PDA

Zobacz pełną wersję : Pytanie



Bruce
12-10-08, 17:41
Witam.Chciałem się zapytać co polecacie na pierwszy cykl z odżywkami.Muszę zredukować tłuszcz i chcialbym nabrac czystych mięsni,ale nie wiem czy przy redukcji można budować mięsnie??Pozdrawiam i prosze o pomoc.

slim shady
12-10-08, 18:02
podaj swoj wiek,wzrost,wage,staz, wczesniejsze suplementacje,
Posiadasz diete? jeśli nie to musisz ja ułozyc zeby miec efekty

Bruce
13-10-08, 14:23
wiek 15lat 5 miesiecy staż 3 miesiące, diete posiadam nisko węglowodanowo(5 małych posiłków) , 160cm 69kg schudłem już okolo 5kg.i tak myślałem nad zaczęciem suplementacji po 6 miesiacach,ale duzo osób podobno bierze wczesniej...ale jak by mialy byc lepsze efekty później to mogę zaczekać...wczesnie jnic nei bralem.. Zapomnialem dodac cwicze 3-4 razy w tygodniu + staram sie byc conajmnie 2 razy w tygodniu na basenie.

Bruce
13-10-08, 19:50
a móglbys mi pomuc w tej diecie na wszelki wypadek,jaką byś ty polecił??lepiej wiedzieć więcej niz mniej.Pozdro

grzela
13-10-08, 20:33
Z tego co widze wszedłeś na jakis poradnik zdrowia wpisałeś wzrost i wage i wyszedł Ci wskażnik BMI ok 27 ( nadwaga) więc postanowiłes ćwiczyć - i dobrze .
Tyle tylko ze na trening kulturystyczny jest jeszcze zawcześnie -poczekaj conajmniej rok a najlepiej 2 lata (w wieku 17 lat następuje niemal całkowite rozwinięcie kośćca -oczywiście zalezy to także od predyspozycji osobowych)

Poleciłbym ćwiczenia rekreacyjne (rower, piłka, basen) .Co do diety to nie przesadzaj staraj się odżywiać zdrowo (żadnych fastfood'ów itd)


A tak apropo mój BMI to troche ponad 30 (otyłość) a nie jestem gruby:)

P.S. A to że wszedleś na jakiś poradnik zdrwia wnioskuje stąd że napisałeś 5 malych posiłków (prawie we wszystkich tego rodzaju poradnikach tak jest )- ale być może sie mylę:)

slim shady
13-10-08, 20:48
Troche młody jestes na siłownie i na odzywki, z siłowni pewnie nie zrezygnujesz ale z suplami do 16 co najmniej, cwicz narazie na małych ciezarach, co do diety to moim zdaniem jeszcze młody jestes na takie katowanie, poprostu zdrowo sie odzywiaj, jak cos to pytaj. Pozdrawiam

zapytajnik
13-10-08, 23:46
masz 15 lat i 160 cm... jezli juz cwiczyc to nie cwicz plecow bo obciazysz kregoslup i moze to wplynac negatywnie... a z suplami to tym bardziej poczekaj...nie ma co w tym wieku...jedz zdrowo i wszystko bedzie dobrze...pozdro tej

Bruce
14-10-08, 09:06
nie wchodzilem na zadne poradniki.tylko mój trener jest kulturystą.i tak mi doradzał ćwicze cały czas ogólno rozwojówkę i on mówil zeby cwiczyc tak jeszcze conajmniej 3miechy..a kulturystą nie chce byc tylko zalezy mi na fajnym wygladzie..nie chce być niewiadomo jak wielki.Dziękuje za odpowiedzi


moze źle ujemłem z tymi małymi posilkami chodzi o to że nisko weglowodanowe a wiecej białka..i tam trener mówil jakie pokarmy jeść czego nie.

to z l-karnityna też zaczekać do 16lat..czy mogę po 6miesiacach??

slim shady
14-10-08, 12:15
l-karnityne mozesz odrazu ciac nie musisz miec zadnego stazu, wazne byle bys duzo przy niej sie ruszał

Bruce
14-10-08, 13:38
aha dzieki..mam staż 3miechy;D pocwicze jeszcze miesiac i wezme l-karnityne a jak z HMB.. i jak mozecie to napiszcie co polecacie an 1 cykl?? i z czy mradzicie połączy karnityne??

Bruce
14-10-08, 15:46
co byście powiedzieli na tak izestaw http://allegro.pl/item453675099_spalacz_thermo_fat_burner_l_karnityn a_fat_trans.html

tylko nie wiem czy nie za mocne.bo nie chcialbym miec zadnych problemó zdrowotynych.