PDA

Zobacz pełną wersję : kulturystyka w mlodym wieku



patyson
28-09-08, 22:13
Witam wszystkich !!
Mam 14 lat i chce zacząc cwiczyc ;]
Pomozecie mi ulożyć jakiś plan treningowy??

Waga 60 kg
Wzrost 175 (moze troszke wiecej )

Rickey
28-09-08, 22:16
W tym wieku to możesz sobie robić trening domatora. Jesteś jeszcze za młody na ćwiczenie na siłowni. Ja bym na twoim miejscu na razie odpuścił. Oczywiście jakąś dietę na masę możesz mieć + trening domatora i to powinno na raziewystarczyć...:)
POzdro!!!

patyson
28-09-08, 22:21
Zero silowni ?? P.S juz rok temu robilem aeroby na brzuch ... a6w itp;] aaa interesuje mnie plan na bicepsy ii klatke ;]

pimols
29-09-08, 14:38
se pompki mozesz robic jakies cwiczenia zmacniajace plecy,brzuch, bieganie itp

RockyBalboa
29-09-08, 14:47
niby dlaczego nie moze zaczac z silownia? ja tez mam 14 lat i sie z kolegami zlozylem na atlas, i piwnica az pelna od sprzetu, wyciogi,nie wyciogi.. drazki, sztangi, modlitewniki,
jedynie co to nie rob cwiczen takich jak: martwy ciag, dziendobry, itp, takich ktore nie beda obciorzac kregoslupa, a i nie przesadzaj z ciezarami, i uloz sobie diete i cwicz ;)

Malyheh
29-09-08, 18:07
zgadzam sie z kolegą wyzej. jak sie uwaza z ciezarami i wogule, to mozna. wedlug mnie;D

Rickey
29-09-08, 22:19
No to proste, że każdy w wieku 14 lat jest cwany i mówi, że można spokojnie ćwiczyć. Nic się nie dzieje, nic nie boli to dlaczego nie???
Dziwne by to było jakby w tak młodym wieku objawiały się już nie pożądane skutki przedwczesnego pakowania.
To, że któryś z was zaczął przygodę z kulturystyką w wieku 14lat to nie znaczy, że to była słuszna decyzja i że powinno się utwierdzać w przekonaniu (nikoniecznie słusznym) innych 14 latków.
Ja bym na twoim miejscu odpuścił siłkę i zrobił to, co pisalem w wcześniejszym poście. Jednak to jest Twoja decyzja i jak postanowisz tak zrobisz:)
Pozdro!!

Iso
29-09-08, 22:55
Rób pompki itd. ogólnorozwojowe jakieś ćwiczenia, brzuch, ale poważne treningi odradzam zaczekaj z 2 lata aż rozwiniesz się bardziej. A ci co mówią żebyś ćwiczył to są fajni teraz, zobaczymy potem. Oczywiście z dobra technika itd. może się nic nie stać jednemu a drugiemu to nie wyjdzie na zdrowie.

Malyheh
30-09-08, 15:18
dokladnie jak wyzej, ale moze zaczac jezeli jest tego swiadomy.

Pietrek13
01-10-08, 18:24
no to moze inaczej nie masz instruktora a watpie zebys techniki sie nauczyl z filmikow nawet po niedlugim czasie mozesz miec problem ze stawami i jeszcze to ze zablokujesz u siebie wzrost

respective
01-10-08, 19:07
14 lat to za mało na siłownie!!!
cwicz w domu robiac pompki, podciaganie na drazku. ostatecznie mozesz kupic hantelke i cwiczyc bica 2 razy w tygodniu

Rafauu
01-10-08, 22:16
jezeli nie robisz na duzych ciezarach nie ma sie czego obawiac, chyba ze masz bardzo bardzo slabe kosci takiego skrajnego ekto. ja osobiscie zaczelem w wieku 14 lat (obecnie 3 miechy do 16) i rosne :p (na silke prawdziwa chodze dopiero 2 miechy a wczesniej domowe cwiczenia :P)

respective
02-10-08, 06:30
w domu nie miales okazji wchodzic na martwy ciąg w serii na 140kg ;)
15-16 lat to odpowiedni wiek na zaczecie przygody z silownią, ale trezba uwazac zeby robic cwiczenia, ktore nie obciazają kręgosłupa