PDA

Zobacz pełną wersję : zapadnięta klatka...



hans87
14-10-08, 16:58
Hej! Jakie sa dobre cwiczenia na zapadniętą klatke piersiową (szewską jak kto woli) ? Ogolne cwiczenia znam, ale moze znacie jakies sprawdzone cwiczenia ktore moga skorygować to zapadnięcie? pozdro i licze na konkretne odpowiedzi:)

grzela
14-10-08, 17:09
ćwiczenia rozciagające- rozpietki , przenoszenie
jest duze prawdopodobieństwo ze masz także problem z plecami -radzę go tez wzmocić

hans87
14-10-08, 17:11
po czym sądzisz ze mam problem z plecami? ps. to prawda ze pływanie jest dobre na skorygowanie wklesłej klatki?

grzela
14-10-08, 17:15
częto te dwie wady idą ze sobą w parze-ale oczywiście to nie dogmat.

poczytaj także o gimnastyce korekcyjnej (mozesz wykonywać w domu), gdzieś czytałem ze koles miał podobny problem i od razu zaczął trening na siłowni-skutki były odwrotne do zamierzonych

hans87
14-10-08, 17:16
acha rozumiem... kiedys jak zrobie sobie fotke klatki to wkleje

.Smile
14-10-08, 18:25
tez mam zapadnieta, i rozpietki sa dobre na to. Widze poprawe od momentu kiedy cwicze.

A to co grzela powiedzial to prawda, szewska klata to nie tylko zapadnieta klata ale takze problemy z plecami (okragle plecy, odstajace lopaty)

Phobos
14-10-08, 20:05
Jeżeli o mnie chodzi to mam odstającą. Gimnastyka + trening i mięśnie mi ładnie przykryły. Oto ćw., które wykonywałem:
wyc. płasko sztangielki/sztanga
wyc. skos sztanga/sztangielki
rozpiętki

Gimnastyka
rozpiętki
wznosy ramion bokiem w górę leżąc
uginanie nóg leżąc
huśtawie nóg w leżeniu
przyciąganie gumy do pasa
wypychanie gumy w przód

Na wklęsłą dobre jest także podciąganie nachwytem, gdzie mostek jest wypychany do przodu.
Nie ma się co martwić na przyszłość. Stallone też ma pectusa, a wygląda jak wygląda...


http://img60.imageshack.us/img60/7862/slyod2.jpg (http://imageshack.us)

hans87
14-10-08, 23:09
a co ten Sylwester taki jakis po szarpany na lewej stronie? czyzby skutek uboczny hormonu wzrostu?:P

slim shady
14-10-08, 23:36
a na zapadnietą klate nie robiło sie przypadkiem operacji ?? Stalone juz przekoksiony :D

Phobos
15-10-08, 12:00
a na zapadnietą klate nie robiło sie przypadkiem operacji ?? Stalone juz przekoksiony :D



...można ale prawie zawsze wystarczy gimnastyka. Jednak większość decyduje się na skalpel - brak wiary w efektywność treningu, niewiedza, lenistwo...



Okablowanie Stallone'a z prawej strony jest uwarunkowane genetycznie. Jak na ektomorfika, rozbudował się ładnie...

Strielok
15-10-08, 17:43
Ćwiczenia na "kurzą klatkę- którą mam i szewską nic nie dają. Jedyny sposób to operacja. Ćwiczenia tyko pomogą ją wzmocnić, nabrać masy tak żeby lepiej wyglądać. W żadnym ćwiczeniu mi ta "przypadłość" nie przeszkadza. Chodzę na siłkę i będę chodzić, wieżę, że będzie ze mnie kozak
Pozdrawiam.