PDA

Zobacz pełną wersję : Plany na nastepne cykle



Widget
10-10-06, 17:03
Witam

Obecnie robie mase 5 tydz planuje jeszcze jechac na masie ze 3-4 tyg a potem sile. I wlasnie tu mam pytanie co myslicie o tym ze sila ok 8 tyg potem 4 tyg przerwy, 1 tydz treningu wprowadzajacego (albo ogolnorozwojowka ale raczej to pierwsze) i znowu sila. A potem znowu masa. A i jeszcze jedno. Jak bede robil sile to aeroby wplynal jakos ujemnie na ten cykl ?

sławo
10-10-06, 18:06
jak zrobisz taką przerwę to cały plan siły na nic większość siły spadnie

max tydzień przerwy
z tym że siła max 6 tygodni
potem tydzień lub dwa ćwiczeń przygotowujących do siły a potem siła

co do aerobów to na siłe ci ujemnie nie wpłyną chyyba ze dieta bedzie uboga w weglowodany

Widget
10-10-06, 18:45
A te treningi przygorowujace do sily toiedy zrobic po tej tygodniowej przerwie czy po obecnej masie? A przez ten tydzien to miesnie wystarczajaco odpoczna do nastepnych morderczych treningow?

sławo
10-10-06, 18:49
po treningu siły przerwa potem treningi przygotywujące

po treningu masy bez przerwy tylko tydzień lub dwa takich treningów lżejszych

Widget
11-10-06, 17:43
A co z podtrzymaniem sily jak dlugo to robic? Lzejsze treningi tzn jakie obciazenie? 50%?

sławo
11-10-06, 18:30
tak jak mówiłem
cykl na siłę 6 tygodni potem tydzień lub dwa lżejszych treningów
i znowu siła

ciężar 50 - 60 %

Widget
11-10-06, 19:38
Dobrze zgadzam sie z toba w zupelnosci. Jednak pisales wczesniej ze przy duzej przerwie sila spadnie dlatego taka krotka przerwa wiec co zrobic zeby sile ta utrzymac bo obciazeniem rzeedu 50% mozliwosci sily raczej nie podtrzymam

sławo
11-10-06, 19:53
jeżeli byś zaprzestał trenigu po fazie siły na taki długi czas jak pisałeś napewno byłbyś bardzo nie mile zaskoczony jak byś wrócił z powrotem na siłkę

a tak przy tak lekkim obciążenie mięsień nie będzie tak katowany ale też nie będzie zaniedbywany a przy okazji będzie się regenerował po fazie siły
trening na siłe jest najbardziej obciążający dla organizmu i dla mięśni i stawów i ścięgien

napewno nie stracisz tej siły za wiele a napewno szybko wrócisz do poprzednich wyników

Widget
11-10-06, 20:22
Widze ze znasz sie na rzeczy to powiedz mi jeszcze jakich cwiczen unikac przy cyklu na sile

sławo
12-10-06, 17:20
no na siłę to jedynie ćwiczenia złożone wielostawowe

a jakich unikac to trudno powiedzieć -takich które ci nie wchodzą :razz:

Widget
12-10-06, 20:01
A czemu cwiczenia izolowane odpadaja przy sile? A z tymi cwiczeniami to chodzilo mi o to ze kiedys czytalem ze przy treningu silowym nalezy unikac cwiczen typu rozpietki poniewaz przy duzych obciazeniach moga byc bardzo kontuzjogenne