PDA

Zobacz pełną wersję : Cwiczenie brzucha. Kilka pytań



kolmen16
22-09-08, 19:33
Czesc!! Mam pytanko wiecie moze jak sie robi odwrotne spiecia?? Najlepiej by bylo zebyscie mi pokazali na obrazkach albo jakis filmik. Jeszcze jedno pytanie: Czy mozna jednego dnia jednoczesnie cwiczy dolne, gorne i boczne miesnie brzucha?? Prosilbym o szybką odpowiedz. Będą sogi za odpowiedzi,ale tylko zgodne z tematem:lol:

przemek_yo
22-09-08, 19:42
tak, cały brzuch na jednym treningu, jak robisz dół to góre mozesz delikatniej, nie rób góry przed dołem :)

Rafauu
22-09-08, 19:45
robisz wszystko w kolejnosci dol skos gora :)

przemek_yo
22-09-08, 19:45
o odwrotnych spięciach słyszałem, mniej wiecej wiem o co chodzi, ale sam nie próbowałęm ;) to jest to dołu brzucha, (mięsne proste) - ale lepsze od tego wydaje mi sie ze beda cwiczenia w zwisie - unoszenia nog

kolmen16
22-09-08, 20:08
no ale dawajcie jak sie robi te odwrotne spiecia bo to dobre cwiczenie podobno a drazka nie mam!!

kolmen16
22-09-08, 20:33
jak nie macie zdjec to napiscie pozycje poczatkowa i koncowa w tym cwiczeniu

ManiekXD
22-09-08, 20:41
Jeśli jest tu mowa o mięśniach brzucha to chciałbym się zapytać od czego to zależy jak niektórzy mają mięśnie na brzuchu prosto a niektórzy krzywo???

slim shady
22-09-08, 21:08
http://www.kulturystyka.pl/atlas/brzuch.asp

Blackphoenix
22-09-08, 21:11
Jeśli jest tu mowa o mięśniach brzucha to chciałbym się zapytać od czego to zależy jak niektórzy mają mięśnie na brzuchu prosto a niektórzy krzywo???

Dobre pytanie ;p myśle że to kwestia indywidualna , po prostu ktoś jest tak zbudowany ze ma krzywo albo prosto ;p

Rafauu
22-09-08, 21:21
genetyka;)

przemek_yo
22-09-08, 21:40
spięcia odwrotne:
na lawce to dobrze robic bo jest sie czego rekami zlapac
lezysz na plecach, unosisz nogi moga byc zgiete delikatnie) i tak z tymi uniesionymi nogami podnosisz biodra
pozycja poczatkowa: lezenia na plecach z nogami uniesionymi
pozycja koncowa, dolna czesc plecow oderwana od ziemi (taka "swieca"), miedzy powtórzeniami nie opuszczasz nog ;)
pewnie sa inne wersje, ale to w szczegolach roznica, ja taka znam

kolmen16
22-09-08, 22:48
No i o to mi przemek_yo chodzilo. Dzieki stary masz u mnie podwojengo soga o ile mozna dac naraz dwa. A i jescze pytanie jak na ziemi robie to czy rece mam miec za glowa czy gdzie?? Dzieki wszystki jutro wam dam te sogi jak obiecalem to dam:smile:

ManiekXD
23-09-08, 15:51
ja myślałem że ma to może jakiś związek z kręgosłupem czy ktoś ma prosty czy ma jakieś skrzywienia

przemek_yo
23-09-08, 17:18
Jak na ławce robisz to możesz za głową sie ławki złapac bo wygodniej, ale jak na podłodze robisz to najlepiej wzdłuż tułowia

Rafauu
23-09-08, 17:54
po obu stronach kosci ogonowej jesli dobrze kojarze to cwiczenie ;<

kolmen16
23-09-08, 21:31
Ok dzieki chlopaki!!!

pan.wiesiu
25-09-08, 14:10
spięcia odwrotne:
na lawce to dobrze robic bo jest sie czego rekami zlapac
lezysz na plecach, unosisz nogi moga byc zgiete delikatnie) i tak z tymi uniesionymi nogami podnosisz biodra
pozycja poczatkowa: lezenia na plecach z nogami uniesionymi
pozycja koncowa, dolna czesc plecow oderwana od ziemi (taka "swieca"), miedzy powtórzeniami nie opuszczasz nog ;)
pewnie sa inne wersje, ale to w szczegolach roznica, ja taka znam

dobre cwiczenie, ale czy jeszcze lepiej nie byloby (inspirujac sie ABS II) robic podnoszenia prostych (do swiecy) nog, a po 2, 3 takich seriach do oporu 2 serie sciagania ramion (tak zeby tylko lopatki odrywac od ziemi) z podniesionymi, ugietymi nogami. wszystko naturalnie zgodnie z zasada: najpierw dolne, pozniej gorne brzucha.

pozdr