PDA

Zobacz pełną wersję : Martwy ciag



swistak667
29-08-08, 00:05
Siema
Mam pytanie o martwy, jakie miesnie najbardziej pracuja przy martwym ciagu? I jeszcze jedno, czy poszerza on plecy? :)

.Smile
29-08-08, 00:22
dolny grzbiet,
każde ćwiczenie wpływa na rozwój danego miejsca które ćwiczymy, no ale mc w tak dużym stopniu pleców nie powiększa znowu

Domador
29-08-08, 00:32
Ja wczoraj miałem super martwy ciąg , można by to nazwać spacer farmera xD
jak wiadomo mieszkając na wsi ma się gospodarstwo i pole uprawne z ziemniakami ;) worki z ziemniakami warzą około 50 kg , przy noszeniu ich można ładne mięśnie rozgrzać :D przeniosłem około 30 worków i z moich relacji mięśnie pracowały rąk, pleców i nóg, ale lepiej nie ćwiczyć martwych ciągów ;) Czasami można sobie coś podnieść i zobaczyć jakim jest się silnym :D

.Smile
29-08-08, 00:33
No mc, to mało bezpieczne ćwiczenie i lepiej dobierać obciążenie z umiarem.

Janeczek
29-08-08, 00:40
osobiscie odradzam ci robic martwe ciagi bo w przyszlosci nie wyrobisz z bolem plecow, wiem bo moj stary tak ma

Malyheh
29-08-08, 11:38
moj stary tez tak ma, ale ma to od tego ze pewnego razu zalozyl sie z kolegą ze podniesie w martwym ciagu prawie 200kg i go zlamalo i teraz czesto narzeka i zastrzyki bierze. mysle ze z malym obciazeniem spokojnie mozna robic;)

tasiek7392
29-08-08, 12:10
Jeśli ktoś nigdy nie robił MC niech na początku założy mały ciężar mimo że czuje ze mógłby podnieść dwa razy więcej.Jak ktoś nigdy nie ćwiczył MC to praktycznie wcale niema mięsni dolnego grzbietu i wtedy większość obciążenia idzie na kręgosłup nie na mięsnię.Na początku wyrabiamy małymi ciężąrami i stopniowo je zwiększamy a pózniej przy tych naprawde dużych ciężarach pracuje wyrobiony mięsien a nie kręgosłup:)Mięsnie dolnego grzbietu to takie dwie szyny idące wzdłóż kręgosłupa wzmacniające go:)

Tukan
29-08-08, 13:27
Wszystko można tylko z wolna i z ostrożna ;)
Ja osobiście wykonuję martwy ciąg raz w tygodniu, nigdy nie przekraczam 100kg w serii i jest dobrze, a widać że idzie, bo mogę zrobić coraz więcej powtórzeń tym ciężarem :)

VegetaSSJ3
29-08-08, 14:05
Siema
Mam pytanie o martwy, jakie miesnie najbardziej pracuja przy martwym ciagu? I jeszcze jedno, czy poszerza on plecy? :)
Martwy ciag główne mięśnie zaangażowane w ćwiczeniu-prostowniki grzbietu, mięsnie najszersze grzbietu, pośladkowe, dwugłowe ud
Do tego ce trzeba najpierw wzmocnij miesnie grzbietu wiec nie jest polecany poczatkujacym

Mały_Mateo
29-08-08, 15:39
pracuja prawie całe plecy, dupa i nogi..

a jaki masz rekor jesli mozna zapytac??

swistak667
29-08-08, 16:46
Nigdy nie robilem (znaczy tak zeby to trenowac bo wiadomo ze probowalem kiedys jak to jest) i tak pytam poprostu