PDA

Zobacz pełną wersję : Napój energetyczny



MariuszW18
19-09-08, 18:05
Witam,dotychczas na tym forum nie znalazłem cech oraz własciwosci popularnych energetykow ,moze ktos kto sie zna na nich w najblizszym czasie zamiescilby jakis artykul o nich?pozdro

12uxerbq34
19-09-08, 18:47
tu nie trzeba analiz na 100ml 400mg tauryny i ok 32mg kofeiny < jak dobrze pamietam>
Wlasciwosci > pobudzajace :) energetyzujace :)

grzela
19-09-08, 19:19
ja tam nie toleruje napoi które zawierają kofeinę, bardziej odpowiadają mi napoje izotoniczne ( tez energetyczne). poza tym badania wykazały ( chyba widziałem to na tvn'ie- ale nie jestem pewien) ze producenci znanych napoi energetyzujących zawyżają deklarowana zawartość głównie kofeiny i tauryny, lepiej jebnąć kawę.


a co do napoi energetycznych to warto przyjrzeć się np vitargo ( cenowo drogie)

Vitargo&#174;/Activator jest opatentowanym węglowodanem, którego unikalne właściwości powodują efektywne utrzymywanie i uzupełnianie poziomu cukru we krwi w organiźmie sportowca. Węglowodan Vitargo jest cukrem złożonym o wysokiej masie cząsteczkowej, który budową przypomina glikogen.
Vitargo&#174; ma niską osmolalność i jest napojem ultrahiptonicznym co oznacza, że bardzo szybko następuje trawienie i dostarczanie organizmowi energii.
Kliniczne badania w Karolińskim Instytucie w Sztokholmie udowodniły, że Vitargo&#174; uzupełnia i gromadzi glikogen 70% efektywniej i szybciej niż znane i używane przez sportowców węglowodany (dekstroza i maltodekstryna).
Vitargo&#174;/Activator zawiera sole mineralne potasu, wapnia i magnezu, które zapobiegają powstawaniu skurczów mięśni.

MariuszW18
16-10-08, 19:38
A jakie weglowodany zawiera taki napoj?proste czy zlozone?

Rynju
16-10-08, 23:22
po co sie bawic w takie napoje. Kupta tauryne lub kawe wypijcie. bez dodatkowej chemii. A weglowodany zastapcie czyms do zjedzenia