PDA

Zobacz pełną wersję : kiedy pierwszy cykl?



robsson
31-08-08, 22:00
Witam chciałbym sie dowiedzieć od kiedy moge zabrać sie za odżywki.Mam 26 lat,pracuje fizycznie.Trenuje na mase od 2 miechów na sucho.Mam diete i staram sie jej trzymać

slim shady
31-08-08, 22:29
zalezy o jakie odzywki/suple Ci chodzi białko/gainer mozesz juz brac tak samo aminokwasy natomiast do kreatyny powinienes juz od około 6 miesiecy cwiczyc

robsson
01-09-08, 01:25
to poradzcie jakis zestaw bez kreatyny abym mogł brac juz od teraz

Tukan
01-09-08, 13:47
Kup sobie l-glutamine powder od olimpu do tego białko np. olimp x5 protein lub whey protein complex też od olimpu.
Możesz sobie kupić odżywki innej firmy ja preferuje olimp i polecam ww. produkty.
Chodzi o to żebyś kupił glutamine w celu zapobiegnięcia reakcjom katabolicznych do tego białko (wiadomo główny budulec mięśni), ale kup wpc ponieważ trzymasz dietę i nie warto kupować 100 procentowego izolatu białkowego.
Co do odżywek masowych to uważam, że większość z nich ma zbyt dużo węglowodanów nie warto ich kupować można się zalać przez to tłuszczykiem, a raczej nie o to chodzi.
Jeśli chodzi o działanie glutaminy to nie na każdego ona wpływa w takim samym stopniu. Na niektórych w ogóle nie działa, jednak myślę że odczujesz czy działa czy nie po krótkim czasie stosowania.

Kreatyne zastosuje tak jak już pisali wyżej po 6 miesiącach. Jeśli wcześniej nie trenowałeś to organizm ma na pewno spore "magazyny" kreatyny.

terrorsiejem
01-09-08, 14:16
gainerek/białko/carbo narazie odpowiednio do twoich braków w diecie. Jak poczujesz że nic nie daje efektów (dobrze zbilansowana dieta,odpowiedni trening) czyli jesteś w stagnacji (najczęściej około po roku cwiczeń na sucho) zakup sobie monohydrat kreatyny (ważne ! nie zaczynaj od mocniejszych odzywek ponieważ stracisz ich potencjał).

robsson
01-09-08, 14:23
A czy byłby sens zapodać Monster Masa lub jakiegoś podobnego geinera(tak jak jest podane 30min po treningu) i wpomagać sie takim białkiem+glutamina( jak Tukan podał).Ma sens takie łączenie?Bo nie ukrywam że staram sie diete trzymac ale nie zawsze mi to wychodzi.Przez moja prace dieta czesto dostaje w łep.W tygodniu gdy pracuje bilans kalorii wychodzi mi ujemny dopiero na wekendy nadrabiam a nie mam tendencji do tycia.

Tukan
01-09-08, 17:20
Jak kupisz sobie takiego monster massa to masz tam 20g białka i 70 g węgli w 100 g produktu. Jeśli kupisz te białko co podałem to masz jakieś 10-15g węgli i 70-80 g białka.
Odżywki dobierasz w sposób adekwatny do stosowanej przez ciebie diety.
Tak więc jeśli twoja dieta jest mocno napakowana białkiem wtedy uzupełniasz sobie resztę gainerem lub odżywką masową, aby uzupełnić węgle, troszkę białko, trochę witaminy, minerały itd. itp.
Jeśli w twojej diecie jest raczej mało białka to powinieneś wtedy wspomagać się odżywką proteinową (białkową) w celu uzupełnienia zapotrzebowania na białko.
Konsekwencje brania odżywki białkowej i brania odżywki masowej w tym samym czasie mają swoje konsekwencje w postaci najczęściej rozwolnienia lub wymiotów. Osiągniesz taką metodą efekt odwrotny niż byś chciał. Wycieńczysz organizm i możliwy będzie nawet spadek masy ciała.

Tak więc nie ma nigdy potrzeby stosowania białka i odżywki masowej w tym samym czasie. Zarówno w odżywce masowej jak i w odżywce białkowej znajdują się węgle i proteiny, ale w różnych proporcjach (chyba że jest to izolat).

Jeśli nie trzymasz diety regularnie tak jak napisałeś to tym bardziej lepiej byłoby kupić białko niż odżywki masowe. Nawet zastanowiłbym się w twoim przypadku nad izolatem białkowym. Decyzja jednak zależy od ciebie nie. Ja nie wiem co jesz i w jakich ilościach, więc nie jestem w stanie określić dokładnie co powinieneś kupić.

Tukan
01-09-08, 17:27
Teraz tak pomyślałem że najlepiej byłoby kupić w twoim przypadku zwykłe carbo i izolat białkowy. Mieszał byś to razem lub brał osobno w zależności od spożytej ilości białka i węgli danego dnia. To najlepszy sposób jeśli nie masz regularnej i równomiernej diety.

robsson
02-09-08, 14:15
Podajcie jakiś dobry-sprawdzony izolat białkowy i carbo.A warto dokupic do tego glutamine lub aminokwasy?

Tukan
02-09-08, 20:20
olimp whey pro isolate
olimp 100% whey protein isolate

olimp carbo
biogenix carbo
biogenix carb-bx

Ja glutamine osobiście polecam chociaż nie każdy może się z tym zgodzić i wcale się nie dziwie. Dla niektórych glutamina to wywalenie pieniędzy w błoto mi tam co nieco daje :)
Nie kupuj na razie glutaminy pojedź na białku i carbo jeśli nie brałeś wcześniej odżywek to i tak powinieneś mieć kopa.

(http://allegro.pl/item415989133_olimp_100_natural_whey_protein_isola te_2500_g.html)