PDA

Zobacz pełną wersję : !!Barki i kaptury!!



Michaelg
05-10-06, 20:54
Prosze o cwicenia na barki i kaptury ale w warunkach domowych: mam sztange, hantle 2*4kg i ławke.

Emiliooo
05-10-06, 21:11
siema, ogolnie tu znajdziesz wszystko co dotyczy cwiczen i techniki.

http://www.kulturystyka.pl/atlas/


No a jakby co:
Barki
-Wyciskanie sztangi sprzed głowy stojac
-Wyciskanie sztangi zza głowy stojac
-Unoszenie sztangielek bokiem w górę
-Unoszenie sztangielek w opadzie tułowia
-Podciąganie sztangi wzdłuż tułowia
-Podciąganie sztangielek wzdłuż tułowia
-Unoszenie ramion w przód ze sztangą
-Unoszenie ramion w przód ze sztangielkami
-Unoszenie ramion ze sztangielkami w leżeniu

Kaptury
-Wznosy barków "Sztrugsy"

pozdr.

Michaelg
05-10-06, 21:16
DZieki bardzo masz "pomógł" :P

mapet
06-10-06, 08:53
-Wyciskanie sztangi sprzed głowy stojac
-Wyciskanie sztangi zza głowy stojac

A dlaczego stojąc?
W ten sposób się strasznie obciąża kręgosłup. Ja zawsze robie te ćwiczenia siedząc. Najlepiej na ławce z oparciem.

pey
06-10-06, 09:36
te ćwiczenia na stojąco tez są potrzebne, ale ni ewykonuje się ich zbyt często. Napewno potrzebny jest pas i nieduże obciążenie

Emiliooo
06-10-06, 12:20
A dlaczego stojąc?
Stojac bo gosciu chciał w warunkach domowych wiec jedyna opcja własnie w ten sposob.


W ten sposób się strasznie obciąża kręgosłup

zgadza sie obciąża kregosłup, ale ja cwicze na stojaco bo własnie tak mi dobrze wchodzi, no i używam dośc dużych ciężarow jak dla mnie, robie dośc długą rozgrzewkę przed wyciskaniem.czasami zmieniem na wyciskanie zza głowy siedzac, własnie te 2 cwiczenia sa u mnie niezmienne na barki.

a co do dużych ciężarow hmm daję barkom duzo regeneracji bo cwicze je 1 raz w tygodniu no i jade 1 tydzien lekko, 2 tydzien ciężko..pozdr..

mapet
06-10-06, 13:03
Widocznie jeszcze nie miałeś powaznej kontuzji kręgosłupa. Ale jak to sie mówi wszystko przed tobą. :mrgreen:

u.waw.pl
07-10-06, 00:06
Najlepiej na ławce z oparciem.

Oparcie pod kątem 90 stopni.

Kuba121
10-10-06, 14:10
Mozna tez wzmacniac miesnie plecow- szczegolnie dolny odcinek. Mozna unosic tlow w lezeniu na brzuchu lub na niektorych atlasach jest tez stanowisko, gdzie mozna zaklinowac nogi i unosic tlow. Ja jednakze stosuje inne cwiczenie- staje przodem do sciany, opieram sie na niej po czym unosze nogi mniej wiecej do poziomu i chwilke utrzymuje i tak z 20 powtorzen i ze dwie serie. Mozna tez to robic stojac bokiem do sciany. Nogi nalezy unosic, oczywiscie, prostopadle a nie wzdluz sciany kolo ktorej sie stoi. Zaznaczam jednak, ze szczegolnie na poczatku jest to dosc ciezkie cwiczenie.

Czerwony Smok
11-10-06, 17:26
Z bicepsem widzę też masz problemy.

-Na mase barków robisz wyciskanie na siedząco lub na stojąco. Bez tego ćwiczenia nie zrobisz masywnych barków
-szrugsy robisz na kaptury.