PDA

Zobacz pełną wersję : Cykl na mase. Co polecilibyście?



TazeR
05-09-08, 22:13
Witam. Więc może zacznę o opisania siebie.

Wiek:16
Waga:64
Wzrost:171
Staż:7 tygodni (Cykl ogólnorozwojowy)

Szczegółowych obmiarów nie robiłem...;p zrobie przed cyklem ale z tego co wiem to łapa 32cm :D Rekord w wyciskaniu na płaskiej 60kg :D

Dieta jest.

Jak zdążyliście się już pewnie zorientować ma to być mój pierwszy cykl na masę i tutaj moje pytania. Co polecilibyście z Białka, Carbo, Glutaminy i kreatyny? Planuje przeznaczyć max 300zł na ten cykl. Białko i Carbo dla uzupełnienia diety oczywiście.

To zaproponował mi użytkownik 007 (kolega z forum):

·Megabol Total Creatine 500g
·Olimp Sojavit 85
·Olimp Whey Pro Matrix
·Trec Nutrition Peptide Glutamine Power.

I jeszcze carbo tylko własnie nie wiem jakie Ryniu polecil firmy biogenix Carbx

Co o tym sądzicie? Oczywiście Matrix i Sojavit najmniejsze opakowania bo z białkiem w diecie nie mam problemu gorzej z weglami ale zawsze sie przyda :) Wiec w 300 powinienem sięzmieścić chyba...

Macie jakieś lepsze propozycje? Chętnie bym ich wysłuchał. Sogi za mądre podpowiedzi a jeżeli ma ktoś pisać bzdury niech idzie pospamowac do HydeParku:D

Cielu7
06-09-08, 09:56
sojovit sobie odpuść jeśli nie ma kłopotu z białkiem a z weglami radze zakupic gaina np mass xxl i nie bawic se w inne suple a co do kretki to tez wałowa i masz jeszcze za mały staż glutamine możesz zakupic

666
06-09-08, 10:47
Cielu zalosny jestes naprawde, gainer=jedzenie w proszku, ryz+tarow i gainer zbedny.

glute wiesz po co w ogole sie je? skoro radzisz ja osobie ze stazem chyba takim samym jak twoim. (glute z 7tyg stazem smiech na sali)

TazeR
06-09-08, 12:58
Cielu czyli radzilbys zakupic mass xxl i do tego glute jakas? a co z Bialkiem Matrix olimpu? tez kupic? Ja kretke chetnie bym bral wiem ze za wczesnie wiec nie lepiej kupic jakas slaba ;) ?? Chiclabym zrobic z 5kg na tym cyklu jest to mozliwe przy dobrej diecie i treningu?
+
Przemyślałem jeszcze jedną sprawe. I serce tez mi podpowiada ze na kretke chyba za wczesnie :D A wiem ze pazdzierniku jade na praktyki do Niemiec. Wybralem sie do technikum budowlanego i nie wiem kiedy dokladnie bym jechal wiec cykl zaczalbym powiedzmy od 15 września i trwalby on do konca mojego wyjazdu (około 5-6 tygodni) po powrocie (nie wiem ile tam bede, ale nie długo) zrobilbym juz troche mocniejszy cykl na mase z jakas silniejsza kretka. Nie byłoby lepsze takie rozwiązanie? Teraz cykl zrobic na diecie z gainerem i bialkiem dla uzupelnienia i glutamina jakas dobra? Cielu napisz co o tym myślisz.

Cielu7
06-09-08, 13:19
No kretki ci nie polecam ale własnie gainer jak chcesz wegle sie przyda a białko jak mowisz ze dostarczasz go z posiłku to juz nie musisz go pchac ale wiesz to zalezy od dietki.5 kg mowisz jak sie przyłozysz to na samej diecie te 5 zrobisz :D

HuGsoN
06-09-08, 14:40
Cielu dobrze Ci radzi, ta kreta która wymieniłeś lipa, kup universala mono, jeżeli się zdecydujesz.

TazeR
06-09-08, 15:09
1kg MAtrixa by sie zawsze przydal :) A co zaraz po treningu brac lepiej? tylko mass xxl i za 30 min pelnowartosciowy posilek jakis?

mrozikhg
06-09-08, 23:05
po treningu mozesz jakies carbo, gluta no i gainera tez mozna jak najbardziej:) a 5 kg to spokojnie zrobisz:D ja moj pierwszy cykl robilem na krecie to wlasnie na samej krecie zrobilem 5kg :)

TazeR
07-09-08, 12:37
No dobra więc zdecydowałem:) Cykl robie na mass xxl, Glutaminie i Carbo. Bez Kretki :)

Tylko teraz tak: Jakie kupic Carbo? Wiem ze kupuje juz mass xxl gdzie sa wegle ale bialka w diecie mam 1,9g na 1kg masy ciala wiec i tak sporo a wegli mam stanowczo za mało... więc:

Carbo:Jakie carbo kupic? chcialbym brac 1 raz dziennie (w szkole)

mass xxl 3 razy dziennie 2-3 godziny po sniadaniu(w szkole), 1,5h przed treningiem (i tutaj sie pojawia moje kolejne pytanie. Czy jezeli jem obiad po powrocie ze szkoly 100g ryzu i 150g piersi z kuraka to czy jest sens dodawania jeszcze do tego posilku przedtreningowego 50g gainera? Jezeli tak to napiszcie.) i zaraz po treningu to bedzie 3 raz. W dnt. tez 3 razy dziennie miedzy posilkami. Po sniadaniu bede bral 50g przed treningiem 50g i po treningu 70g.

Glutamina: Tutaj tez doradźcie mi bo nie wiem jaka kupic tak samo jak carbo. Doradzono mi taką "Trec Nutrition Peptide Glutamine Power" Dobra ta gluta?

Więc czekam na odpowiedź :)

mrozikhg
07-09-08, 14:11
glutamina wg mnie moze byc.. a carbo rozwniez z trec'a MAX CARB. osobiscie polecam:)