PDA

Zobacz pełną wersję : Zmiana systemu cwiczenia



murozik
20-09-08, 22:30
Witam panow, mam nadzieje ze bedzie sie komus chcialo odpowiedziec na mojego posta, jako ze jest to moj pierwszy tutaj.
Otoz cwicze nasilowni juz od jakiegos czasu, przewaznie bez systemow itd, cwiczenia ukladam sobie sam a suplementy to poprostu proteiny i jakies gainery weglowodanowe. Jestem wysoki i szczuply, choc sylwetke i rzezbe mam wg mnie na dosc przyzwoitym poziome.
W chwili obecnej chcialbym calkiem zmienic system cwiczen i przybrac na masie, dosc redykalnie chcialbym rzec. I tu chcialbym prosic o pomoc kogos doswiadczonego, by nakreslil mi mw co i jak. Tyle wiem:
-treningi to chyba nie wiecej niz 3 w tygodniu zgadza sie? (pracuje na zmiany rotacyjne, to jest 3 dni i 3 noce, wiec pewnie chodzilbym o roznych porach)
- same cwiczenia wykonywac ciezkimi ciezarami z malejaca liczba powtorzen w kolejnych seriach i nie wiecej niz 3 serie na cwiczenie tak?
- co do diety to dalej odzywki, ew kreatyna i duuzo bialka, najlepiej kurczaka?
Mam nadzieje ze ktos znajdzie czas i cos napisze, z gory dzieki!

ps chcialem jeszcze spytac, czy to ze pracuje jak pracuje i spie nie regularnie, czesto mniej niz 7h mija sie z celem.

Cielu7
20-09-08, 22:42
Juz cos tam wiesz staraj sie spać przynajmniej te 8 godzin jeśli chcesz mase to zwieksz ilość węgli.Co do cwiczen to 4 serie i powtórzenia rzędu 12-10-8-6 zwiekszając cieżar a przykładowe plany masz w podwieszonym temacie pozdrawiam :)

murozik
20-09-08, 22:48
Dzieki za odpowiedz.
Zakladajac ze powiedze sobie na 3 dni w tygodniu - klata-bic, plecy-tric, barki z nogami - i dodatkowo na kazdym treningu na koniec troche brzucha i przedramienia to ile mam cwiczen na partie robic? Myslalem tak z 3x4 serie jak napisales, i cwiczenia ciezarami wolnymi, bez wygibasow.
I jeszcze dwa pytanka:
Do tej pory tez robilem sobie troche aerobow, jakies wiosla czy bieganie - zrezygnowac teraz?
Przy zwiekszeniu ciezarow zaopatrzyc sie cos typu glukozamina?

kulfon
20-09-08, 23:27
ćwiczyć można 4 dni na lajcie ilość dni jest kwestą regeneracji i stażu ty możesz 4, trening na masę sobie ułóż i daj do oceny albo weź któryś z naszego forum, bierzesz odżywki ale chyba masz kompletną dietę jeśli nie to też ją ułóż odżywki się bierze po 6miesiącach zakładam że masz taki staż.

-3serie? można mniej można więcej 3 są optymalne
-powiedziałbym że możesz sobie pykać aerobik