PDA

Zobacz pełną wersję : na mase ...



marianooo99
15-09-08, 18:39
ćwicze od miesiaca , wzrost 185, waga 74, narazie ogolno rozwojowka , ale juz za niedlugi czas przejde do cwiczenia partiami (okolo 1 miesiac moze 2 ) moim celem jest masa, wiem ze narazie jest za wczesnie na branie jakis supli ale chcialbym sie powoli zorientowac co i jak powinienem brac na poczatku, o Diecie wiem i staram sie jak to jest tytlko mozliwe odpowiednio sie odzywiac.
na poczatku tez nie chcialbym wydawac jakichs gory pieniedzy na suple, moze pozniej :)

Co byscie mi polecili , jakich porcjach i kiedy je brac ...

z Gory wielkie dzieki :)

Pietrek13
15-09-08, 18:45
zbieraj kase a za pol roku napisz :) heh przynajmniej mi tak kaza pol roku treningu zeby o czymkolwiek myslec

slim shady
15-09-08, 19:13
białko/gainer zalezy od brakow w Twojej diecie

marianooo99
15-09-08, 19:53
aha,, za bardzo to nie jestem w stanie obliczyc czego mi brakuje , brak czasu (szkola) na jakies scisle diety....

Pietrek13
15-09-08, 19:55
heh no to sie nie wczuwaj jedz duzo i czesto :P

269741
16-09-08, 20:47
ja od początku swoich ćwiczeń jadę na koksie
na początek 2 miesiące białka potem 3 miesiące gainer
a teraz kreatyna ;P

grzela
16-09-08, 20:54
na pierwszy cykl to kreatyne monohydrat ( najlepiej universala)

5g rano nad czo
5g zaraz po siłowni

marianooo99
17-09-08, 08:50
czytalem ze kreatyna nie jest najlepsza na poczatek.

A jakie bailko ?? jaki Gainerek ?

vlk
17-09-08, 09:48
Pietrek13 dal ci juz najlepsza odpowiedz

ucz sie cwiczyc. poczytaj o diecie i uloz jakas a pozniej jej przesztrzegaj

radze tez zainteresowac sie dzialem trening.


suple to dodatek dla kogos kto ma juz jakies pojecie

grzela
17-09-08, 09:58
wiem ze narazie jest za wczesnie na branie jakis supli ale chcialbym sie powoli zorientowac co i jak powinienem brac na poczatku,

nie zrozumieliśmy się, sam napisałeś ,że narazie za wcześnie na branie supli na cykl i masz rację, poleciłem ci kreatyne bo napisałeś ,że chcesz się zorientować co wziąć na pierwszy cykl.

na gainerach i odżywkach białkowych cykli sie nie robi ( cykl- oznacz branie czegoś przez pewien okres czasu a gainery i białko mozesz brac przez cały czas zależnie od braków w diecie),reasumujac jesli masz braki w diecie mozesz uzupełniac je gainerami i odżywkami białkowymi, mozesz je stosować w dowolnej chwili swojej "kariery kulturysty" ( to jest tylko jedzenie w proszku)

marianooo99
17-09-08, 14:27
a czy dobrym polaczeniem byloby : gainer 1 + carbo ( carbo tylko po treningach, gainer codziennie)??

Punisher
17-09-08, 14:54
Nie.
Zbyt dużo węglowodanów. Po treningu bierz Gainer1.

grzela
17-09-08, 16:39
Nie.
Zbyt dużo węglowodanów. Po treningu bierz Gainer1.


co wy tu pierdzielicie,ani jeden ani drugi nie ma pojęcia o diecie i suplementacji.


gainerami tylko uzupełniamy niedobory w diecie podkreślam już po raz setny uzupełniamy, czyli bierzemy tyle aby zaspokoić dzienne zapotrzebowanie energetyczne.

Także jesli bedziemy stosować sie do tej zasady to nigdy nie będzie "za dużo węglowodanów"

po treningu lepiej wziąc carbo- posiada weglowodany szybko przyswajalne zazwyczaj maltodekstryny.


wartości odżywcze pochodzące ze suplementów nie powinny przekroczyć 30% ogólnego zapotrzebowania energetycznego, innymi słowy nie mozesz cały dzień jechać na gainerze. jestes młody jak dorośniesz zrozumiesz ze bez dobrej diety i tak gówno osiagniesz

marianooo99
17-09-08, 17:33
wiem ze bez diedy za duzo nie osiagne, tylko powiedz mi jak to mam robic sie uczac ????????????? staram sie jesc to co powinienem i jesc tego duzo, ale idealnej diety nei zachowam bo nie jestem w stanie, a gainer wiem ze to dodatek, jednak wole sobie go kupic i brac niz nie mialbym nic brac i miec jeszcze wieksze braki w diecie... Tyle co do mojej diety...

jesli nie bedzie efektow odstawie/zmienie.

przeciez od sprobowanie nic sie nie stanie!

grzela
17-09-08, 17:42
szkoła to wymówka, większość z nas chodzi do szkoły lub pracy i jakoś dają rade. mozesz przecież kupic jakies pojemniki i ładować do nich jedzenie ( np sałatkę z piersi indyka z ryżem) jesli uwazasz że taki sposób to obciach to nie zajmuj sie tym sportem. jak bedziesz miał braki w diecie i bedziesz trenował na siłowni to organizm bedzie zmuszony wykorzystywac zapasy. po pewnum czasie twoje zapasy energetyczne sie wyczerpia i i trening przyniesie wiecej szkody niz porzytku. ale przecież od spróbowania nic sie nie stanie:)

