PDA

Zobacz pełną wersję : KungFu



Zakreble
05-09-08, 18:32
Witam.
Mam takie małe pytanko:
1.Czy Kung Fu przydaje się w dużym stopniu do obrony własnej czy jest to bardziej dyscyplina na opanowanie i harmonie z własnym ciałem + walka przy użyciu Halbard,mieczy itp.
2.I czy można do treningów dodać jakieś ćwiczenia typu. Siłka,Basen,Biegi. Proszę o wypisanie co będzie zgodne z kung fu a co całkowicie nieprzydatne itp.
3. Czy kung fu można połączyć z dyscyplinami typu Ninjutsu,Parkour? W Ninjutsu chodzi mi o styl poruszania się oraz używanie gwiazdek i lotek.
4.Czy istnieje styl podobny do Małpiego? Czyli głównie poruszanie się szybkie ataki itp. (W pk bardzo lubię ten styl)
5.Czy zalecane są treningi wzmocnieniowe? Np. trening głowy,palców itp.
6.Czy znacie jakąś godną polecenia szkołe związaną z tradycyjnym KungFu? Byle dobrą i wymagającą. Na terenie Gdyni (Lub trójmiasta) Byle uczono w niej wszystkiego z co z tym związane :)

Prosze o wypowiedzi na ten temat :) Ale ludzi którzy mogą coś o tym powiedzieć naprawde a nie w stylu "wydaje mi się" lub "WidzIałem coś tam"

lukemaster
05-09-08, 19:43
kung fu nic specjalnego najlepiej połaczyc boks z teakwondo i jesteś nie do ruszenia;)na kung fu tylko samoobrona jakieś dzwignie itd ...mi sie to niepodoba

Kubak
05-09-08, 20:32
Chyba nie wiesz czlowieku co to jest kung fu...

lukemaster
05-09-08, 20:54
no to co to ejst kung fu znawco..?bo widzisz ćwiczyłęm w przeciwieństwie do ciebie rózne sztuki walki i w kung fu chodzi głównie o obrone a nie o atak wykorzystywanie siły przeciwnika panie wszechwiedzący

Zakreble
06-09-08, 14:52
A odpowie ktoś na me pytania ?? :)

Reflex__88
06-09-08, 15:48
lukemaster (http://www.e-kulturystyka.info/member.php?u=2829) nauczyłes się tego z jakiegoś filmu o klasztorze szaolin?? :D a te "jakies dźwignie" to podstawa w walce, kopnięcia i uderzenia nie zawsze się sprawdzają, szczególnie jak masz na przeciw siebie kolesia 120 kg i cie powali na ziemię... :D kiedy tego doświadczysz będziesz płakał że nie uczyłes się co w takiej sytuacji zrobic... :)

lukemaster
06-09-08, 16:02
reflex mnie uczyli zeby trzymać typa na dystans szczególnie jak jest większy zeby mnie w ten parter nie sprowadził...jak sie zbliza w pół dystans dostaje buta na korpus albo kopie go po jajach proste...a juz widze jak robisz dzwignie kolesiowi któy jest ciezszy od ciebie o 30kg i silniejszy hehe nie mówie ze ma nie ćwiczyc kung fu ale sa 100razy bardziej efektywne sztuki walki o któych wpsomniałę wyzej zadna sztuka walki nie nauczy cie tak uderzać rękami jak boks i zadna nei anuczy cie tak kopać jak teakwondo..a jakc chesz parter to idz na judo równie dobrze jak amsz czas mozna p[ołączyć te 3

Reflex__88
06-09-08, 17:43
lepiej iść na boks tajski i się nauczyć wszystkiego... kopnięcie na korpus da się przechwycić łatwo, wtedy leżysz, kopanie po jajach jest dobre dla panienek, 1 co jest dobre do trzymania na dystans to low kick... ale możesz nie zdązyć wyprowadzić kopnięcia zanim koles wejdzie w ciebie masa i cię powali na ziemie, wtedy jesli nie jestes dobry w parterze to koniec... :) tu mi nic nie przegadasz...

Kubak
06-09-08, 18:33
Jacy znawcy w ogole ^^ Wszystko zalezy od przeciwnika, jezeli on wie o co chodzi, to nawet jakbyscie sie posrali to nic wam z tego nie wyjdzie... a mozna 30 kg ciezszych od siebie powalic, ja na aikido czesto cwiczylem z ludzmi nawet 2 razy ode mnie ciezszymi... i nie nalezeli do takich co stali i czekali , az ja sobie ladnie technicznie wyprowadze dzwignie... no i jakos radzic sobie trzeba. Chociaz tutaj takze budowa przeciwnika sie liczy, nawet nie waga, bo np. gosciowi z grubymi nadgarstakmi nic nie zrobie...

