PDA

Zobacz pełną wersję : trójboj



patryk1336
10-10-08, 22:17
Witam wszystkich

mam takie pytanie chcial bym cwiczyc na mase tylko mam takie pytanko czy mugł bym robic 3 razy w tygodniu robic poprostu za kazdym razem trójboj ? czylli wyciskanie na klatke przysiady i ciągi i w miedzy czasie w jakies dni sobie dołączyc inne partie typu biceps itp ? co o Tym sądzicie

poprostu chcial bym rozwinąc mięsnie przy trójboju co wy na to?

hardworkOUT
10-10-08, 22:43
wiesz jak wyglada trening np przed zawodami trojbojowymi ?

ogolnie caly trening pod TS ?

siady/ciagi/dociagania/wl/wycisk wasko/porecze....itd nie robi sie bicepsa/barkow

patryk1336
11-10-08, 08:02
wiem jak wygląda ale chodzi mi czy przy takim treningu mozna sie masowac nie robic na siłe od 5 do 2 powturzeń tylko w granicach 6-8 czy to ma jakis wiekszy sens ?

grzela
11-10-08, 08:44
raczej nie da sie jednocześnie trenować na siłe i na mase (tzn przeważnie jesli trenujesz mase siła tez rośnie ale skok siły przy treningu masowym nie jest tak znaczacy jak przy treningu strikto siłowym-a z tego co widze bardziej zalezy Ci na sile-trójbój).
Poza tym treningi te nie róznia sie tylko ilościa serii i ilością powtórzeń.
Ważna jest tak samo technika wykonywania powtórzeń, a dokładnie mówiąc ich dynamika( na mase wykonujemy powtórzenia wolniej niz na siłę).
proponuje poczytaj o periodyzacji treningu na siłę ( wczoraj polecił mi ja hardworkout) -ciekawa metoda.

Idąc tym tropem przeczytaj artykuł Lois Simmons. Opisuje on co prawda wszystkie aspekty treningu siłowego na klate, ale zaznacza iz powyższe wskazówki mozna z powodzeniem stosować w treningu innych partii mięsni ( wkleiłbym Ci linka ale ten artykół czytałem dosc dawno temu i teraz nie mogę znależć:) )

powodzenia:)