PDA

Zobacz pełną wersję : Białko naturalne a odzywka białkowa....



hans87
30-08-08, 11:00
Hej! Mam pytanie, czy to prawda ze jak ktos dlugo bierze odzywki białkowe to przyswajanie przez jego organizm naturalnego białka ulega zmienijszeniu? bo wiadomo ze organizm przyzwyczaja sie ze bierzemy proszki. Pozdrawiam i licze na rzeczowe odpowiedzi:)

vlk
31-08-08, 09:57
pierwsze słyszę
czym jest bialko naturalne? jedzenie?

lepiej jeść żarcie niż odżywki. to oczywiste. ale to już zupelnie inny temat.

hans87
31-08-08, 10:32
naturalne to z jedzenia... kiedys gdzieś mi sie to odbilo o uszy i chce wyjasnic ten mit :)

dejwid997
31-08-08, 10:42
Skad masz to info ?
Ja o czyms takim nie zlyszalem.

hans87
31-08-08, 12:28
chyba ktoś mi to powiedzial, dokladnie nie pamietam... chciłabym teraz to jakos wyjaśnic bo mnie to nurtuje. Moze Grzesiek się wypowie:)

ciaastek91
31-08-08, 12:56
ee? przeciez to bialko w odzywkach, to tez jest bialko naturalne, uzyskane z naturalnych produktow, a nie sztucznie wyprodukowane, bo jeszcze nikomu nie udalo sie stworzyc sztucznie bialka.
nie ma takiej opcji, zeby organizm przestal przyswajac bialko ze zwyklych pokarmow.

Reflex__88
31-08-08, 13:55
mozliwe... tak jak mięsień nie używany zanika, tak jesli dostarczasz do organizmu proste białka czy nawet aminokwasy to jego zdolność do uzyskiwania białka z pokarmów które niewątpliwie jest bardziej złożone zanika... w trawieniu pokarmu biora udział rzne enzymy trawienne(nie pamiętam juz jak się nazywały :P) których wytwarzanie może byc zachamowane, do"lepszych" białek sa one dodawane nawet, wtedy to już napewno organizm nie musi ich wytwarzać i hamuje ten proces ale czy potem wsz wraca do normy tego niewiem, tak jak z teściem, jak sie go dostarcza do organizmu to jajka nie wytwarzają i się kurczą... tak mi sie wydaje przynajmniej :)

hans87
31-08-08, 13:56
ciastek: no to mnie zaskoczyles, czyli mowisz ze oni z takiej piersi z kurczaka jakos to białko "wydobywają" i zaminiaja na proszek?:P


reflex: mądra wypowiedz, ktos ją poprze jeszcze...... gdzie jest mod Grzesiek? :)

Cielu7
31-08-08, 14:07
tak wydobywaja np z serów a dokładniej z serwatki która jest produktem ubocznym przy produkcji i z tego wyciagaja białko tak samo robi sie z albumina jajka

ciaastek91
31-08-08, 15:08
Reflex__88, dobrze, ze dodales na koncu, ze tak ci sie wydaje, bo tak naprawde, to niewiele twoja wypowiedz ma wspolnego z prawda. i wyjatkowo nietrafne porownania stosujesz.

Reflex__88
31-08-08, 15:36
a ty to niby skąd wiesz?? :)

LeBron23LBJ
31-08-08, 19:34
moim zdaniem cos w tym jest, jak caly czas bierzesz to samo to organizm od innych rzeczy sie odzwyczaja i trudniej mu je potem przyswoic. To nawet logiczne

Tukan
01-09-08, 14:06
Ciastek nie bądź taki hej do przodu bo cie z tyłu zabraknie. Jak uważasz że reflex źle się wypowiedział to uzasadnij dlaczego i co jest tam nie prawdą.
Chętnie przeczytam mądrą wypowiedź i dowiem się czegoś nowego. Reflex dobrze kombinuje moim zdaniem, chociaż prawdy pewnie w tym nie jest za wiele. Za to ty Ciastek nic nie napisałeś ciekawego tylko krytykujesz.

Co do tematu to moim zdaniem organizm i tak przyswaja białka z pokarmów tak samo.
Natomiast w czasie kiedy bierzemy, odżywki pewnie "nie stara się" wyciągać wszystkich minerałów, białek itd. z pokarmu. Uważam że jeśli przestalibyśmy brać odżywki to po np. tygodniu organizm wróci do normy i będzie wykorzystywał prawie wszystko co w niego wrzucimy. Natomiast biorąc odżywki organizm dostaje za darmo gotowy budulec i nie wykorzystuje produktów żywnościowych w pełni choćby, dlatego że białka np. z sera, który jesz nie muszą być tak dobre jak te 100% proteiny zawarte w odżywkach. Takie jest moje zdanie pewnie też bzdurki ;)

terrorsiejem
01-09-08, 14:13
odpisywałem gdzieś na to pytanie :) chyba tu- http://www.e-kulturystyka.info/showthread.php?t=12769
czego wszyscy zadają te same pytania w kilku działach ?

ciaastek91
01-09-08, 14:24
a co ja mam jeszcze pisac, napisalem wszystko juz na ten temat. jezeli uwazacie, ze nie mam racji, to juz wasza broszka. proponuje poczytac na ten temat, chociazby w internecie, napewno cos sie znajdzie.