PDA

Zobacz pełną wersję : Dobry sprzet duzo zapału i brak treningu!!pomozecie??



CTRL
03-10-08, 18:17
Witam was!!|:lol:
jestem nowy i malo wiem na temat kulturystyki:errf:
od tygodnia postanowilem wziasc sie ostro do roboty zalatwilem sobie laweczke pod sztange, gryf i obciazenia razem 25kg, dwa hantle.
Mam 15 lat 167cm wzrostu i 61 wagiale chyba waga jest zepsuta jestem dosyc chudy i ciagle gram wpilke nozna wiec to co przybiore zaraz spalam praktycznie te kalorie;] Mam zamiar dobrze wygladac i popracowca nad plecmai i brzuchem oraz rekoma.
Potrezbuje waszej pomocy cwicze od tygodnia u kumpla wyciskam 50kg na klate :lol:troszke slabo ale jak na pocztaek to dla mnei duzo.
Nieiwme jak cwiczyc
potrezbuje diety na masę
czyli dokladne srodki zywienia
[nie piszcie mi bialo itd] napiszcie dokladne potrawy itd..
przydalby sie rowniez dokladny plan treningu
mam dosyc malo czasu moge cwiczyc 7 rayz w tygodniu po 2 godizny mam nadzieje ze wystarczy!!
Pomozcie :pray:z gory dziekuje za pomoc :lol:

CTRL
03-10-08, 18:30
a dokladnie to mi chodzi aby ladnie wyglada czyli byc wyrzezbionym;]
lecz z drugiej strony sila tez sie przyda

TazeR
03-10-08, 18:35
Więc tak:

1.Diety nikt za Ciebie nie ułoży a tym bardziej jak mowisz ze chyba masz zepsuta wage....
2.Najpierw zrob sobie okolo 6 tyg. trening ogolnorozwojowy pozniej pomysl o masie.
3.Masz mało czasu na treningi!! chcialbym miec tyle :) cwiczy sie 3-4 razy w tyg zalezy od treniingu ale okolo 1.5h wiec masz w ch*j czasu :]
4.Jeżeli jesteś pewien, że pora zacząć ćwiczyć to życzę powodzenia, sukcesów i pozdrawiam!

CTRL
03-10-08, 18:43
okej a jak mam wykozystac moj sprezd mzoesz mi powiedziec np ile razy co podniesc w jaki sposob ja nei obczajam wogole
jestem zielony;]hehe

TazeR
03-10-08, 18:54
Lepszy jestem w ukladaniu diety niz treningu :) Zgłoś się do Vegety on Ci na pewno pomoże, nie chcę Cię sprowadzić na złą drogę a tym bardziej jak piszesz masz chęci :)

Rafauu
03-10-08, 19:01
najwazniejsze to sie oczytaj... najlepiej to tylko dostac wszystko jak na talerzu... non sens. jestem do ciebie b. podobny(tzn bylem) tylk oze wyzszy o 5 cm :D

CTRL
03-10-08, 19:34
;]kolego z widzewa to ułoz mi diete aby nabrac szybko masy bo zebra mi widac jak wciagne brzuch;]

TazeR
03-10-08, 19:49
Nikt tutaj za Ciebie diety nie uloży... sam poczytaj i pomyśl jak ułożyc ją,a gdy juz to zrobisz jedynie moge sprawdzic i poprawic blędy.

CTRL
03-10-08, 19:57
ale nie zrozumiales mnie
ja nieiwem co jesc zeby nabradz masy
jaki jets najlepsyz pokarm;]
wez mi pomoz zalozylem ten post zebyscie mi np ulozyli ta diete niechodiz mi jakas scisla tylko polecili co moge jesc aby mi to pomoglo;]

TazeR
03-10-08, 20:09
Gosciu wysil sie troche i poczytaj podwieszone tematy!

http://www.augustow.mm.pl/~leon/co_jesc.htm A tutaj jest dział trening a nie dieta ^^ wiec zaluz sobie temat w diecie jezeli chcesz aby ktos Ci w niej pomogl. Pozdro!

CTRL
03-10-08, 20:24
a zapomnialem dodac ze mam drazek do podciagania sie!!!!:smile:

skajłoker
03-10-08, 20:24
podaj wage wiek obwody i wzrost.Ogólnie chyba nie ma sensu uklądac jakiejś diety zeby wazyć płątki itd heh przynajmniej ja jestem przeciwnikiem tego bo naz awody nie jedziesz:).Ważne zebys wiedział co masz jeść i co zawiera dużo białka i węgli np z mięc to kurczak i wołowina moim zdaniem są najlepsze kurczak wiadomo sporo białka a wołowina ma w sobie jakieś tam ilości sladowe kreatyny ale zawsze to coś:P Białko mozesz czerpać równiez z mleka twarogów np (serek wiejski) jajka itd oprócz tego powinienes jeść duzo ryzu i makaronu,szynki kiełbasy ser też mile widziany musisz sobie to jakoś z głową rozpisać.Polecam też jeść sporo owoców a słodycze poprostu wyelminować z dietki jedz co 2-3h i posiłki najlepiej kończyć przed 22 bo obrzeranie sie na noc to lipa.Dodatkowo diete mozesz sobie uzupełniać odzywkami proteinowymi oraz jakimiś gainerami które najdziesz w sklepie internetowym (linki są podane tutaj na forum strong4u.pl polecam bo bardzo dobra obsługa do towaru dozucają prubki odzyw jak poprosisz wiec mozesz sobie zbadać smak rozpuszczalnośc itd:)
treningi masz podiweszone w dziale trening wybierz sobie jakiś na amse i zmieniaj co 6 tyg ćwiczenia i poączenie parti (grup mięsniowych).Myśle ze w maire pomogłem jak tak to mzoesz sie odwdzięczyć sogiem:P pozdro

CTRL
03-10-08, 20:25
a mam jeszcez drazek;]

skajłoker
03-10-08, 20:28
to jak amsz drążek to zaczynaj sobie trening pleców szerokim uchwytem 4 serie i to wystarczy jeśli chodiz o cwiczenia na drązku

CTRL
03-10-08, 20:36
okej dzieki za pomoc bardzo mi pomoglo
a co do kreatyny itd to podobno sa strasze skutki uboczne ??
a jets cos bespiecznego bez skutkow ubocznych??

wil-qu
03-10-08, 20:44
wiesz co rób tzw. FBW czyli ogólnorozwojówka jw. już ktoś ci pisał (każdą partie ćwiczysz na treningu) zrób sobie rozpiske, jeśli 3 x w tyg to A,B,A (pn A, wt W, sr B, cz W, pt A no i weekend W) no i wiadomo ćwiczysz każdą partie, jeśli chcesz 4 x w tyg. bo też możesz no to A,B,A,B i tez układasz sobie dni. Na tej stronie masz ćwiczenia na każdy mięsień http://www.kulturystyka.pl/atlas/ no i poczytaj troszke o FBW - Full Body Workgroup

skajłoker
03-10-08, 20:56
włąsnie zobacyzłem na twój wiek nie myśl nawet o odzywkach bo 40 w łapie zrobisz bez odzyw ;)pozdro