PDA

Zobacz pełną wersję : Kilka pytań technicznych...



PROZAC
08-09-08, 13:21
1) Mam już staż prawie dwa lata ale od pewnego czasu (dość długo) widziałem mizerne efekty. Przeczytałem niedawno o superserii z progresją obciążenia (12-10-8-6) i wprowadziłem to do wszystkich ćwiczeń na wszystkie grupy mięśni. Po pierwszych treningach od razu zauważyłem dużo większą pompę i większe zmęczenie. I teraz tak: czy jest to efekt dostarczenia innych bodźców do mięśi wynikłych zmianą treningu czy superserie są aż tak dobre?

Zostawić sobie taki plan treningowy czy niektóre grupy mięśni (nogi, bic) powinny być trenowane w systemie (4x10 np. bic na modlitewniku czy prasa do nóg)?

2) Jestem typem ekto i staram się nie przećwiczać. Robie po 4 serie na ćwiczenie. I teraz takie pytanie: jak lepiej ćwiczyć bic? Np. w pon robie klatke+bic =>
Wyciskanie na ławce płaskiej (12-10-8-6)
Na skośnej hantelkami (12-10-8-6)
Rozpiętki (12-10-8-6)

No i teraz co z bicem? Mam do dyspozycji hantelki, gryf łamany i modlitewnik. Ćwiczyć na stojąco 4 serie a potem na modlitewniku 4 serie czy to będzie za dużo (8 serii na bic) i ćwiczyć w jednym tygodniu na stojąco w następnym na modlitwniku w kolejnym hantelkami chwytem młotkowym itd. ?

Z góry dzięki za sugestie :)

PROZAC
08-09-08, 13:32
Sory że dodaje... czytałem też że ektomorficy nie powinni ćwiczyć brzucha. Prawda li to?

MhL
08-09-08, 17:15
Ektomorficy powinni wszystko cwiczyc.

Co do superserii, zalezy jak podchodzisz do trenigu. Ogolnie rzecz biorac superserie daja niezly wycisk. Dobrze rozplanowane sa dobtym bodzcem rozwojowym dla miesni. Uwazaj jednak bo mozesz sie przetrenowac.