PDA

Zobacz pełną wersję : Jakie mięśnie razem? - trening



yaro09
31-08-08, 18:11
witam! czy takie połączenie moze byc?

chodzi mi o trening masowy 3x w tygodniu

jest 9 partii mięśni wiec na kazdym treningu cwiczę 3 partie

1. klata
2. plecy
3. biceps
4. triceps
5. barki
6. kaptury
7. przedramie
8. nogi
9. brzuch

nie wiem jednak jakie partie najlepiej połączyc.

moze byc tak?:

PON: klata - tric - brzuch
SRODA: plecy - barki - kaptury
PIĄTEK: nogi - bic - przedramie

prosze o pomoc, z gory dzieki za odpowiedzi

Reflex__88
31-08-08, 18:26
malo kto chyba ujmuje brzuch w planie, jak już to na każdym treningu, brzuc pono można codziennie ćwiczyć, ja staram się ćwiczyc na każdym treningu albo przynajmniej 2 razy w tygodniu ćwicz, co do pozostałych partii to klatke najlepiej łączyć z bicepsem albo tricepsem, ostatecznie można też z plecami jak chcesz zrobić superserie albo trening 2 razy w tygodniu 1 partia albo nie masz czasu na więcej niż 2 treningi ale to ciebie raczej nie dotyczy, plecy podobnie jak klatka, ja robiłem zawsze kaptury z plecami(dla mnie wogóle to elemęt pleców...) mozna je też połączyc z barkami... jest dużo rozwiązań...ja bym jednak radził:

PON: plecy - kaptury - bic albo tric
SRODA: klata - bic albo tric (nie rób tego co w poniedzialek)
PIĄTEK: nogi - barki

przedramie z bicepsem, jak byś chciał na 4 dni rozłożyć to barki i nogi odzielnie najlepiej, a jeśli w takim wypadku do klatki bys wybrał biceps jednak to triceps rób z barkami a plecy z kapturami tylko ... polecam raczej plan 4 dniowy... :) pozdro

yaro09
31-08-08, 18:35
ok dzieki.

wiec raczej bede robil tak:

PON: plecy - kaptury - bic - przedramie
SRODA: klata - tric
PIĄTEK: nogi - barki

dodatkowo moge robic brzuch w piątek i w domu np we wtorek i niedziele nie?

Reflex__88
31-08-08, 19:09
no jasne... ja kiedys robiłem na początku treningu jako rozgrzewkę ale potem stwierdziłem że się za bardzo męczę przy tym i robie na końcu teraz... :P