PDA

Zobacz pełn± wersję : Trening na wyrzeĽbienie brzucha



.Smile
04-09-08, 20:20
My¶lałem nad a6w, jednak z tego co czytałem trzeba ćwiczyć codziennie. Ja nie mam na to czasu. Trenuje jedynie na siłowni czyli te 3-4 razy w tygodniu - i tutaj pytanie robić a6w co te 2 dni czy lepiej ułożyć jaki¶ inny plan na brzuch? Jeżeli tak to jaki. Codziennie, czy co ile dni? I czy przy treningu na masę, trening brzucha jest wskazany ? (jestem chudy, 66 kg/183 cm, ektomorfik)

slim shady
04-09-08, 20:40
moze sproboj 8 minut z abs ?? http://pl.youtube.com/watch?v=pNqrkGnkUWc

.Smile
04-09-08, 22:25
hm, a skuteczne to? I ile razy na tydzień bym to musiał robić?

slim shady
04-09-08, 22:29
ile bys chciał ale najlepiej codziennie, to tylko 8 minut dziennie, brzuch ¶miało mozesz cwiczyc codziennie

666
05-09-08, 14:55
Do autora, pi 1 to brzuch cwiczyc codziennie = glupota, oczywiscie z wyjatkami jak a6w itp. Brzuch jak kazdy miesnien potrzebuje czasu na regeneracje, przetreonowac mozna? tak, i wcale nie jest az tak trudno.

Nie ma czegos takiego jak miejscowa rzezba, jak redukujesz to z calego ciala, jak nabierasz masy tak samo, a wsztstko regulujesz dieta, nie ma czegos takiego jak trening na rzezbe, za to odpowiadaja inne czynniki.

ile bys chciał ale najlepiej codziennie, to tylko 8 minut dziennie, brzuch ¶miało mozesz cwiczyc codziennie
jak nie masz pojecia na dany temat, nie pisz, nie tyle ile chce, nie codziennie wystarczy 3-4x w tyg po treningu.

DoDiK_29
05-09-08, 18:13
trenuj abs 2.
nawet jak trenujesz na mase, nie opłaca sie opuszczac brzucha

Kubak
05-09-08, 18:17
Nie wiem ile by trzeeba trenowac brzuch zeby go przeetrenowac, ja robiee 90 brzuszkow na lawce skosnej + 30 podnoszen nog na drazku 3 razy w tygodniu i nigdy nie czuje ani bolow miesni brzucha ani zakwasow.

666
05-09-08, 21:03
trenuj abs 2.
nawet jak trenujesz na mase, nie opłaca sie opuszczac brzucha
bez sensu, abs2 2 jesli chodzi o kulturystyke i o rozwijanie miesni w proporcjach to pomylka, taki trening to moze byc tak od niechcenia.

po 2cw na dolne,gorne i skosne partie miesnie brzucha, ilosc powt w granicach 15-20, jesli idzie zbyt latwo z obciazeniem. Duze ilosci powt miajaj sie z celem.

slim shady
05-09-08, 21:04
Do autora, pi 1 to brzuch cwiczyc codziennie = glupota, oczywiscie z wyjatkami jak a6w itp. Brzuch jak kazdy miesnien potrzebuje czasu na regeneracje, przetreonowac mozna? tak, i wcale nie jest az tak trudno.

Nie ma czegos takiego jak miejscowa rzezba, jak redukujesz to z calego ciala, jak nabierasz masy tak samo, a wsztstko regulujesz dieta, nie ma czegos takiego jak trening na rzezbe, za to odpowiadaja inne czynniki.

ile bys chciał ale najlepiej codziennie, to tylko 8 minut dziennie, brzuch ¶miało mozesz cwiczyc codziennie
jak nie masz pojecia na dany temat, nie pisz, nie tyle ile chce, nie codziennie wystarczy 3-4x w tyg po treningu.
kto tu nie ma pojecia ???
brzuch jest takim miesniem ktory mozna cwiczyc codziennie jakbys nie wiedział

.Smile
05-09-08, 21:45
zawsze robiłem 100 brzuszków na skosie + 50-60 na zwykłej ławeczce, plus 20 podnoszeń nóg na dr±żku... dzi¶ zrobiłem a6w 3 serie (tak dla spróbowania samego siebie) i powiem szczerze że czuje że ten brzuch ćwiczyłem, zajebiste ćwiczenie ;q

