PDA

Zobacz pełną wersję : Trening na rzeźbe poczatkujący



lCs
17-09-08, 20:13
Na początek chciałem się przywitać ze wszystkimi. Z kulturystyka nie miałem jak do tej pory do czynienia dlatego pisze ten temat z myślą że pomożecie mi :). Mam 179cm wzrostu waga 60kg. Chciałem przytyć do 70kg i wyrzeźbić swoje ciało. nie chciałbym się za bardzo rozrosnąć w barkach . Zależy mi raczej na sylwetce modela. Jednak jak już wcześniej wspominałem nigdy nie miałem styczności z siłownia i nie wiem co i jak. Mój dostępny sprzęt to ławeczka . GRYF PROSTY 35cm , gryf mocno łamany 120cm, GRYF DŁUGI PROSTY 180cm i obciążenia o masie łącznej masie 100kg. Nie wiem ile mam ćwiczyć i z jakim obciążeniem. Mam jeszcze jedno pytanie co jeszcze było by mi niezbedne do cwiczen (jaki sprzet)? Pozdrawiam lcs

Malyheh
18-09-08, 09:45
sprzet niezbedny to oczuwiscie laweczka;) musisz na początek zrobic ogolnorozwojowke. mysle ze 2 miesiace wustarczą, pozniej oblicz zapotrzebowanie, uloz diete i znajdz fajny trening na mase. jak przytyjesz te 10 kg, zrob diete na rzezbe i trening i cwicz do uzyskania pożądanego efektu:) mam nadzieje ze pomogłem;D

lCs
18-09-08, 14:28
A jak powinna wyglądać ogólnorozwojówka?:)

przemek_yo
18-09-08, 15:07
2 razy w tydodniu, delikatnie kazda partia miesni ;) na tym sprzecie to np wyciskanie na plaskiej 2 serie 12-15
francuskie 2s 12-15
podciaganie sztangi do brody 2 serie 12-15 (to łamanym można robic tez, jak ci sie podoba)
uginaie ramion ze sztnga stojąc 2 serie 12-15
przysiady i wspięcia na nogi
skłony tułowia 2 serie na maxa
jeszcze drązek sobie zrob i tak 2 serie max
wiadomo, dobra rozgrzewka przed tym wszystkim

mrozikhg
18-09-08, 15:40
czeka cie dluga droga. domyslam sie ze planujesz dobrze wygladac dobrze na nastepne wakacje.;> tak jak pisali poprzednicy, ogolnorozwojowka, masowka i rzezbic. mowie ci juz teraz ze predzej czy pozniej bediesz chcial siegnac po odzywki. nie rob tego mimo wszystko. mowie bo sam popelnilem taki blad bo troszke za wszesnie wzialem.pozdro

lCs
18-09-08, 15:52
Mam jeszcze jedno pytanie . Czy ćwicząc samą rzeźbę masa się zwiększy? Pytam bo na prawde nie chciałbym zeby moja masa zwiększyła się więcej niż 70kg :)

przemek_yo
18-09-08, 17:11
staaaary, to nie takie hop siup jest ;p zacznij, zobaczymy czy tak szybko bedziesz rosl ;) kazdy by chcial 90kg wazyc po 3 miesiacach cwiczen ;p

lCs
18-09-08, 17:41
Ja właśnie nie chciałbym tak miec :P zalezy mi na rzeźbie a nie na masie i jakiś ogromnych gabarytach :)

przemek_yo
18-09-08, 17:47
nie przetłumaczy sie ;p od du..u strony chcesz zaczac ;p tez zalezy od predyspozycji, moze byc i tak ze pozadnie ogolnorozwojowy bedziesz robic i jak masz predyspozycje dobre to CI jakies zarysy powychodza, ja tak mialem :) ale kazdy Ci powie ze trzeba po kolei ;)
biegaj

grzela
18-09-08, 18:07
miałem ci cos doradzić ale to forum dla kulturystów a nie dla modeli;), może zajrzyj na jakieś forum chip & dales'ów (nie wiem czy dobrze napisałem) :)

A tak na powaznie to ułóz dobra diete -bez niej nie przytyjesz te 10kg, a co do treningu to trenuj treningiem ogólnorozwojowym jeżeli po ok 8 tygodniach nie przytyjesz lub przytujesz minimalnie to zmień dietę i wprowadż trening na mase, jeżeli osiągniesz te 70 kg to przejdż na trening FBW (co to jest znajdziesz w wyszukiwarce) 2-3 razy wtygodniu.

Browney
19-09-08, 00:54
witam ;) ogolnie to mialem tak samo jak ty tez mi jest potrzeban tak sylwetka tzn to co pisales , i caly czas myslalem ze bez diety dam rade ale niee !! , zeby przytyc trzeba miec diete i tak jest prawda. a co do rzezbienai tez mam niejedna prace w modelingu i wiem o co ci chodzi ale do tego by dobrze byc zarysowanym i wyrzezbionym potrzeban jest rowniez dieta na rzezbe i cwiczenia tak jak pisali koledzy .. trzeba biegac cwiczyc trzymac sie diety i rezultaty napewno jakies beda. pozdrawiam ;) i zycze powodzenia