PDA

Zobacz pełną wersję : 2 pytania dot. rożnych spraw...



hans87
16-10-08, 18:41
1. Ile jecie ryżu przed treningiem? ja jem cała torebeczke z sosem słodkokwasnym i po tym przez 1,30 czuje sie pelen, nie za duzo go jem?

2. Ostatnio szybko sie robie spiący, wstaje rano i po 4 godzinach znowu chce mi sie spac. Co jest dobre aby sie obudzić i miec sile? kawa odpada, bo zle na nia reaguje.

z góry dzięki za odpowiedz:)

grzela
16-10-08, 18:56
nie ten dział

1. Ile jecie ryżu przed treningiem? ja jem cała torebeczke z sosem słodkokwasnym i po tym przez 1,30 czuje sie pelen, nie za duzo go jem?- To trenuj 1,31h po tym jak zjesz ryż

2. Ostatnio szybko sie robie spiący, wstaje rano i po 4 godzinach znowu chce mi sie spac. Co jest dobre aby sie obudzić i miec sile? kawa odpada, bo zle na nia reaguje.- może to być związane ze zmianą pory roku .Chodz wcześniej spać

hans87
16-10-08, 20:56
czekam na kolejne opinie...

slim shady
16-10-08, 21:13
wcinasz kilogram ryzu?

Moze ZMA by pomogło, magnez ktory jest w składzie ZMA, napoj typy Tiger

wukio
16-10-08, 21:16
Ryż jadam stosunkowo rzadko (mam niewiele czasu przed treningiem na gotowanie ryżu). Zamiast tego jem inne węgle złożone, które nie wymagają aż tyle czasu. Ryż jest dobry, ale w żołądku znacznie pęcznieje, dlatego czujesz się pełny.

Co do snu. Powodów może być mnóstwo. Możesz na przykład mieć anemie- zażywaj żelazo. Możesz też spać.. za długo! Jakiś czas temu wykazano, że zbyt duża ilość snu powoduje znużenie i senność. Nie sięgaj od razu po jakieś dopalacze typu kawa (ona m.in. wypłukuje magnez z organizmu, co z punktu widzenia osoby ćwiczącej jest kiepską sprawą). Możesz też spać za mało. Dla faceta w wieku ~18 lat minimalna dawka snu wynosi 7-8 godzin.

hans87
16-10-08, 23:40
wcinasz kilogram ryzu?

Moze ZMA by pomogło, magnez ktory jest w składzie ZMA, napoj typy Tiger

nie kilogram nie:) jem cała torebeczk ... chyba zadużo, bo pozniej na treningu czuje sie taki pelen, a cwicze gdzies tak 1-1.30 po jedzeniu.

ps. Kupie to ZMA w apetece i ile to mniej wiecej kosztuje?

slim shady
17-10-08, 16:07
to musisz tyle jesc zebys mógł sie ruszac na treningu :D
co do ZMA :na forum znalazłem przepis na jakies o połowe tańsze
W aptece kupujemy:

1.Zicnas Forte ( 5,5 zł )
2.Filomag B6 ( 5,5 zł )
3.Witamina C - 200 mg - ( 2,5 zł )
4.Panaxan - 20 kaps ( 9 zł )


Dawkowanie:
Przed treningiem
- 2 tabl - Filomag B6
- 1 tabl - Zincas Forte
- 1-2 kaps - Panaxan
Przed snem
- 2 tabl - Filomag B6
- 1 tabl - Zincas Forte
- 3-4 tabl witaminy C

hans87
17-10-08, 17:12
ok dzieki Slim shady (z eminemem mi sie to kojarzy:P)
Mam jeszcze jedno pytanie, ogolnie witaminy i magnez bierze sie na rano czy przed spaniem?

slim shady
17-10-08, 17:48
tego ja nie rozpisywałem to nie wiem ale ja biore przed spaniem ogólne a rano magnez

Slim Shady to drugi przydomek Eminema :)