PDA

Zobacz pełną wersję : jakie ćwiczenia na mase



power
29-09-08, 14:11
Witam

Już z 5 miesięcy nie bylem na siłowni i właśnie chce zacząć ćwiczyć z tym że głównie na mięśnie ramion i klatę, ponieważ plecy i brzuch mam nie proporcjonalnie rozwinięte do reszty ciała nie będę ich narazie specjalnie ćwiczył. I z tąd moje pytanie jakie ćwiczenia najlepiej wykonywać (na klatę i ramiona) aby uzyskać jak najlepszy przyrost masy?

Nie mam jakiejś specjalnej diety ponieważ po 1 nie mam na to czasu a po 2 kasy, uzupełniam tylko zwykłą domowa dietę ryżem,kaszą,oliwą z oliwek,jajkami,serkiem, gainerem i chyba tyle ;p

pozdrawiam

wil-qu
29-09-08, 14:19
Na klate dobrymi cwiczonkami są:
- wyciskanie sztangi lub sztangielek leżąc (skos lub poziom)
- rozpiętki (skos lub poziom)
- Butterfly lub ściąganie przed siebie linek dwóch wyciągów, jeśli masz sprzęt
- pompki ;)

masz tego troszke teraz tylko odpowiednia ilość, troszke czasu i efekt murowany, jeśli chodzi o klate ;)

co do ramion to wyciskanie sprzed lub zza głowy, unoszenie sztangielek bokiem, bokiem w opadzie, unoszenie sztangi wzdłuż tułowia itp. itd. ;)

power
29-09-08, 14:31
jeszcze jedno wcześniej w serii starałem się robić 10-12 powtórzeń na tym samym ciężarze no i były efekty ale do czasu, dlatego się zastanawiam czy może zmienić metodę ćwiczeń na progresje?

wil-qu
29-09-08, 14:38
jeszcze jedno wcześniej w serii starałem się robić 10-12 powtórzeń na tym samym ciężarze no i były efekty ale do czasu, dlatego się zastanawiam czy może zmienić metodę ćwiczeń na progresje?

metod masz wiele, dlatego możesz kombinować ;) progresja nie jest zła, np. wyciskając na klate zrób np. 5 s 12/10/10/8/6 każde pow. inny ciężar, ja np. zwiększam o 5 kg ;) ja tak robię i nawet mam efekty :) a może rób SPLIT z piorytetem na Klate i ramiona, tak podobnie kolega robił i miał całkiem niezłe efekty :)

niech zawodowcy się też lepiej wypowiedzą.