PDA

Zobacz pełną wersję : Nieproporocjonalnie rosnąca klata



.Smile
29-09-08, 18:06
Jak w temacie, mam tak dziwnie trochę że klata mi rośnie tak bliżej barków, mam tylko tam zakwasy a na środeczku nic... teraz to tak dziwnie trochę wygląda mam takie spłaszczenie fest :D

Mój plan na klatkę (kolejność tak jak podaje):

1. Ławeczka skośna 4 x 12/10/8/6
2. Ławeczka normalna, 4 x 12/10/10/8 (uchwyt normalny)
3. Rozpiętki 4 x 12/10/10/8
4. Pompki na taborecie 4 x max.

Zastanawiam się właśnie czy nie zmienić uchwytu normalnego na wąski, słyszałem że to pomaga na środek klaty, z tym że nie wiem czy na płaskiej ławeczce tylko czy na skośnej też. Doradźcie cos ;p

grzela
29-09-08, 18:10
wyrzuć na razie rozpiętki i pompki na taborecie i wstaw

-wyciskanie na ławce głową w dół
-przenoszenie chantla

wszystkie ćwiczenia rób po 3 serie

.Smile
29-09-08, 18:46
no ja właśnie robię skos w dół.
ok, zrobie to z hantelkiem po tym ćwiczeniu mnie łokcie napierdalają ale przeboleje to.

marianooo99
29-09-08, 19:35
moze za slabo rozgrzewasz lokcie ?? jak boli to nie dobrze w dodatku stawy.

007
29-09-08, 20:14
Jeśli dobrze zrozumiałem to zależy ci na rozciągnięciu i rozbudowaniu dolnej części klatki piersiowej?

Spróbuj tak

klatka jako priorytet,wykonywane pierwsze

kolejność
1. 30 pompek ręce na taboretach ( ćwiczenie rozruchowe po rozgrzewce)
2. klatka skos ujemny .Ćwiczenie wykonuj powoli i płynnie w ciągłym napięciu mięśni, nie blokuj łokci podczas powtórzeń w serii. 12-14 powtórzeń 3 serie.
3. rozpiętki, opuszczaj bardzo powoli w stałym napięciu ,3 serie po 12-14 powtórzeń
4.Przenoszenie ciężaru z za głowy leżąc 2 serie po 10-12 powtórzeń,powoli wracaj z ciężarem.
5.pompki 1 seria do upadku mięśnia

po tym dwa ćwiczenia na biceps po jednej seri i po treningu.

bld
29-09-08, 20:19
Jak bedziesz robil przeciaganie hantla to uwazaj na barki bo to bardzo kontuzyjne cwiczenie. Ja po 2 seriach tego cw mialem kontuzje barku przez 2tyg pomimo tego ze rozgrzewka byla ok.

.Smile
29-09-08, 22:18
Sorry, moja pomyłka. Nie bolą mnie łokcie, ale właśnie barki. Tak to jest jak myśle o jednym a pisze o drugim ;f..

k, 007 zrobie tak jak mówisz. Z tym że w dniu kiedy ćwicze klatkę robie także biceps, to mam zrobić tak jak powiedziałeś z tym bickiem ?

bld, sog

007
30-09-08, 16:18
Dokładnie,włóż całą energię i koncentracje na daną partię mięśniową ,w twoim przypadku klatka dół . ćwiczenia na biceps wykonaj też na maksa ale tylko dwie serie jednego ćwiczenia lub dwa ćwiczenia po jednej serii, jeśli czujesz że możesz więcej to nie widze przeciwwskazań.Tylko aby nie za dużo.Przy zdobywaniu masy liczy si e jakość ćwiczeń a nie ilość oraz odpowiednie odżywianie aby nabierać wagę.