PDA

Zobacz pełną wersję : Zaczynający



Blan
30-08-08, 22:18
Witam, mam 15 lat i od września zacznę chodzić do 3 Gimnazjum. Zainteresowałem się siłownią i mam zamiar zacząć chodzić do niej od września. Jeżeli macie jakieś rady lub propozycje, prosiłbym o rady. Nie wiem czy nie jestem za młody, ale moi kumple już zaczęli chodzić. Proszę o wszystkie rady. Dziękuje z góry.

slim shady
30-08-08, 22:47
jestes troche młody, jak bedziesz uwazny nie powinno Ci sie nic stac, nie wykonuj cwiczen na stojaco, uwazaj na kregosłup, pamietaj plecy przy cwiczeniach masz miec proste, cwicz na poczatku na małych ciezarach, nie łap sie za odzywki i suple,tymbardziej za sterydy, zdrowo sie odzywiaj, tu masz kilka waznych rzeczy opisanych http://www.kulturystyka.pl/atlas/

pamietaj o rozgrzewce przed treningiem

narazie tyle przychodzi mi na mysl
najlepiej ten temat przeniesc do działu dla zielonych

Kilu
31-08-08, 01:02
Według mnie nie jest za młody, jeśli nie rzucisz sie od razu na sztangę będzie dobrze.
Masz tu planik świetny dla początkujących:
Jesli nie będziesz umiał wykonać jakiegoś ćwiczenia to wal od razu do typa co prowadzi siłke, na pewno ci wytłumaczy



ROZGRZEWKA Rower stacjonarny lub steper 5min gimnastyka ogólna - 5 min.
KLATKA PIERSIOWA Wyciskanie sztangielek leżąc - 3 serie po 12 powtórzeń.
NAJSZERSZY GRZBIETU Przyciąganie drążka wyciągu do karku siedząc - 3 serie po 12 powtórzeń.
BARKI Wyciskanie sztangielek siedząc 3 serie po 12 powtórzeń
TRICEPSY Wyprosty ramion na wyciągu stojąc 3 serie po 12 powtórzeń.
BICEPSY Uginanie ramion ze sztangielkami stojąc 3 serie po 12 powtórzeń.
CZWOROGŁOWY UDA Siedząc na maszynie wyprosty nóg 3 serie po 12 powtórzeń.
DWUGŁOWY UDA Leżąc na brzuczu na maszynie zginanien podudzi 3 serie 12 powtórzeń.
MIĘŚNIE BRZUCH Skłony tułowia na skośnej ławce 3 serie po 15 (minimum) powtórzeń
MIĘŚNIE PROSTE GRZBIETU Wyprosty tułowia na ławce rzymskiej 3 serie po 12 powtórzeń.


Optymalnie 3 razy w tygodniu trening po około 1godzine, po kazdym dniu treningowym jeden dzień wolnego