Reflex__88
06-09-08, 18:48
:D ty za to znawca jak h ... na ulicy nigdy nic ni wiadomo, i nikt nie będzie czekał aż ty sobie zrobisz ładnie, technicznie dźwignie... :D i dlaczego odrazu zakładasz że ja sie nie umiem bić?? (tak na marginesie to aikido jest chujowe, jest tam coś z parteru?? bo z tego co wiem to głównie polega na zbijaniu ciosów i unikach... :D )

Kubak
06-09-08, 20:04
Aikido bardzo przyjemnie sie cwiczy, jest pelne wdzieku i tego czegos, ale rzeczywiscie srednio przydatne "na ulicy". Aikido polega glownie na wykorzystywaniu sily przeciwnika, ale sa takze dzwignie, uniki, zbicia ciosow... Ja po ponad 2 latach sie znudzilem bo potrzeba mi czegos bardziej kontaktowego, z kopniakami i prostymi :)

lukemaster
06-09-08, 22:37
powiem ci tak ćwiczyłęm 8lat karate i nie pouczaj mnie prosze...

lukemaster
06-09-08, 22:44
powiem ci tak ćwiczyłęm 8lat karate i nie pouczaj mnie prosze...low kicki zeby trzymac na dystans..??to jakaś bzdura na dystans trzymas zkopią np majgeri jokogeri keage kekomi a low kick mawaschi uramawashi to są kopnbięcia któe wykonujesz w "bok" czyli bok nogi uda czyli low kick na rzebra czyli mawashi to taką techniką nie zatrzymasz goscia pędzącego na ciebie a majgeri juz tak i tym go przytrzymasz na pół dystansie a co do kopnięc w jaja to nie ma czegoś takiego jakz asady na ulicy nie kopniesz go w jaja a on wsadzi ci srubokręt w oko i będziesz załował ze tego nie zrobiłes mzoesz go kopnąc w kolano wszystkie chwyty dozwolone na ulicy musisz sie liczyc z tym ze koleś moze cie zabić...

Zakreble
06-09-08, 23:04
Panowie,Panowie :) Spokojnie :) Według mnie nie macie co się kłócić odnośnie tego co trenujecie oraz co jest leprze a co gorsze. Co jak się sprawdza itp. Wszystko według mnie zależy od was samych. Jeżeli ktoś poświęcił się danej dyscyplinie to na 100% potrafi poradzić sobie w każdej sytuacji ;) Z tego co wiem każda dyscyplina przygotowuje "uniwersalnie" by być dobrym i w walce ofensywnej i defensywnej. To był by bez plan gdyby uczono np. samej obrony (może się obronić i da ale dzięki temu przeciwnika się nie pokona, będzie nadal atakował) Co nie :) Odp. Ktoś na me pytania.

Reflex__88
06-09-08, 23:39
aikido nie uczy ataku... :D było sobie 2 kolesi, pokłócili się i mieli sie bić, 1 cos tam skacze, krzyczy i mówi "10 lat karate" 2 mu przypierdolił, pierwszy spadł a 2 mówi "3 lata na budowie" ,,, :D karate o szmate... jak bym zakładał że ktoś mi wbije śróbokręt w oko to bym z domu nie wychodził... :D po jajach nie kopie z reguły, dla mnie to poniżenie by było...

Reflex__88
06-09-08, 23:47
lukemaster (http://www.e-kulturystyka.info/member.php?u=2829) powiem Ci tylko tak, chujowego masz trenera albo strasznie slabo się przykładasz do treningu albo w chuja lecisz skoro masz takie zaniedbane ciało, widziałem twoje zdjęcie i wiem jak wygląda dobry trening sztuki walki, raczej byś tak nie wyglądał gdybyś solidnie trenował od 8 lat...

lukemaster
06-09-08, 23:52
ty debilu nie ćwicze juz od 2 lat co ty kurwa myślisz ja tam nie chodizłem an siłownie tylko ćwiczyć sztuki walki a jak miałem 7lat to zacząłem wiec chyba nie koksowałem w tym wieku tyś jest zaniedbany sam wyglądasz jeszcze gorzej i zal ci dupe ściska kurwa wieśniaku widać ze nie ams zpojęcia na ten temat a znowu sie mądrzysz a chuja wiesz szkoda ze nie mieszkasz w bielsku bo byhm ci osobiście pokazął czego tam sie nauczyłęm przez te 8 lat pizdeczko

lukemaster
06-09-08, 23:54
-------------------------

steven
07-09-08, 00:00
reflex....zal...lukemaster ma racje co mają sztuki walki do kulturystyki owszem ćwiczysz wytrzymałośc ale...nie zrobisz jakichś nie wiadomo jakich mięsni a on wcale nie am zaniedbanego ciała chyba mu zazdrościsz..pokaz swoje fotki..

