PDA

Zobacz pełną wersję : Plan na siłę, pomocy! ;)



MatthewKorona
11-10-08, 14:38
Witam!
Moim celem, jest ułożenie planu na siłę. No więc lecim. Dotychczas, robiłem plan taki mieszany, troche na siłę, troche na mase, trochę na rzeźbę. Ćwiczę już prawię rok, na sucho. Chciałem teraz zacząć robić trening cyklami, tj. siła --> masa --> rzeźba. No i właśnie zaczynam od tego pierwszego. Przedstawię plan jaki ułożyłem ja, i proszę bardziej doświadczonych o skorygowanie błędów czy niejasności :smile:

3 dni w tygodniu ćwiczyć?

Poniedziałek - Klatka

1. Wyciskanie sztangi w leżeniu na ławce poziomej, płasko - 5 serii po 5 powtórzeń, zwiększając ciężar o 5 kg.
2. Wyciskanie sztangi w leżeniu na ławce skośnej, głową do góry - 3 serie po 8 powtórzeń.
3. Wyciskanie hantli w leżeniu na ławce poziomej, rozwijając wewnętrzną część klatki piersiowej - 3 serie po 8 powtórzeń.
4. Rozpiętki - 3 aserie po 12 powtórzeń.


Środa - Biceps, triceps

Biceps

1. Uginanie ramion ze sztangą stojąc podchwytem - 5 serii po 5 powtórzeń.
2. Biceps chwyt młotkowy - 3 serie po 5 powtórzeń na rękę.
3. Uginanie ramienia ze sztangielką w siadzie - w podporze o kolano. - 4 serie po 5 powtórzeń na rękę.

Triceps

1. Wyciskanie w leżeniu na ławce poziomej wąskim uchwytem - 4 serie po 8 powtórzeń.
2. Wyciskanie francuskie sztangi w leżeniu - 3 serie po 8 powtórzeń.
3. Szwedki z ciężarem - 3 serie po 10 powtórzeń.


Piątek - barki i plecy

Barki

1. Wyciskanie sztangi sprzed głowy siedząc - 4 serie po 6 powtórzeń.
2. Wyciskanie sztangi zza głowy siedząc - 4 serie po 6 powtórzeń.
3. Unoszenie bokiem sztangielek w górę - 3 serie po 8 powtórzeń.
4. Unoszenie ramion w przód ze sztangielkami - 3 serie po 8 powtórzeń.

Plecy

1. Wznosy barków, szrugsy - 4 serie po 8 powtórzeń.
2. Podciąganie sztangielki w opadzie, wiosłowanie - 3 serie po 8 powtórzeń.
3. Podciąganie sztangi w opadzie, wiosłowanie - 3 serie po 8 powtórzeń.
4. Podciąganie sztangi w leżeniu na ławeczce poziomej - 3 serie po 8 powtórzeń.


Dodaję, iż prostowniki grzbietu, przedramie i nogi dodam już we własnym zakresie.

Proszę o korektę,
Pozdrawiam Matthew

hardworkOUT
11-10-08, 15:29
przeladowane cwiczenia, za duzo tego wszystkiego . brakuje takich rzeczy jak mc i sq. jak masz czas to rozloz splita na 4 dni. jesli nie , to 3 dniowe fbw bedzie idealnie pod sile. jesli dalej chcesz zostac przy splicie to ci poprawie ten 'plan silowy' :)

MatthewKorona
11-10-08, 18:30
A czym się różni 3dniowe fbw od czterodniowego splita? Wolę to, gdzie bardziej zyskam na sile ;) Także, proszę o poprawkę ;)

Z góry dzięki :happy:

hardworkOUT
11-10-08, 18:54
niewiem jak to moze byc na twoim przykladzie nie zagwwarantuje ci gdzie lepiej zyskasz na sile. wedlug mnie na fbw, sam splita nei stosuje juz od dawna, no ale kazdy plan na kazdego moze inaczej dzialac.

imo pod sile i mase = fbw

MatthewKorona
11-10-08, 19:22
Czyli polecasz np. "Supersiła i supermasa według Arnolda" jako FBW?

hardworkOUT
11-10-08, 19:46
zadna supersile i supermase. zwykle najprostsze fbw z podstawowymi cwiczeniami

MatthewKorona
11-10-08, 21:03
No to...

