PDA

Zobacz pełną wersję : trening Silowy



PrzemekRGW
19-09-08, 21:03
Witam. Mam 183 wzrostu, 95 kg wagi. Chce cwiczyc nie na sylwetke a na SILE!!! I mam pytanie:
1. Jaki plan treningowy bedie najlepszy???
2. Jakie odzywki brac zeby sybko bylo widac efekty???

Pozdrawiam.

grzela
19-09-08, 22:25
szybko to się biega na 100m , kulturystyka to taki sport w którym liczy sie wytrwałość.

nie wiem jaki masz staż ale jeśli to twój pierwszy kontakt z siłownią to zacznij od ogólnorozwojówki, następnie poćwicz jakimś planem na mase (musisz miec jakies podstawy do tego aby zbudować siłę, przy okazji poznasz swoje możliwości, wyrobisz technikę jest to ważne bo w treningu na silę używasz dużych ciężarów ( zazwyczaj od 65% nawet do 105% ciężaru maksymalnego)

podstawy treningu na siłę ( oczywiście można te zasady lekko korygować)

- trening danej grupy miesniowej raz w tygodniu
- trening duzymi ciezarami z mala zas iloscia powtorzen od 8 nawet do 1
- przerwy miedzy seriami okolo 3 minuty
- ilosc serii duzych parti 8-12 a malych 6-8
- trening glownie na wolnych ciezarach (sztanga sztangielki itp)

Kilu
20-09-08, 12:47
Dokładnie jak wyżej
jeśli chcesz ćwiczyć na siłę to najpierw musisz wyrobić sobie jakiekolwiek mięśnie przez około 2-4miechy

odżywki możesz brać ale na starcie nic ci nie dadzą, dopiero za 6miechów można pomyśleć o nich

PrzemekRGW
20-09-08, 13:45
Mase to mi sie wydaje ze amam :P I to nawet za duzo masy, poniewaz mam maly brzuszek. A kreatyna z carbo pomoze mi w czyms??? Nigdy nie cwiczylem na silowni. TYlko sporadycznie "uzywalem laweczki". Aktualnie wyciagam 81 kg. Planuje dojsc do 130 kg. Prosze o przykladowy plan cwiczen.

Kilu
20-09-08, 13:50
Plan na mase - to masa mięśniowa nie tłuszczowa :P
Po co kreta, wieź mete to chociaż coś daje :)

Tu odpowiedz na twoje pytanie
http://www.e-kulturystyka.info/showthread.php?t=6633
http://www.e-kulturystyka.info/showthread.php?t=11793

Reflex88
20-09-08, 13:54
i pewni chcesz to 130 po miesiącu wyciskać... :) musisz przygotować mięśnie i stawy do większego obciążenia a także nauczyc się poprawnie wykonywac ćwiczenia, potem zbudowac treoche tkanki mięśniowej, trening na mase też doda ci siły, po jakims czasie mieszaj np 4 tygodnie masa, 4 tygpdmnie siła, następnie zastosował bym konkretny cykl na sile ... takie jest moje zdanie, "...nie ma dróg na skróty...nic nie przychodzi odrazu, nie otworzysz drzwi póki nie otworzysz zasów..." :) pozdro, powodzenia

PrzemekRGW
20-09-08, 13:56
i pewni chcesz to 130 po miesiącu wyciskać... :) musisz przygotować mięśnie i stawy do większego obciążenia a także nauczyc się poprawnie wykonywac ćwiczenia, potem zbudowac treoche tkanki mięśniowej, trening na mase też doda ci siły, po jakims czasie mieszaj np 4 tygodnie masa, 4 tygpdmnie siła, następnie zastosował bym konkretny cykl na sile ... takie jest moje zdanie, "...nie ma dróg na skróty...nic nie przychodzi odrazu, nie otworzysz drzwi póki nie otworzysz zasów..." :) pozdro, powodzenia


Nie chce po miesiacu tylko !!!! Planuje dohjsc do tego poziomu w odpowiednim czasie. Tak bym sie nie pytal was jak to zrobic

Reflex88
20-09-08, 14:04
taki trening twardy, pod kątem trójbojowym zaleca się po 2 latach treningu... taki "na siłe" po 4-5 serii do 6 powtórzeń 1 partia, raz w tygodniu po 2 miesiącach treningu, ale siła tak jak i mięśnie nie będzie ci rosła cały czas jak i mięśnie, według mnie tak jest najlepiej, kilka tygodni ogólnorozwojówka, 2 miechy masa, i potem można naprzemian mase i siłe ładować... ja sam zaczynam niedługo dłóższy cykl w celu podniesienia siły według planu znalezionego na necie, sie zobaczy co z tego wyniknie... :)