666
05-09-08, 22:01
kto tu nie ma pojecia ???
brzuch jest takim miesniem ktory mozna cwiczyc codziennie jakbys nie wiedział
uzasadnij, argumentacja poparta faktami, bo puste slowa nic nie znacza, dla twoich informacji brzuch jak kazdy inny miesiec potrzebuje regeneracji, nie ma najmniejszego sensu katowania go codziennie bo efekty bedzie odwrotny niz zamierzony, polowa z was na forum nie dojdzie do takiego stazu jak moj (ponad 10letni) wiec nie pouczaj mnie, bo widac masz jakas przestarzala wiedze, lub ograniczona i to bardzo.Cwiczyc brzuch cczy nie? to zalezy od tego jakim planem sie cwiczy, jesli jest to np. 5x5 Parka to nie ma nawet sensu cwiczyc, poniewaz miesnie pracuja jako stabilizatory przy np. przysiadzie, po czym cwiczenia ich jest glupota.

Jesli sie nie zgadzasz z tym co napisalem to argumentuj chlopie.

slim shady
05-09-08, 22:11
nie podważam Twojej wiedzy, poprostu czytałem kilka artykółow kiedys, ze brzuch mozna cwiczyc codziennie bo najszybciej sie regeneruje, przykładem moze byc a6w ale juz wspominałes o tym

666
05-09-08, 22:19
a6w to marny przyklad, niestety przy tym systemie sa olane calkowicie dolne partie brzucha nie ma na nie zadnego cwiczenia, jesli ma ktos niski poziom bf to po zakonczeniu a6w(o ile zakonczy w co watpie) beda zarysy "kaloryfera" ale tylko przez jakis czas, to nie jest trening ani na rzezbe ani na mase, jedyne zalety tego systemu to wytrzymalosc brucha nic wiecej.Dla osoby ktora cwiczy powiedzmy "kulturystycznie" to strata czasu tak samo jak abs albo abs2. Na brzuch najlepszy plan to wlasny, oparty na podstawowych cwiczeniach angazujacych wszystkie partie brzucha w odpowiedniej kolejnosci.

Brzuch to partia ktora najszybciej sie regeneruje? jak juz to lydki, i przedramie, wszystkie miesnie potrzebuja mniej lub wiecej czasu na regeneracje,(rosna podczas regeneracji a nie treningu, katowanie ich codziennie mija sie z celem) a przy abs2 nawet jest zalecana ilosc treningow do 3-4x w tygodniu.

slim shady
05-09-08, 22:28
przekonałes mnie :)

Rafauu
06-09-08, 01:39
a ja wam powiem cos innego :p. mianowicie miesnie brzucha szybko sie regeneruja ale trzeba pamietac o takiej zaleznosci:
male miesnie - male ciezary
duze miesnie - duze ciezary

podam prosty przyklad: po co gibac 1000x bez obciazania np na bic jak i tak to nei da efektu z miesniami brzucha jest tak samo...


ponadto cwiczenie ponad 3x w tygodniu spowoduje przemeczenie sie jelit i zoladka (nie wyssane z palca; <)

666
06-09-08, 08:59
male miesnie - male ciezary
duze miesnie - duze ciezary
masz cos na poparcie tego?bo dla mnie to sa puste slowa ktore miajaj sie z prawda calkowicie, nie ma zadnej takiej zasady, a przyklad co podales zaprzecza temu.

podam prosty przyklad: po co gibac 1000x bez obciazania np na bic jak i tak to nei da efektu z miesniami brzucha jest tak samo...
?co do czego? to jest logiczne myslenie, i jak to sie ma do tego ze male miesnie maly ciezar?

Ciezar sie dobiera odpowiednio do zamierzonego celu, a nie kierujac sie glupia regula o ktorej pierwszy raz slysze.

ponadto cwiczenie ponad 3x w tygodniu spowoduje przemeczenie sie jelit i zoladka (nie wyssane z palca; <)
przy jakiej intensywnosci i objetosci? konkretny podaj.
Przemeczenie,przetrenowanie CUN wystepuje tylko przy planach objetosciowych, wiec juz jedno wyklucza 2. Radze poczytaj o adaptacji CUN, przetrenowaniu etc.