Dzień A

1. Wyciskanie sztangi w leżeniu na ławce poziomej, płasko - 5 serii po 5 powtórzeń
2. Wyciskanie w leżeniu na ławce poziomej wąskim uchwytem (to na triceps) - 3 serie po 8 powtórzeń.
3. Wyciskanie sztangi zza głowy siedząc - 3 serie po 6 powtórzeń
4. Podciąganie sztangi w opadzie, wiosłowanie - 3 serie po 8 powtórzeń
5. Uginanie ramion ze sztangą stojąc podchwytem - 4 serie po 5 powtórzeń

Dzień B

1. Wyciskanie sztangi w leżeniu na ławce skos, głową do góry - 3 serie po 8 powtórzeń
2. Rozpiętki - 3 serie po 10 powtórzeń,
3. Wyciskanie francuskie sztangi w leżeniu - 3 serie po 8 powtórzeń.
4. Wyciskanie sztangi sprzed głowy siedząc - 3 serie po 6 powtórzeń
5. Wznosy barków, szrugsy - 4 serie po 10 powtórzeń
6. Biceps gryf łamany, 3 serie, tzw. 3x7

Bedzie?

hardworkOUT
11-10-08, 22:43
Bedzie? - nie :)

po 1 zla kolejnosc cwiczen. ma wygladac tak; nogi- klata-plecy-barki-triceps-biceps

Dzień A
gdzie tutaj jest cos na nogi ??? siady 5x4
1. Wyciskanie sztangi w leżeniu na ławce poziomej, płasko - 5 serii po 5 powtórzeń - 5 seri za duzo, 4 daj
2. Wyciskanie w leżeniu na ławce poziomej wąskim uchwytem (to na triceps) - 3 serie po 8 powtórzeń. - ok, ale 2 serie
3. Wyciskanie sztangi zza głowy siedząc - 3 serie po 6 powtórzeń - ok , 2 serie i wiecej powt 10-12 zastosuj progres
4. Podciąganie sztangi w opadzie, wiosłowanie - 3 serie po 8 powtórzeń - wioslo ok, do tego dodaj unoszenie z opadu lub gm 3s
5. Uginanie ramion ze sztangą stojąc podchwytem - 4 serie po 5 powtórzeń - 4 serie ?? oszalales ? 2 serie

Dzień B

1. Wyciskanie sztangi w leżeniu na ławce skos, głową do góry - 3 serie po 8 powtórzeń - ok
2. Rozpiętki - 3 serie po 10 powtórzeń, - to nie jest cwiczenie do fbw wiec wywal
3. Wyciskanie francuskie sztangi w leżeniu - 3 serie po 8 powtórzeń. - ok ale 2 serie
4. Wyciskanie sztangi sprzed głowy siedząc - 3 serie po 6 powtórzeń - ok, tylko tak samo wiecej powt zastosuj regres
5. Wznosy barków, szrugsy - 4 serie po 10 powtórzeń - na koniec treningu
6. Biceps gryf łamany, 3 serie, tzw. 3x7 - 2 serie

gdzie tutaj cos na plecy jest w planie B ???
- podciaganie max szeroko 2 serie
- mc 4x5, 5x4

nie zapomnij zmienic kolejnosc

MatthewKorona
12-10-08, 01:29
Dzięki Ci wielkie :D Nie wiem od czego są Sogi, ale Ci go daję :smile:

MatthewKorona
12-10-08, 10:09
Sorry za dwa posty obok, ale mam jeszcze pytanko.

Jak wyciskam sztange zza głowy siedząc to PROGRES, a jak sprzed głowy to REGRES?

Co to jest gm? ;)

A jak mam rozumieć mc 4x5, 5x4? MC to martwy ciąg, to wiem, ale jak rozumieć to "4x5, 5x4"?

Siady to przysiady?

Z góry dzięki ;)

hardworkOUT
12-10-08, 10:46
Jak wyciskam sztange zza głowy siedząc to PROGRES, a jak sprzed głowy to REGRES? - no tak zza glowy zaczynasz od mniejszego ciezaru i dodajesz , a z przed glowy zaczynasz od wiekszego i zdejmujesz

Co to jest gm? ;) - good morning - dzien dobry

A jak mam rozumieć mc 4x5, 5x4? MC to martwy ciąg, to wiem, ale jak rozumieć to "4x5, 5x4"? - 4 serie po 5 reps, lub 5 serii po 4 reps...

Siady to przysiady? -tak

AACK
12-10-08, 11:15
Co to jest gm? ;) - good morning - dzien dobry

Jako, że z kolegą razem wylewamy siódme (w porywach ósme;) poty dopytuję się o powyższą rzecz jeszcze raz :) Mógłbyś bardziej wyjaśnić o co chodzi z tym "dzień dobry"? Jak to wygląda (albo fachowo nazywa), żebyśmy wiedzieli jak z tym działać. Dzięki z góry :))

ciaastek91
12-10-08, 11:34
http://www.kulturystyka.pl/atlas/plecy.asp#14

MatthewKorona
12-10-08, 13:10
Dzięki Wam bardzo ;) Wszystko jasne :happy: