PDA

Zobacz pełną wersję : Zwiększenie obwodu w bicepsie...



wil-qu
17-10-08, 11:24
Panowie pomóżcie, jakie ćwiczenia najlepiej dobrać aby zwiększyć obwód bicepsa, ile serii i pow. należy zastosować do dużych osiągów :) odwdzięcze się SOGiem :)

czy np. jaki Split z piorytetem na biceps... ??

TazeR
17-10-08, 12:16
1Uginanie ramion, podchwytem na modlitewniku ze sztangą 12/12 12
2. Uginanie ramion ze sztangą nachwytem stojąc 12/10/8
3 Uginanie ramion z hantlami siedząc na ławce kąt 60stopni 3x10

Na mase oczywiście. Pozdrawiam.

Phobos
17-10-08, 14:24
uginania sztangą wąskim podchwytem bardzo mocno angażują głowy krótkie, które się stają bardziej kuliste - co za tym idzie, zwiększa się obwód.

Paton
17-10-08, 15:33
obwod bicepsu mozna poprawic szybko uzywajac treningu zwanego krotko armagedonem. SEARCH!

tm7
17-10-08, 15:53
obwod bicepsu mozna poprawic szybko uzywajac treningu zwanego krotko armagedonem. SEARCH!
Robiłeś może go, albo znasz zawodnika który go robił ?

Paton
17-10-08, 16:04
robilem 2 razy, pierwszy raz dal mi ponad 1,5cm drugi natomiast niecaly cm. Potrzebna jest oczywiscie odpowiednia dieta "i suplementacja" przynajmniej w moim wypadku poniewaz jest to bardzo wyczerpujacy trening.

hardworkOUT
17-10-08, 18:13
podstawowe cwiczenia ( nie maszyny, izolowane itp ) , wiekszy ciezar a mniej powt w granicach 6-8 , krotkie przerwy pomiedzy seriami a masa musi isc a z wraz z masa cm

TazeR
17-10-08, 19:00
, krotkie przerwy pomiedzy seriami

Krótkie? Nie przypadkiem po około 1.30m ?

sts
17-10-08, 19:20
no właśnie jak z tymi przerwami? ile ma trwać

Paton
17-10-08, 19:49
krotkie przerwy?! dadza ci pompe na treningu nic pozatym bedziesz rzezbil... Przerwa okolo 1,5 - 2,0 min aby odpoczac przed nastepna seria ktora ma byc wyczerpujaca. Uzywaj maxymalnych ciezarow ktorymi mozesz wykonac ustalona ilosc powtorzen

hardworkOUT
17-10-08, 21:15
tak krotkie. na mnie zawsze o wiele lepiej w malych partiach dzialaja krotkie przerwy z ciezarem submaksymalnym , a jak nie dawalem rady wykonac zalozonej liczby powt to rest pause i jazda. dlatego ja jestem zwolenniekiem przy bicepsie, tricepsie i barkach wykonywania krotkich przerw imo duzo lepsze dzialanie

wil-qu
17-10-08, 23:35
panowie dzięki za rady, jak mówiłem odwdzięczam się SOGiem :) pozdrawiam

Młody
18-10-08, 10:43
nie wykonuj więcej niż 2 ćwiczenia na biceps po za tym obwód ręki nie zależy od bicepsa tylko od tricepsa więc może nad nim się skup. Wykonuj ćwiczenia na wolnym ciężaże sztangi hantle pąpki na poręczach. Powiec może jaki masz sprzęt do dyspozycji to postaram się coś pomóc

wil-qu
18-10-08, 11:09
nie wykonuj więcej niż 2 ćwiczenia na biceps po za tym obwód ręki nie zależy od bicepsa tylko od tricepsa więc może nad nim się skup. Wykonuj ćwiczenia na wolnym ciężaże sztangi hantle pąpki na poręczach. Powiec może jaki masz sprzęt do dyspozycji to postaram się coś pomóc

no to młody hantle, sztanga łamana, 2 x prosta, obciązenie 110 kg, modlitewnik, wyciąg no i ławeczka, i to tyle... mam zamiar zamówić drążek takowy http://www.marbo-sport.pl/p,pl,52,marbo+home+-+drazek+prosty+do+sciany+130cm+mh-d006.html lub taki http://www.marbo-sport.pl/p,pl,51,marbo+home+-+drazek+prosty+do+sciany+130cm+4+chwyty+mh-d005.html ale póki co to ich nie mam....

Młody
19-10-08, 22:17
połącz sobie triceps z bicepsem na jednej seri treningowej. Zawsze zaczynaj od większej grupy mięśniowej czyli od tricka. Z tego co widzę nie masz poręczy aby robić na nich pompki więc zacznij francuzkie na łamanym w wąskim uchwycie 4x8-6, pamiętaj aby robić to ćwiczenie wolno i dokładnie. Następnie hantlą jednorącz zza głowy 4x8-10 mocno spinaj triceps, i kończ na wyciągu 4x10-12 z czego ostatnia 4 seria aż do momętu opadnięcia z sił. Staraj się zmieniać ćwiczenia co serie jednak shemat zostaw taki sam czyli sztanga, hantle, wyciąg. Dobierz ćwiczenia do swoich osobistych uwarunkowań genetycznych. Biceps tu masz opcji bardzo ćwiczenia to suplinacja, modlitewnik, o kolano, stojąc gryfem, siedząc gryfem o modlitewnik 4x6-8. Oj masa tego! I najważniejsze szybko do góry i baaaardzooo powoli na dół ! Najlepjej weź mały ciężar i opuszczaj tak wolno aż będzie Ci paliło ręce. Weź jakiegoś kolegę aby Cię asekurował efekty będą świetne jeśli dobrze dobierzesz ćwiczenia i będziesz poprawnie je wykonywał. W połączeniu z dietą i systematycznością. Pozdrawiam

Paton
20-10-08, 10:29
;] smiechy

wil-qu
20-10-08, 15:49
;] smiechy
i z czego się cieszysz ?? :) z rozpiski młodego ??

grzela
20-10-08, 18:38
nie wiem jaki masz staż

jest jeden sposób ale wymaga on dość znacznego i regularnego stażu na siłowni.

robisz ćwiczenie które ma na celu zniszczenie jak najwięcej włókienw tym celu należy użyć: dużych ciężarów, skupić się na fazie negatywnej ruchu oraz na czasie rozciągnięcia( wykonujesz go cięzarem prawie maksymalnym robiąc 3-5 powtórzeń) nastepnie wykonujesz cwiczenia mające na celu wpompowanie jak najwiekszej ilosci krwi-która dostarcza niezbędne wartosci odżywcze( wykonujesz duża liczbę powtórzeń-chodzi o tzw pompę) -
np
prostowanie ramion ze sztanga 2s 3-6pow
uginanie ramion ze sztangielkami 2s 12-15powt/lub np "21"

jednak nie stosuj tego typu rozwiazań dłużej niz pare tygodni

A próbowałeś cwiczyc superseriami (robisz ćwiczenie na biceps i od razu przechodzisz do ćwiczenia na triceps)-sory że tak szczegółowo to opisałem ale wielu ludzi myli superserie z seriami łączonymi:)