomnij. Dopiero się nabawisz różnic...
Zapamiętaj na przyszłość więcej nie znaczy lepiej!

Clip
18-10-08, 10:17
ehh, szkoda że sporo osób zabiera się za ten sport bez żadnej wiedzy...
Skoro po czterech ćwiczeniach jesteś "zmęczony" to zastosuj dwa i używaj dużych ciężarów - takich abyś wykonał 8,6,6 powtórzeń i ani jednego więcej.
Na pytanie jak nadgonić dysproporcje już odpowiedziałem poprzednio.
Odjęcie dwóch ćwiczeń na biceps nie ma nic wspólnego z twoimi dyspr.
W twoim przypadku dwa ćwiczenia na biceps wystarczą. O dorzucaniu ćwiczeniach na dane ramię zapomnij. Dopiero się nabawisz różnic...
Zapamiętaj na przyszłość więcej nie znaczy lepiej!

Daj spokój plan jest ułożony przez instruktora z siłowni, plany tutaj podawane też zawierają 3 cwiczenia na partię każde po 3-4 serie z powtórzeniami 12-10-....
Zmierzyłem centymetrem na lewym bicepsie mam 1,5cm mniej w obwodzie uważasz że przy jednakowych cwiczeniach na obie strony to się samo wyrówna? Bo ja jakoś wątpie...

Phobos
18-10-08, 11:17
Daj spokój plan jest ułożony przez instruktora z siłowni, plany tutaj podawane też zawierają 3 cwiczenia na partię każde po 3-4 serie z powtórzeniami 12-10-....
Zmierzyłem centymetrem na lewym bicepsie mam 1,5cm mniej w obwodzie uważasz że przy jednakowych cwiczeniach na obie strony to się samo wyrówna? Bo ja jakoś wątpie...




Daj spokój? Więc czego ty w końcu chcesz? Spokoju czy pomocy na zadane pytania?
Podwieszone tutaj plany są zwykle "przesadzone" jeśli chodzi o masę.
Przy jednakowych ćw. na obie strony to jest oczywiste, że wszystko dojdzie do symetrii. Skoro nie wierzysz w nasze porady to po kiego zawracasz głowę? My nie bierzemy tego z powietrza...
Ćwicz sobie prawego bicka czterema ćwiczeniami po 4 serie, lewego 5 ćw. po 4 serii. Za jakiś czas będziesz żałował, że nie zastosowałeś się do moich i kolegów wskazówek.
Instruktora podzdrów i pogratuluj mu wiedzy...

Clip
18-10-08, 12:36
Ćwicz sobie prawego bicka czterema ćwiczeniami po 4 serie, lewego 5 ćw. po 4 serii. Za jakiś czas będziesz żałował, że nie zastosowałeś się do moich i kolegów wskazówek.


Nie przekrecaj tego co napisałem pytałem o dodanie jakis lzejszych cwiczen tylko na lewa reke w innym dniu tygodnia a nie robienie kolejnego cwiczenia tego samego dnia.

Phobos
18-10-08, 12:45
Nie przekrecaj tego co napisałem pytałem o dodanie jakis lzejszych cwiczen tylko na lewa reke w innym dniu tygodnia a nie robienie kolejnego cwiczenia tego samego dnia.



Na jedno wychodzi - jeden biceps chcesz ćwiczyć więcej od drugiego, a ja ci powiem. Ćwicz:
Uginanie ramion ze sztangą 8,6,6
Uginanie ramion ze sztangielkami z dokręceniem 8,6,6

na każdym treningu bicepsów. W zupełności wystarczy...

wukio
18-10-08, 14:14
Clip: Zapomnij o dodatkowych ćwiczeniach na jedną stronę, skrzywisz sobie tylko kręgosłup, a ręka jaka jest taka będzie, jak nie gorsza.

Dostosuj się do zaleceń Phobos'a, dobrze mówi.

Clip
18-10-08, 16:21
Wreszcie jakiś konkret. Dzięki !