PDA

Zobacz pełną wersję : jakei cwiczenia



lukemaster
28-08-08, 14:52
jakie cwiczenia :
-zalezy mi na podbiciu bicepsa tzn zeby byl tak w góre:D bo mam dosyć długi biceps ...a chciałbym zeby była taka duza buła jakby:Dzeby go wypiętrzyć do góry bardziej
słyszałem ze najlepsze sa cwiczenia izolujące modlitewnik ,o kolano...wypowiadajcie sie :)

terrorsiejem
28-08-08, 14:56
no tak dobrze słyszałeś :)

Mały_Mateo
28-08-08, 14:56
dobrze słyszałes...
a słyszałes tez o atlasie cwiczen??
tam jest pokazane co i jak na daby miesien robic;p
ogólnie to unoszenie sztanga ale waskim uchwytem....

lukemaster
28-08-08, 15:02
tzn ja robilem juz bardzo różne cwiczenia na modlitewniku na hantlach an sztandze szeroki wąski normalny chwyt ..małpi ,z kciukiem pod gryf ale kurde ...nie moge tego bika tak wypiętrzyć akbym chciał...myśle czy dobrym rozwiazaniem bęzie ćwiczyc biceps tylko na wyciągiu?? 3 ćwiczenia na wyciągu

tm7
28-08-08, 15:06
to czy będzie kulka czy nie zależy też od miejsc przyczepu mięśni bicepsa

ślepy
28-08-08, 15:12
no dokladnie j/w. Jesli masz taka budowe bicka to za bardzo tego nie poprawisz. Ale zawsze warto próbowac. Dodaj modlitewnik i moze cos z tego wyjdzie.

terrorsiejem
28-08-08, 15:18
da rade. Cwiczenia izolowane wykonywane bardzo wolno i dokładnie i powinno sie poprawic. musisz testowac jakie cwiczenia w twoim przypadku bedą najbardziej efektowne.

Reflex__88
28-08-08, 21:39
hantle z supinacją(czy jakoś tak) na okrągłego bica, ja ćwicze ostatnio nachwytem sztangą łamaną i wyciąg chwyt, młotkowy na wyciągu ze sznurkiem(nie wiem jak to się fachowo nazywa) i mi fajnie uwypukla bicka...

Cielu7
28-08-08, 22:10
Ja posługiwałem sie tym są to cwiczenia na tak zw kuliste bicepsy

Robby Robinsona

-uginanie ramion ze sztangą w pozycji stojącej.Jest to podstawowe ćwiczenie, ale trzeba je wykonywać czysto technicznie i przy pełnej amplitudzie ruchów(zgięcie ramiona takie, aby gryf sztangi dotykał niemal szyi, dźwiganie do pełnego wyporstu ramion).Robbinson w tym ćwiczeniu stosuje dość szeroki uchwyt sztangi, łokcie silnie przyciska do boków, cały czas sztywno blokuje tułów w pozycji pionowej. Uginanie i prostowanie ramion w wolnym tempie przy stałym napięciu mięśniowym.

-uginanie ramienia ze sztangielką w podporze przodem. Opierając się jedną ręką o ławkę, drugie ramie ma wyprostowane w dół bez dotykania do ud. Z tej pozycji wykonuje pełne, szczytowe ugięcie ramienia dotykając wq górnym położeniu sztangielkę do klatki piersiowej. Ćwiczenie to, jeśli jest wykonywane dokładnie, pozwala na osiągnięcie tzw.kulistych bicepsów.

-uginane ramion ze sztangą na modlitewniku. Ramiona oparte na skośnej desce pozwalają na pełną izolację pracy mięsni dwugłowych, osiągnięcie szczytopwego napięcia tych mięsni w górnym położeniu.

-uginanie ramion ze sztangielkami w siadzie na skośnej ławce. W ćwiczeniu tymłokcie ściśle przylegają do boików, dłonie skierowane są na zewnątrz, szczyt napięcia mięśniowego następuje w górnym położeniu, kiedy po wykonaniu ruchuprzytrzymuje sie 1-2 sekundy sztangielki przed opuszczeniem ramion w dół.

WSZYSTKIE ĆWICZENIA na bicepsy Robbinson wykonuje zwykle w 5 seriach po 6-10 powtórzeń(okres startowy)