Kubak
07-09-08, 10:44
Luke jak zwykle pokazujesz swoj niski poziom, mimo ze racji troche masz :)
o do reflexa... to nie mow nic o Aikido jak nie trenowales... bo nie wiem czy wiesz, ale najlepsza obrona jest atak... i moze aikido jest defensywne, ale po "uchwyceniu" przeciwnika za ktoras z konczyn aikidoka nie broni sie dalej, tylko ja uszkadza :)

Reflex__88
07-09-08, 10:57
1. Nie chodziło mi o muskulaturę tylko o tłuszcz jaki koles ma na brzuchu, trening sztuki walki dla mnie to godzina rozgrzewki i rozciągania i godzina techniki, nie widać tego wysortowania po typie jakie powinno być widoczne po wielu latach treningu, lepiej wyglądałem po po 2 miechach na budowie... na takim treningu powinny byc pompki, brzuszki itp... to też mięśnie wyrabia... :) chodziłem do klasy z typem co krócej karate trenował i był szczupły, nie miał zbyt wiele mięśni ale był za to porościągany i wygimnastykowany
2. Żal mi dupy nie ściska ale nie widze powodu dla którego miał bym umieszczać swoje foto w osobnym topiku... jak będe miał 50 w łapie to sie pokaże... :) ja nikomu, niczego nie zazdroszcze... zapamiętajcie to sobie
3. Mieszkam w Krk, dobielska niedaleko w sumie... możesz mnie opdwiedzić jesli chcesz lukemasler ... napisz do mnie na gg jak chcesz...

Reflex__88
07-09-08, 11:29
ja sie nigdzie nie wybieram ale jak do mnie przyjedzie to może mi pokazac co potrafi, nawet może to sie odbyć na matach ... brakuje mi sparingów,... :) zawsze chętnie zdobędę jakieś nowe umiejętności... a ty Kubak doczytaj co to jest SPAM ... caps lock to m oże być "flood" co najwyżej...

Kubak
07-09-08, 13:02
No a caps lockiem nie mozna spamowac? Bo arus spamuje caps lockiem, a Ty bez capslocka :D No i ja w sumie po trosze tez.
Arus pisze , zeby nie spamowac a sam jego post jest spamem, i to jeszcze z uzyciem capsloka, to mialem na mysli.
Co do tematu :
1. Kung Fu sie przydaje, jednak to zalezy od stylu, bo jak wiesz kung fu ma wiele odmian.
2. Oczywiscie , ze mozna dodac cwiczenia , zarowno na silowni, jak i basen czy biegi.

47
07-09-08, 13:06
reflex wez sie nie napinaj przez neta nie wiem co chcesz udowodnic ze napiszesz ze blisko masz do niego...nic nie cwiczyles a sie wypowiadasz
czy kazdy fighter musi miec dokonala figure? popatrz se na walki bokserskie... czy nikt z nich nie ma nawet 1% tluszczu? czy wszyscy maja super wyrzezbione cialo? a trenuja niektorzy nawet 20 lat. i nie szpanuj tak ta budowa pewno nosiles 2kg na dzien albo zamiatales po innych i wielki szpan pocwic sobie sztuki walki ale dajac z siebie 100% na kazdym treningu to zobaczysz ze to jest dopiero wysilek

lukemaster
07-09-08, 13:19
reflex czytaj uważnie nie cwicze juz 2 lata jak jezdziłęm na zawody to wazyłem niecałe 70kg i miałem krate na brzuchu ale jak sie nie ćwiczy juz 2 lata to spada naciąg i szybkośc szczególnie jak sie łąpie mase a teraz nie zalezy mi na jakiejs wyrzezbionej sylwetce jak nie startuje w zawodach

HuGsoN
10-09-08, 18:19
Artus thx za ogarnięcie. Pozdro.