PDA

Zobacz pełną wersję : herbata a kreatyna.



juraski
18-09-08, 09:45
Ostatnio usłyszalem taki mit ze jak się przyjmuje kreatyne to nie wolno pić herbaty bo wypłukuje z organizmu. Osobiście nie chce mi się w to wierzyć no bo co znowu takiego jest w zwykłej herbacie? Myśle że to głupota ale co wy o tym sądzicie i czy ktos jeszcze coś podobnego słyszał?

sts
18-09-08, 10:37
ja tam nie raz piłem z herbatą :p

grzela
18-09-08, 10:41
głupota, ale jak masz jakieś obawy to nie pij:)

skajłoker
18-09-08, 12:06
dobrze powiedziales ze to mit..

Rickey
18-09-08, 12:34
No było coś takiego. A to przez to, że cherbata zawiera jakieś tam małe ilości kofeiny i własnie niektórzy się tym baniują, bo kofeina niby wypłukuje z organizmu krete. Podczas cyklu piłem cherbatę i jakoś nie zauważylem, by były gorsze efekty. No ale jeśli chodzi o kawę to w to trochę wierzę i podczas cyklu nie pije w ogóle kawy. :)
Pozdro!!

juraski
18-09-08, 13:29
Nie no kawki to nie pijam ( mimo tego że miesiąc temu byłem u lekarza i miałem ciśnienie 95/65 - jak to określił stan jak u osoby przed zawałem) ale od kiedy zacząłem ćwiczyć ciśnienie podskoczyło.
A i nie popijam herbatą tylko mineralką lub sokiem winogronowym ( a herbatke po prostu czasem do posiłku wypije)
dzięki za wypowiedzi

12uxerbq34
18-09-08, 13:36
herbata sie pisze :P
smialo mozesz ja pic , najlepiej nie slodzona wiadomo zeby ograniczyc cukry proste:)

Rickey
18-09-08, 18:41
Sorry 12uxerbq34, ale mam nadzieję, że zczaiłeś o co chodzi i zbytnio się nie spociłeś przy tym :P
Pozdro!!!

grzela
18-09-08, 18:50
połączenie kofeina+ kreatyna jest stosowane niemal we wszystkich suplementach przedtreningowych

Rickey
18-09-08, 18:54
To dlaczego krązy taki mit, żeby podczas cyklu na krecie nie pić np. kawy????
Pozdro!!

ciaastek91
18-09-08, 19:05
dlaczego krazy nie jest raczej istotne, ale sam powiedziales, ze jest to mit i tego sie trzymajmy.

grzela
18-09-08, 19:08
wydaje mi się ze z niewiedzy.

ja na przykład słyszałem ze podczas cyklu na kreatynie nie wolno trzepać wacka gdyż ubytek testosteronu powoduje gorsza wchłanialność krety :)

tom
18-09-08, 22:45
hahahaha grzela masz sogacza...:)


herbata zawiera tak samo jak i kawa kofeinę - troszke inaczej sie nazywa poniewaz nazwa zalezy od pochodzenia "teina" ale to nie wazne związek jest identyczny...dlatego może ktoś sobie wymyslił taką własną teorię, a z kawą to wzięło się z tego że ludzie zaczęli wsypywać kreatynę do porannej/przedtreningowej kawy i naukowcy postanowili to zbadac a badania jak badania wychodziły sprzeczne, jednak uznano że sama kofeina zawarta w kawie nie wpływa negatywnie na działanie kreatyny a jakiś inny tajemniczy składnik owej kawy... dalej jeszcze nie mialem czasu wglebic sie w temat...
ogolonie przyjeta zasada jest taka żeby nie sypać kreatyny bezpośrednio do kawy i bedzie si:)

Rickey
19-09-08, 18:22
Dzięki Tom za pojaśnienie...:) sogacz poleciał:D
Pozdro!!!