PDA

Zobacz pełną wersję : HST A i B



Phobos
05-10-08, 23:45
Witam,

układałem sobie trening HST, po przeczytaniu wielu tematów i artykułów, i chciałbym prosić Was drodzy forumowicze o porady i wszelkie uwagi. Może zaczniemy...

HST A
1.Klatka - wyciskanie na skosie.
2.Nogi - przysiad, uginanie nóg, wspięcia na palcach na maszynie.
3.Plecy - podciąganie na drążku (raz szeroko, raz wąsko), mc na ugiętych nogach, szrugsy.
4.Naramienne - wyciskanie sztangi sprzed głowy stojąc.
5.Triceps - francuskie wyciskanie leżąc.
6.Biceps - uginanie ramion stojąc.
7.Brzuch - brzuszki na maszynie.

HST B
1.Klatka - wyciskanie na płaskiej.
2.Nogi - hack przysiad, uginanie nóg, wspięcia na palcach ze sztangielką (każda noga pojedynczo wiadomo).
3.Plecy - wiosłowanie sztangą w opadzie (raz szeroko, raz wąsko), mc na prostych nogach, szrugsy.
4.Naramienne - unoszenie sztangielek bokiem w górę.
5.Triceps - pompki na poręczach.
6.Biceps - uginanie ramion ze sztangielkami z dokręceniem.
7.Brzuch - unoszenie nóg na poręczach.

Dni treningu - wtorek, czwartek, sobota.
Cykle - 15, 10, 5, 5 bez negów.
Intensywność - 15, 20, 15, 15.

UWAGI:
- kolejność tak jak wyżej, klatka jest moim priorytetem, dlatego:
klatka, nogi, plecy, naramienne, triceps, biceps.
- nie chcę wykonywać podciągania i pompek na poręczach tego samego dnia, gdyż są to ćwiczenia wymagające dużej siły.
- nie chcę wykonywać pompek na poręczach na klatkę, gdyż boje się o technikę. Wolę na triceps.

PYTANIA:
I. Podobno nie zaleca się przysiadów i MC tego samego dnia.
Jak to jest?
II. Uginanie nóg na dwugłowe zastąpić czy jechać cały czas?
Jeśli zastąpić to czym? Chciałem użyć MC na prostych ale boje się o technikę, a nie chciałbym zaangażować bardziej pleców tylko uda.
III. Jedno ćwiczenie na naramienne wystarczy?

Wszelkie porady, uwagi jak najbardziej wskazane.
Chciałem wstawić tabelkę, żeby lepiej się czytało ale niestety forum nie pozwala lub coś musiałem przeoczyć, w każdym razie starałem się aby post był "przyjemny dla oka".

Pozdrawiam

grzela
07-10-08, 08:38
co do twoich pytań
1.musisz robić przysiady i mc tego samego dnia( trenujesz całe ciało na jednym treningu)
2. na nogi wystarczą przysiady
3.ja robie 2 ćwiczenia ale 1 w zupełności wystarczy


brzuch,łydki, przdramie robie niezależnie od HST

tu jest mój szczegółowy plan
http://www.e-kulturystyka.info/showthread.php?t=13311

grzela
07-10-08, 08:52
w tym linku masz prawie wszystko, łącznie z moim planem.



sory za tak małowyczerpującą wypowiedż ale jestem skacowany:)

pozdro

Phobos
07-10-08, 23:04
dzięki za odp. Doceniam.

1.Rozumiem więc, że łydki, przedramiona i brzuch trenujesz na koniec każdej sesji treningowej?
2.Jak wygląda progresja w ćwiczeniach takich jak podciąganie na drążku i
pompki na poręczach?
3.Jakie są efekty twojego HST i czy ogólnie żałujesz/polecasz?

grzela
08-10-08, 11:55
1.tak
2. ogólnie w hst unika sie tego rodzaju ćwiczeń:
-po pierwsze cięzko wyznaczyc maksy
- po drugie musisz "przyczepiać" jakieś obciązenie tak aby zwiekszyć ciężar własnego ciała
3. jestem bardzo zadowolony z tego treningu(do tej pory ćwiczyłem splitem i to jest moj pierwszt raz z fbw i na razie zamierzam iśc w kierunku tego rodzaju treningów) nie będe sie chwalił wymiarami ale powiem ze przełamałem stagnacje. najbardziej zaskoczył mnie skok sily-nie spodziewałem sie aż takiego skoku.

Na początku, szczególnie przy 15 odnosi sie wrażenie ze ten trening nie wyciśnie z Ciebie wszyskich mozliwości ale gdy dochodzisz do 5 ,do końcowych treningów, zdajesz sobie sprawe że koleś który to wymyslił wiedział co robi:)

Najważniejsza sprawa jest wyznaczenie maksów-to jes klucz do tego treningu. Powiem Ci ze miałem pewien problem z maksem na wyciskanie francuskie-przy mikrocyklu 10-tek po pierwszym tygodniu zdawało mi sie ze chyba przesadziłem z cięzarem i w następnym tygodniu nie dam razdy-naszczęście to był tylko chwilowy kryzys.Niemniej jednak przy wyznaczaniu maksów dla poszczególnych mikrocykli trzeba sie postarac

powodzenia

Phobos
08-10-08, 13:13
...aha. Gratuluję silnej woli.

Podczas całego cyklu zdarzył ci się zigzag?
Wracam do ćwiczeń po czterech miesiącach przerwy i chciałbym
spróbować HST. Myśle, że z odpowiednią dietką i podejściem nie
zaszkodzi mi po takiej przerwie? Jak uważasz? Do splita nie chcę
wracać, przynajmniej narazie...

grzela
08-10-08, 16:15
jeśli czujesz się na siłach to myślę ze nie zaszkodzi:)


split nie jest zły ale uważam ze należny szukać systemu który sprawia nam przyjemność i co najwazniejsze przynosi rezultaty

jeśli jednak sie obawiasz to moge Ci polecic cos podobnego . Autorem jest Hardworkout
http://www.e-kulturystyka.info/showthread.php?t=13623

Phobos
09-10-08, 11:17
...pozostane przy HST.
Wracajac do dipsow i podciagniec... Progresje oblicze w inny sposob.
Zalozmy, ze w minicyklu 15 podciagne sie 15 razy. W 10 uzyje lancucha
z takim obciazeniem, ktore pozwoli mi na 10 powtorzen. Ewentualnie, w przypadku braku takiego wynalazku, chwyce sztangielke miedzy stopy.
Tak samo w przzypadku dipsow.

Jeszcze takie male pytanie, ile czasu zajmuje Ci jedna sesja treningowa z serii: 15, 10, 5, wlacznie z przedramiona, lydkami i brzuchem, ktore cwiczysz poza HST?

Pozdrawiam

grzela
09-10-08, 16:11
od 60 do 90 min. ( dla "15" to 60min- robilem 1 serie dla "5 "90 min robie 3 serie)
przedramion nie robie(pracują niemal przy kazdym ćwiczeniu) a brzuch i łydki robie w superseriach( skraca to czas treningu)