269741
17-09-08, 19:33
ehhh grzela ja tez nie rozumie takich ludzi którzy chcą ćwiczyć i się tego wstydzą

marianooo99
17-09-08, 20:22
a kto mowi o wstydzie... ale ciekawe czy w te 10 minut sie najesz to raz. po drugie kto lubi jesc zimne posilki, po trzecie nie ma to jak jesc przy stole a nie gdzies na kolanach , albo na kucka, po obfitym jedzieniu nie kazdy lubi zaraz zapie*** , lepiej bylo by chwile jeszcze polezec i duzo innych czynnikow mowi jak dla mnie ze nie warto takie rzeczy do szkoly nosic. Oczywiscie zjem cos jak chodze do szkoly ale bez przesady z jakimis wymyslnymi daniam. Zostal mi ostatnio rok szkoly wiec chce tylko go przepekac cwiczac ale chcialbym widziec jako takie efekty , nie spodziewam sie cudow. Pozniej napewno jakas dieta , ( i fundusze beda lepsze - praca ), ale nie chce zeby ten rok byl tylko cwiczeniem bez sensu wiec sie tez pytam. Jezeli nie znacie odp na moje wczesniejsze pytanie to dajcie sobie spokoj z wywodami typu wsydzi sie , albo gowno osiagnie....

pozdro

Pietrek13
17-09-08, 20:59
ale nikt nie powiedzial ze to akurat ty sie wstydzisz i ze gowno osiagniesz bo jak sie przylozysz i poczytasz o dietach to mozesz w ten rok zdzialac bardzo duzo

Punisher
17-09-08, 22:11
grzela widocznie nie wiesz jaki jest skład gainerów.
Po to ma gainera, by uzupełniać braki w diecie po treningu.
Nie potrzebne jest carbo w takim wypadku.

grzela
18-09-08, 11:03
punisher-piszesz ogólnikowo i mijasz się z prawdą

Po treningu bezpośrednio stosujemy węglowodany proste - dekstroza/glukoza odżywki typu carbo w celu uzupełnienia glikogenu , kreatynę , taurynę witaminy A+E (antyoksydanty) Po pewnym czasie 15-20 min (odstęp od kreatyny/czas na oczyszczenie) stosujemy antykataboliki- białko o wysokiej przyswajalności biologicznej , aminokwasy rozgałęzione (BCAA) , glutaminę itp... Nie musimy specjalnie śpieszyć się z dostarczeniem dużej ilości białka po treningu z uwagi na fakt ,że katabolizm w wyniku którego dochodzi do treningu istotnie różni się od tego spowodowanego brakiem substancji odżywczych - głodzeniem. Krótki katabolizm potreningowy służy usuwaniu zanieczyszczeń z mięśni (kwasu mlekowego , szkodliwych produktów metabolizmu) - jest integralną częścią całego późniejszego procesu anabolicznego.

Punisher
18-09-08, 14:00
Gainer jest bardziej wartościowy niż zwykłe carbo. I nie wiem o co ty się martwisz, jeżeli białko będzie potrzebne to zostanie wchłonięte, przecież białko nie wyparuje ani nie zamieni się w kreatyninę, więc skończ już z tymi swoimi racjami. Wiadomo, że po treningu stosuje się białko wolnowchłanialne, które jest dlatego zawarte w gainerach, by stale uwalniać aminokwasy do krwioobiegu. Robisz jakieś dziwne tabele przystankowe w żołądku.

grzela
18-09-08, 15:37
nie jest konieczne stosowanie białek wolnowchłanialnych w ciagu dnia gdyż przy dobrze zbilansowanej diecie dostarczamy białka systematycznie (dlatego posiłki co 2-3 godziny).białka wonowchłanialne stosujemy na noc z wiadomych wzgledów.

sprawdz ile procent gainerów zawiera białka wolnowchłanialne (np białka jaj czy kazeina) i jaka jest ich cena.
większść gainerów zawiera wpc (ale najczęściej mix wpc i białka pszenicy) a to nie są białka wolnowchłanialne.

radze poczytaj trochę

edi69
18-09-08, 17:19
Zgadzam się z kolegą,bezpośrednio po treningu większy pożytek przyniosą węgle łatwo wchłanialne.Co do białek też racja(po to częste posiłki aby dostarczać zastrzyki białka i nie potrzebne tu białko wolnowchłanialne,bo do następnego posiłku organizm go nie przyswoi)

Punisher
18-09-08, 20:22
Kto ma dobrze zbilansowaną dietę nie potrzebuje gainera - widzisz jak wchodzisz w skrajności?

Myślałem, że koncentreat białek serwatkowych to białko wolnowchłanialne.

edi69
18-09-08, 21:27
Wtrącę się.Koncentraty białka serwatki są wolnowchłanialne,
lecz izolaty białka serwatki z dużą wartością vb są natomiast szybkowchłanialne i bardziej użyteczne w okresie okołotreningowym.
Wszystkie można szamać,ale dobra micha najważniejsza.

edi69
18-09-08, 22:00
Jednym co dobre w tej chwili w odżywkach białkowych to cena.Z roku na rok maleje w stosunku do żywności(dlatego tak wielu po nie chyba sięga).wystarczy wziąć kalkulator i porównać chociażby cęny do białego sera w/g zawartości białka.Tu plus dla odżywek.